Bulvár

Váš syn je mrtvý. Co jste to udělala?


Ročně se ve zhruba tisíci domácnostech musí rodiče smiřovat stragickou myšlenkou, že jim zemřelo dítě. Vtomto čísle se ale schovávají desítky případů, kdy k úmrtí dojde nedbalostí, nebo dokonce rukou těch, kteří by je měli chránit, kterým věří.

Zrovna dnes probíhá soud s ženou, která má na svědomí svoji holčičku. Z vraždy vlastního novorozence se před Krajským soudem v Plzni zpovídá sedmatřicetiletá Gabriela Homolková. Je obviněna z toho, že své, jen pár hodin staré, dítě zabila, dala do igelitové tašky a pohodila ve sklepě jednoho z domů ve Žluticích na Karlovarsku. Tam podle záchranářů tělíčko leželo asi dva měsíce, než je v březnu loňského roku našli.

Ke smrti ale nedochází vždy svědomím rodičů. Často také jejich nepozorností. Takový případ mají na stole policisté od pondělí. Třináctiměsíční dítě zemřelo v chebském bytě ve vlastních zvratcích. Resuscitace lékařem záchranky byla už marná. Vyšetřují, jak se mohlo stát, že zůstalo doma samotné bez dozoru. Rodičům za opuštění dítěte hrozí šestileté vězení.


Podobné případy jen za poslední rok plnily titulní stránky novin až příliš často…

2009

Zabila hned dva novorozence

Dvaatřicetiletá žena z Lovosic se přiznala k vraždě dvou dětí. Ke smrti novorozené holčičky, jejíž tělo bylo nalezeno pohozené v igelitovém pytli 21. ledna letošního roku v Lovosicích u prodejny Lidl, ale také novorozence v lednu 2007. Toho měla porodit venku v přírodě, beze svědků. Údajně dítě nejevilo známky života. Proto novorozeně hodila do Labe.

Soud uznal, že trestem je už smrt dítěte

Šárka Košťálová (21) z Havířova, jejíž šestnáctiměsíční dcera Viktorie se loni zabila pádem z okna, vyvázla bez trestu. Soud ji sice včera uznal vinnou z nedbalosti při hlídání dítěte, ale žádný trest jí neuložil. Tím je prý pro matku samoživitelku už samotná smrt dítěte. Děvčátko loni v červnu vylezlo na okenní parapet a zřítilo se ze šestého patra. Košťálová, která se podle sousedů o své děti vzorně starala, zrovna v té chvíli myla v kuchyni nádobí.

2008

Měsíční dítě se udusilo vlastními zvratky

V bytě v Šimáčkově ulici v pražských Holešovicích se dvouměsíční miminko udusilo asi vlastními zvratky. Mladá, třicetiletá maminka neunesla smrt dítěte a pokusila se spáchat sebevraždu. Zhroutila se a ve stresu si podřezala obě ruce. Po ošetření v nemocnici skončila v léčebně v Bohnicích. Zřejmě šlo o její nedbalost

Holčičku zřejmě zabil igelitový pytlík

Ve velkou tragédii se změnilo středeční ráno pro mladé manžele z Kuřimi. V jednu chvíli si jejich pětiměsíční dcera bezstarostně hrála, krátce nato se ale začala dusit. Záchranářům se sice podařilo holčičku ve vážném stavu na chvíli oživit, po převozu do nemocnice ale zemřela. Podle neoficiálních informací dítě vdechlo igelitový sáček. A to ve chvíli, kdy se mu jeho matka dostatečně nevěnovala.

Dvouletá vypadla zokna vpátém patře

Dvouletá holčička vypadla z bytu v pátém patře domu vHavířově Podlesí. Zemřela v nemocnici asi dvě hodiny po pádu na následky těžkých zranění. Holčička byla doma s matkou a čtyřletým bratrem. „Její matka v kuchyni myla nádobí, děti si hrály v pokoji. Bohužel si přitáhly pod okno dětskou plastovou židli, dítě vylezlo nahoru a otevřeným oknem vypadlo ven,“ popsala mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Dodala, že dům se právě opravuje. Dítě dopadlo na tvrdou montážní plošinu, která byla až u země.

Osudná díra mezi zábradlím a výtahem

Rok a půl starý chlapec se zabil pádem ze třetího patra. Dítě zřejmě využilo okamžiku, kdy jeho matka odemykala byt, a uteklo do mezipatra. Tady prostrčilo hlavičku mezi zábradlím a výtahem. Pravděpodobně se převážilo a spadlo dolů. Záchranáři, kteří na místo přijeli, už chlapci nedokázali pomoci. Zemřel na poranění hlavy.

Máma se opila, syn utopil

Sedmadvacetiletá Julie Berkyovázanechala předloni vříjnu ve svém pražském bytě kolem poledne svého syna ve sprchovém koutě a věnovala se staršímu dítěti. Ten pak z lehátka spadl a utonul, žena byla v té době opilá. V době činu měla v krvi nejméně 1,82 promile alkoholu.

Život miminka ukončila tátova pěst

Tragédie se odehrála během vánočních svátků 2007. Mladý muž nejprve tvrdil, že miminko přebaloval, a dítě při tom upadlo z přebalovacího pultu na zem. Později se však přiznal, že nevydržel pláč děvčátka a udeřil je do hlavy. Dítě následně zemřelo v nemocnici. Teprve výsledky soudní pitvy potvrdily, kterému zranění děvčátko podlehlo. Smrt dítěte způsobila právě násilná rána do hlavy. „Táta“ dostal 13 let.

A co na to psycholožka...
„Každá ta tragédie má jinou příčinu, ale většina z nich má jedno společné. Dalo se jim předejít. Drogy, partnerské problémy ústící vkruté akty pomsty, pohodlí a zněho vyplívající nedostatečná starost a zodpovědnost a řada dalších. Nemohu ani opomenout ustaranost a přespřílišnou zatíženost rodičů jinými, zejména pracovními aktivitami. Tam někde je počátek nedbalosti, která může mít strašlivé konce,“ zamyslela se nad tím psycholožka Radka Vaňková. „Samozřejmě původ toho, jací jsou ti rodiče, hledejme vjejich dětství. Působí to jako začarovaný kruh, ale není pravdou, že by se nedal přerušit,“ dodala.

Myslíte si, že jsou rodiče nepozorní, nebo se o tom jen víc píše? Jaké tresty byste dali vrahům svých potomků?

   
04.04.2009 - Společnost - autor: Jan Exner

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [130] grizzly [*]

  Něco jiného je zabití otcem (viz poslední případ), nebo smrt v důsledku zanedbání péče či týrání.

  To že někomu propadne dítě výtahovou šachtou - žít s tím je samo o sobě treste.

  superkarma: 0 17.04.2009, 17:37:58
 2. avatar
  [129] grizzly [*]

  Zabití vlastního dítěte ženou je v lidské historii naprosto běžné. Z nepochopitelného důvudu existuje oslí můstek mezi tím, že jsem tě porodila a tak mám právo rozhodovat o tvém životě.

  Vzhledem k současné legislativě nechápu, soudní procesy s matkami, které zabily své dítě. Odstranění nežádoucího potomka dokud je součástí matčina těla je povolené, a je společensky přijatelné, že matka rozhoduje o životě svého potomka. Proč tolik zbytečného povyku pro odstraněné novorozeně? Ano ubývají tím kšefty pro fond ohrožených dětí, ale jinak je to stejný princip jako u potratu.

  superkarma: 0 17.04.2009, 17:35:33
 3. avatar
  [128] Běla [*]

  Děti jsou všetečkové a proto musíme víc myslet za ně,nikdy se mi nestalo a nestane že by se opařily o čaj nebo kafe,když vařím tak se mi nedostane do kuchyně mám nezi dveřma ohrádku,v zásuvkách mám záslepky,dokonce jsme musely otočit kliky na horu aby si neotvíral dveře malému jsou 23měsíců .Co neovlivním jsou malé pády,odřeniny,zakopnutí to bych ty děti musela dát do klece A jaké bych dala trest pokud dítě zabila tak bych jí nemilosrdně dala vysterilizovat ale vina je i na straně státu měl by ženám umožnit anonymně rodit.

  superkarma: 0 17.04.2009, 13:26:51
 4. [127] katka6 [*]

   Já mám 4 děti (3holky a kluka),3 pubert'áky a 8měsíční holčičku,děti jsou jak z divokých vajec, takže jsem musela a musím být pořád ve střehu,první tři byli za sebou (mají ted' 15,12 a 9 let)tak to bylo náročnější,ale dalo se to zvládnout a i když jsem si vždycky myslela,že je lepší mít děti hned za sebou protože si budou víc i rozumět,kromě jiného, ted' zjišt'uji,že je vše má pro i proti,tak jak ti tři spolu vycházeli dobře tak se ted' žerou jak psi,ale zas naopak mám na najmladší dítko víc času,což se mi hodí protože je to malé tornádo ,alekdyž byly klukovi 3 roky a já byla s ním sama doma a nutně jsem ptřebovala na WC tak šel se mnou třískl dveřmi a ty se zasekly a my tam zůstali trčet a nikdo doma,trčeli jsme tam celou věčnost,protože i když přišla babička brzo musela hledat vysvoboditele,nic na tom ale já měla 3 týdny do porodu,a ze šoku jsem odpoledne porodila  

  superkarma: 0 17.04.2009, 10:27:25
 5. [126] Leidy [*]

  JanaOss: plně s tebou souhlasím. Soc.pracovnice jsou většinou krávy. Také z vlastní zkušenosti mluvím. Tam kde to mají hlídat tak na to serou a tam kde je vše v normálu tam se pitvaj...

  superkarma: 0 15.04.2009, 21:55:26
 6. avatar
  [125] JanaOss [*]

  nehoda není náhoda a stát se může cokoli, i když člověk dítě úzkostlivě hlídá. Ty, kteří takto zabili děti, bych nechala mučit hodně dlouho, aby na to nikdy nezapoměli a žebrali by o svlastní konec. Takové dítě se bránit nemůže.

  Mám šest dětí a přiznávám, že někdy bych je s chutí smotala do koule a zahodila. Jsou všechny velmi akční a temperamentní, takže je to někdy opravdu na švestku. Ale tohle? to ne.

  Co mě na takových záležitostech zaráží, většinou jsou to rodiny, které má sociálka pod dohledem a co umí sociálka, to znám na vlastní kůži, jak mi prohrabává ledničku, skříně, pořád se jim něco nelíbí, hračky na dece na zemi jsou binec, jak to, že nemáte tohle, tamto, stále nějaké špatné zápisy a kdybych se přetrhla, nevyhovím jim a pak se člověk dočte, že rodina byla v pořádku z jejich hlediska a dítě je buď týrané a to pořádně nebo dokonce mrtvé. Není to zarážející? Všichni jsou v pořádku a pak vidíte zubožené dítě, nebo i mrtvé. Když uvážím, jak mě pořád jen peskovaly tyto dámy, je mi to opravdu neuvěřitelné. to bylo pořád něco. Každé dítě jinak začalo chodit na nočník- moje chyba, jinak chodilo- moje vina, špatně srovnané skříně, když jsem prala v ruce- ubírala jsem čas, který jsem měla věnovat dětem(pračku mi ovšem nedaly), nakoupeno není- že je krám tři min. od domu? nezájem atd. A když jsem se vdala podruhé byl můj muž obviňován, že děti rýtá jen proto, že jim něco zakázal, že někdy někoho z kluků  plácnul. Bylo mu řečeno před dětmi - přímo před nimi - živit je musí, vychovávat nesmí. 

  tak jak se něco takového může dít? 

  superkarma: 0 13.04.2009, 18:15:01
 7. avatar
  [124] femme [*]

  děti mám tři a všechny tři jsem uhlídala, až na maličkosti, jako byla odřená kolena   

  superkarma: 0 07.04.2009, 10:46:45
 8. [123] Elleanna [*]

  Dámy, mě normálně děsíte:-) Ale je pravda, že děti jsou jak živý stříbro (to vím i když svoje ještě nemám, tak to vím bo občas dělám chůvičku ev. dobrovolníka v jednom DDC) a uhlídat je těžká práce, nicméně nějaká ta ranka a bolístka neuškodí aspoň se otrkají...jenže náhoda je blbec....:-/
  Ale ty co svoje děti zabijí záměrně nebo je zanedbávají fakt (utopit)
  A k tomu děšení...to mám moc hezkou bilanci...z oboru co studuji se z největší praděpodobností stanu právě soc.prac.:-)

  superkarma: 0 27.03.2009, 15:43:12
 9. [122] babca.koli [*]

  Možná by stálo za to aby se sepsala nějaká knížka případů co se staly. Některý věci jsou fakt mozku nedosažitelný... třeba jak můžou projektanti udělat takovou mezeru v zábradlí? No možná by fakt bylo lepší ty děti nemít. A nebo je přikšírovat k sobě...?

  superkarma: 0 26.03.2009, 22:13:48

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [121] sikosa [*]

  kebulkaevulka: teď mě asi trefí,malej(1/2 roku)chce se mu spát,je ukňouranej ale stejně pořád dokola v postýlce vstává i když je unavený a nožičky ho moc neposlouchají a občas se bouchne do bradičky a ječí jak když ho na nože berou,položím ho,dám dudu,pustím kolotoč a tak to jde dokola,dokud nepadne únavou.Jdu radši postavit ohrádku a pořádně ji vypolstrovat aby si nic neudělal,je to náš malý superman,jen se člověk otočí je jinde.To jsme chtěli mít 4 děti(zatím máme 3) ale malej nám dává tak zabrat že si opatříme radši ještě jednoho pejska.

  superkarma: 0 26.03.2009, 08:14:21
 2. avatar
  [120] kebulkaevulka [*]

  sikosa:Stím wc ,to znám velice dobře, taky jsou tam se mnou.To jsi si teda užila s těmi úrazy a ještě ti to myslí? to klobouk dolů já bych byla asi v Bohnicích Lubar: Dobře jsi to napsala mám taky dva hajzlíkya oči i v zadu na hlavě

  superkarma: 0 25.03.2009, 22:35:19
 3. avatar
  [119] charouzka [*]

  jsou to smutné náhody, ale ještě smutnější je, když jsou lidi bezohlední. stála jsem v jednom centru pro maminky s dětma, malej měl něco po roce, ale už chodil sám. A maminky mi ho když jsem si chtěla přezout boty vypustily ven. A ještě se divily, že jsem se rozzlobila, že mu ještě uhnou ve dveřích, aby mohl projít. A že miminka umí chodit rychle, když to nepotřebujete.. ..... naštěstí neutekl daleko, raději jsem oželela boty a vyběhla za ním bosá, ale myslím, že občas by někomu trošku racionálního uvažování taky neškodilo.

  superkarma: 0 25.03.2009, 22:35:06
 4. avatar
  [118] Lubar [*]

  teda vyjádření psycholožky je z jiného světa... většina popisovaných případů jsou nešťastné události, a ty se prostě stávají... mám dvě děti, dvě ruce, dvě oči... pokud každým okem budu 24 hodin denně sledovat jedno dítě, každou rukou budu 24 hodin denně držet jedno dítě, tak si ani nedojdu na záchod... natož abych třeba uvařila oběd ...
  Jasně, spoustě nešťastných náhod se dá předejít... ale taky je dost dobře možný, že předejdu jedný a nastane jiná... holt, ač je to krutý, tak i děti prostě umírají... můžu jen doufat, že moje děti mají fakt dobrý stážný anděly

  superkarma: 0 25.03.2009, 22:20:04
 5. [117] sikosa [*]

  Kruci,u mě by byla sociálka asi pořád,mám 3 děti,holce je 17 taky se šla občas sama projít když byla malinká,jen nevím jak to dělala když byla branka na zahradě zamčená a plot dost vysoký,s ní bylo nejmíň problémů.Syn,nyní 12,u něj je to zajímavější,když mu byli 4roky byl se mnou v kuchyni a myli jsme kárku,že jí prodám,jen jsem vylila vodu do dřezu,asi 2 metry od něj,slyším řev,nevím jak to udělal ale opěradlem si zlomil ruku,operace a dali mu drát do ruky.Skoro rok nato jsme šli z nákupu a já ho držela za ruku a šel po takové malé zídce,a vůbec nezlobil,šup a byl dole a zlomil si druhou ruku,nemocnice a v ruce tentokrát dva dráty.Na plovárně,nestačila jsem se ani svlíknout a už se topil v bazénu,si si to moc nepamatoval protože to mi udělal několikrát a babi taky.To nepočítám pokousání psem,ret,prsty,ruka i noha.Pejsek musel pryč.Jen je zajímavé že vše se mu stalo většinou v mé přítomnosti.Ještě k tomu je kost a kůže,to by si sociálka smlsla a to toho sní víc než já.Jsem docela ráda že teď sedí většinou u počítače a nikam moc nechodí.Mám strach že ho třeba srazí auto.A nejmladší 6 měsíců je taky pěkný éro,všude vleze,už stojí a to jsou potom pády,tatínek už nemá trpělivost a nechce ho hlídat,věčně u psa v pelíšku nebo v jeho misce,dostane se ze kšírů.Okna máme tak zadělaný,ty už nikdo neotevře,všude deky aby měl měký dopad kdyby náhodou.Když jdu na WC nebo do jiného pokoje buď jde do postýlky nebo ho tahám se mnou.Jsou to nervy.Mé kamarádce vypadl 9měsíční chlapeček z 8 patra,bylo brzo ráno v létě když spala,prostě hrůza.Stát se to mě tak skočím taky,si nedovedu představit že by se mým dětem něco stalo.

  superkarma: 0 25.03.2009, 19:53:36
 6. avatar
  [116] Juana [*]

  sahleb: neříkej, to se pořád dělá? Takhle blbě udělaný balkon byl v našem bytě, kde jsem bydlela od roku 1967, byla to novostavba. První, co otec udělal, byla mříž, abych nepropadla dolů - a všechny rodiny, které měly děti, to taky tak udělaly. Paradoxní na tom bylo, že to odpovídalo normám! Otec, protože dělal v projekční firmě, si to tehdy ověřoval.

  superkarma: 0 25.03.2009, 19:43:42
 7. [115] sahleb [*]

  tohle bych podepsala:

  "Ta psycholožka to buď nečetla, nebo je svině, co si libuje v pranýřování lidí".

  to ze dite prodadne mezi zabradlim je vina projektanta pana inzenyra. Ten by mel jit opravdu edet.
  Ja jsem kamenela hruzou, kdyz jsem zjistila , ze na balkone v byte (9.patro) je mezera dole mezi dlazdicemi a zabradlim dorych 35 cm. Tam proklouzne bez probelmu dite. Navic byl balkon zkonstruovan tak, ze mel spad smerem ven do "propasti". Kdo tohle vymysli?

  superkarma: 0 25.03.2009, 18:50:29
 8. avatar
  [114] kebulkaevulka [*]

  Juana:

  superkarma: 0 25.03.2009, 18:13:04
 9. avatar
  [113] Juana [*]

  shb: milá zlatá, tyhlety generalizující kecy si nech, až budeš jednou mít vlastní dítě. Pak můžeš teprve hodnotit. Zatím pouze teoretizuješ.

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:59:47
 10. avatar
  [112] Kassy [*]

  Suzanne: To nevíš, že jít na záchod je nezodpovědnost, když máš dítě?

  Je fakt, že takové věco jako okna, schody, bazény a podobně se dají zabezpečit a pokud to někdo neudělá a něco se stane, je na vině i kus jeho nezodpovědnosti. Ale věřím, že je spousta věcí, které prostě zabezpečit nejde a spousta situací, které člověk ani nepředvídá a předejít by jim mohl jedině připoutáním dítěte k postýlce, jeho nepřetžitým pozorováním. To je ale nereálné a nesmyslné. A pokud mají být rodiče trestáni za to, že taková opatření neudělají, tak snad fakt radši děti nechci...

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:44:57
 11. avatar
  [111] Motýlekk [*]

  Suzanne: 100% pravda... Je to vteřina a nemusíš být ani daleko... Moje mladší sestra na sebe vylila horkou kávu a to tak, že si k lince přistavila malou židličku. Máma byla zatím u okna a mluvila se sousedkou měla jí tedy za sebou a stejně se to stalo...

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:41:44
 12. avatar
  [110] rek11 [*]

  mi připomíná-dnes ve školce mi bylo sděleno,že si dcerka hrála se skřipcem-skřípla si o něj tvář-jestli prý bude mít modřinu,tak jí fakt nebijou

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:35:14
 13. avatar
  [109] rek11 [*]

  Suzanne: souhlas

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:34:23
 14. avatar
  [108] kebulkaevulka [*]

  Suzanne: Naprosto souhlasím

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:30:36
 15. avatar
  [107] Suzanne [*]

  shb: fakt nemáš pravdu. Můžeš být jako hlídací pes, nejzodpovědnější osoba na světě. Jenom půjdeš na záchod a neštěstí se může stát. A fakt ti to nepřeju.

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:28:15
 16. avatar
  [106] Michaela Kudláčková [*]

  Motýlekk: Znám. Není Tvá dcera náhodou Tereza?

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:18:36
 17. avatar
  [105] rek11 [*]

  Motýlekk: promin,ale chapu,jak jsi byla nasrana,ale uplne vidim ten oblicej pri odpovedi

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:17:45
 18. avatar
  [104] Motýlekk [*]

  Také jsem myslela, že odroste-li, dostane rozum. Nikoli. Přešlo mě to ve chvíli, když splašená sousedka hlásila, že se naše vypěčená dcera vozí na Ládví na zadní voji tranvaje.

  Strhla jsem světový rekord v běhu, uhnala si div ne souchotiny a celou cestu jsem nemyslela na nic jinýho, než na to, jak jí osobně přerazím nohy.

  Nakonec jsem byla ráda, že jí vidím. To pako mi sdělilo, že se jim nemohlo nic stát, když tramvaj jede dopředu.

  superkarma: 0 25.03.2009, 17:15:42
 19. avatar
  [103] shb [*]

  je to nezodpovědnost, proste je, neda se nic delat, vim ze dite muze byt za pikosekundu venku z okna apod. ale vzdy zalezi na rodici...

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:48:52
 20. [102] brady [*]

  Motýlekk: to je fakt, dnes mají peníze vetší cenu, než lidský život....br, fakt je to síla ty naše "zákony"...

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:42:57
 21. avatar
  [101] Motýlekk [*]

  To je vážně hrozný... Nejhorší je, že za týrání a vraždy dětí dnes ty rádoby ženy nedostanou ani trochu odpovídající tresty.. Za to pár kluků co přepadnou banku a nikomu neublíží si jdou sednout pomalu na půlku života... hnus!!!

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:31:07
 22. avatar
  [100] Fairy [*]

  To jsou dnes hrozná témata

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:11:36
 23. avatar
  [99] rek11 [*]

  jak to tak čtu ono mít děti je vlastně adrenalinový sport-24 hodin denně 7 dní v týdnu Holky nesmutněte,dyť vy vlastně sportujete!!

  superkarma: 0 25.03.2009, 15:58:31
 24. [98] brady [*]

  Kassy: já byla taky ze všeho hned na nervy než jsem si pořídila dítě, ale po roce jsem si vytrénova nervy tak, že dneska mě jen tak něco nevytočí, teda až na lidskou blbost, ta vždy a hodně

  superkarma: 0 25.03.2009, 15:01:36
 25. avatar
  [97] Saarah [*]

  Kassy: Neblázni, někdy je to "o hubu", ale neznám nic lepšího, než sevřít dítě po porodu v náručí, pofoukat mu bolínko, pohladit jej a užít si jeho objetí, to ostatní se dá zvládnout.

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:29:16
 26. avatar
  [96] Kassy [*]

  Teda, když to tady čtu, fakt to na mě působí tak, že narozením dítěte se člověk automaticky dostává jednou nohou do kriminálu... Mám celkem slabé nervy a v krizových situacích panikařím. Asi si děti radši pořizovat nebudu...

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:16:12
 27. [95] brady [*]

  jiti: to je fakt, když měl syn dva roky a já v kuchyni něco kutila, tak sebral jehlici na pletení a chtěl jí vrazit do el. zásuvky a u toho řval bonbon..., mě málem klepla pepka.Jehlice mu byla za šíleného řevu zabavena a u všech zásuvek máme ochran. kryty, já se sice navstekám když mám kryt vyndat, ale mám klid kdyby opět synka napadl podobný "dobrý nápad".

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:09:34
 28. avatar
  [94] jiti [*]

  Mě se hrozně líbí to tvrzení dostatečně se dítěti nevěnovala . Probůh, tohle může napsat jen někdo kdo buď děti nemá, nebo má takové dítě které ráno posadí do kouta a večer ho tam najde, nebo bydlí v garsonce. Už několikrát mě můj synek překvapil kam až dokáže vylést nebo co za hloupost vymyslí za dobu co třeba jsem na wc nebo míchám oběd.

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:01:10
 29. avatar
  [93] kebulkaevulka [*]

  valesovavera:

  superkarma: 0 25.03.2009, 13:59:45
 30. avatar
  [92] mmarianne [*]

  olga.ebertová: Tak to neber, spousta věcí v životě tě prostě nenapadne. Až když se neco stane, tak každý ví, (i člověk sám) co se mělo dělat. Věštit prostě nemůžeš.

  superkarma: 0 25.03.2009, 13:59:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme