Líbí se mi hezký zvyk věšet v předvánočním čase věnce na venkovní dveře. Jako by vás vítaly a zvaly na návštěvu. Tyto věnce nemají pochopitelně svíčky, takže to vlastně nejsou věnce adventní, ale prostě věnce vánoční.

Mohou být z různých materiálů. Mohou být v rozmanitých barevných kombinacích, fantazii se meze nekladou. Dnes jsem vám pro inspiraci vybrala zajímavý věnec v typické vánoční barevnosti - zelenočervené.

Ten na obrázku je z sice z vavřínových listů, ale vy můžete použít stejně krásné a sytě zelené větvičky buxusu, cesmíny, jehličnatých tisů nebo třeba cypřiše. Prostě materiál, který pro vás bude nejdostupnější.

Jako základ věnce poslouží polystyrénový nebo slaměný polotovar, který se dá koupit v každém květinářství. Dále budete potřebovat středně silný drát, červenou saténovou nebo papírovou stuhu, červené květy nebo plody (mohou to být třeba bobule hlohu nebo šípky) a průměrně šikovné ruce.
Jak postupovat?
Stejně dlouhé zelené větvičky skládejte po obvodu věnce jedním směrem a připevněte drátem. Malé červené kytičky nebo plody svazujte drátem tak, aby zůstal ještě dost dlouhý „stonek“ pro zapíchnutí do věnce. Nakonec věnec omotejte stuhou a zavěste.

Jak se vám líbí, milé ženy-in?
Inspiroval vás k výrobě?
Nebo si něco podobného raději koupíte?
Nebo vás to nechává chladnou a žádná vánoční výzdoba se u vás nedělá?
Jestli ano, tak jaká?
Napište nám.

Reklama