Domácnost

Vánoční úklid? Začněte mytím oken


Tak to zase rychle uteklo, máme za dveřmi Vánoce! Tipy na dárky se na nás valí ze všech stran, přemýšlíme, jak všechny letošní přípravy na svátky zvládneme pokud možno beze stresu a ne na poslední chvíli. To, co mnohé z nás také čeká, je vánoční úklid domácnosti. A s tím je spojené i mytí oken.

 

Naštěstí jsou pryč doby, kdy jsme se potýkali s takzvanými univerzálními přípravky (pro někoho obyčejný saponát, pro jiného třeba ocet), kterými jsme umyli nejprve nečistotu, a pak se pustili do namáhavého leštění vzniklých šmouh, které ne a ne zmizet. Mytí oken byla úmorná práce, po níž byla každá hospodyňka doslova zničená. A jakmile přišel první déšť, mohlo se s mytím začít nanovo. Proto je dobré již při nákupu myslet na kvalitní přípravek, který je vhodný pro mytí oken. Naším tipem jsou vyzkoušené přípravky Clin.

 

Na okenních tabulích se totiž postupně usazuje prach z ulice, déšť na skla nanese i ta nejjemnější zrníčka prachu z ovzduší, a vše skončí jako špinavá voda na skle. Každá kapka deště se pomalu vypařuje a zanechává za sebou pořádnou skvrnu. Proč je dobrou volbou pro čistění oken přípravek Clin? 

 

Čím rychleji a rovnoměrněji voda stéká, tím méně nečistot zůstává na okenní tabuli, protože je voda snadněji odnese. Proto je dobré vybrat si takové přípravky na okna, které zajistí dlouhotrvající čistotu. Například tajemstvím receptury přípravku Clin s technologií NanoProtect® od společnosti Henkel jsou nano-částice, které se na skle jemně roztáhnou a uspořádají se samy do rovnoměrné vrstvy. Díky tomu se i drobné kapičky deště na okně ošetřeném novým čisticím přípravkem okamžitě spojí, tím stékají ještě rychleji a na povrchu skla zanechávají podstatně méně stop. Clin také obsahuje aktivní alkohol, který kromě jiného odmašťuje, což napomáhá k okamžitému lesku beze šmouh. Dále je okno díky němu dříve suché.

 

Jak se přípravky Clin používají?

Existují 2 typy prostředků na mytí oken. Jeden typ je určen k přímé aplikaci v neředěné formě a nejčastěji bývá v praktické pistoli. U druhého typu se malé množství prostředku naředí v kyblíku s vodou. Tento typ je ideální pro mytí velkých skleněných ploch, ale také např. okenních parapetů.

Z jakých přípravků Clin si můžete vybrat?

 

Clin v pistoli

Je vhodný pro čištění a lesk skleněných a hladkých omyvatelných ploch (např. sklo, zrcadla, TV obrazovky, skleněné stoly atd.).

Patentovaná hydraulická pistole umožňuje nanášet prostředek ve formě aktivní stabilní pěny přímo na čištěné místo, kde se déle udrží na povrchu, nestéká, a díky tomu působí na nečistoty delší dobu. Pistole dále umožňuje rozptýlení produktu ve formě spreje (odklopením sítka z konce pistole), a tím ošetří větší plochu.

Pistole je zároveň velmi praktická a nabízí dokonale pohodlný úklid.

Nyní, v předvánočním období se můžete těšit na Clin Orange. Po použití tohoto Clinu váš byt provoní unikátní vůně vztahující se k Vánocům, související s vánočními přípravami.

 

Na rozdíl od jiných prostředků na okna Vám Clin zaručí a díky speciálnímu složení tenzidů garantuje:

·   vynikající čisticí účinek, který zanechá plochu zaručeně vždy beze šmouh

·   receptura NanoProtect zajistí zářivý lesk po delší dobu než ostatní prostředky

·   patentovaná technologie NanoProtect založená na neviditelných částečkách ochrání povrch okna před opětovným zašpiněním a vznikem skvrn od kapek po dešti

·   nabízen ve variantách příjemných vůní citronu, jablka a květů.

 

Jak jej můžete použít? Čištěné plochy se nemusí před aplikací Clinu omývat. Produkt rovnoměrně naneste na povrch čištěné plochy a nechte chvíli působit. Poté otřete do sucha suchým hadříkem, papírovými utěrkami nebo gumovou stěrkou.

Na co si dát pozor? Nenechávejte prostředek zaschnout na plochách bez rozetření.

 

Clin na okna, rámy a jiné

Je to první čistič na okna, který se ředí vodou, a tím napodobuje zvyky českých hospodyněk – mýt okna přípravkem rozpuštěným ve vodě. Na rozdíl od prostředků na mytí nádobí, které se dříve pro mytí oken používaly, však Clin díky své účinné receptuře s alkoholem perfektně ošetří okna.

 

·   perfektně odstraní nečistoty z oken, rámů a okenních parapetů

·   jediným lehkým setřením vrátí oknům oslnivý lesk beze šmouh

·   díky speciální technologii aktivně zabraňuje vzniku stop po dešti

·   v nabídce je v klasické variantě a s vůní jablka

·   vystačí na 300 m2

 

Jak jej nejlépe použít? Nařeďte 20 ml přípravku (3 vstříknutí) do 5 litrů vody, omyjte špinavé místo, zbylou vodu otřete suchým hadříkem, papírovými utěrkami nebo gumovou stěrkou. Na odolnou špínu použijte neředěný roztok, nechte chvíli působit, a poté opláchněte.

Na co si dát pozor? Nenechávejte prostředek zaschnout na plochách bez rozetření.

 

Clin Universal

Má zesílený odmašťovací účinek. Je ideální na sklo a hladké povrchy, především na sklokeramické desky, mikrovlnné trouby a další povrchy zejména v kuchyni. Jedná o výrobek v praktické pistoli

 

V nabídce výrobků Clin jsou i ubrousky na brýle! Pokud nosíte brýle, jistě se vám budou hodit, vyzkoušejte je.

 

Clin Čisticí ubrousky na brýle

Vyzkoušejte měkký vlhký ubrousek – díky aktivnímu odmašťovači zajistí čistotu bez šmouh a nutnosti leštění. Jedna krabička obsahuje 14 jednotlivě balených čisticích ubrousků na brýle – vynikající a praktické řešení od firmy Henkel.

Oblast použití těchto ubrousků se neomezuje pouze na brýlová skla. Lze s nimi důkladně vyčistit všechny hladké povrchy jako např. displeje mobilních telefonů, skla fotoaparátů, kamery, zrcadla atd.

 

Clin je dobrý pomocník v domácnosti, který oceníte při vánočním úklidu.

Tyto výrobky lze použít nejen na okna, parapety, rámy oken, ale také na zrcadla, dlaždice, koupelny i kuchyně.

 

Chcete vyhrát balíček a s přípravky Clin, které se vám určitě budou hodit pro letošní úklid? Pak se zapojte do naší soutěže!

 

   
25.11.2008 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [49] Seema [*]

  Mne ty okna tenhle vikend fakt cekaji... mam na nich jeste vyzdobu z lonskych Vanoc.. Holt mam cely rok jine veci na praci,ale panc na Vanoce prijedou babicky,tak nebudu drazdit hady bosou nohou... vzpomente si o vikendu na jednu takovou napul zmrzlou,kinklajici se z oken ve ctvrtem patre..a dejte si na ni panaka..

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:11:33
 2. avatar
  [48] Visnery [*]

  Tento rok jsme zaplatili skoro drobné, za to, že nám umyly okna Delali nam je nove, takze jsem na to fakt nemela nervy, jeste umyvat okna. Za hodinu to mely hotove a stalo to par korun. Pohoda

  http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=907

  superkarma: 0 26.11.2008, 09:47:51
 3. avatar
  [47] Meander [*]

  wich: Mít cokoliv v horních poličkách pro mě automaticky znamená ne použít to občas, ale nepoužít to nikdy

  superkarma: 0 25.11.2008, 21:28:27
 4. avatar
  [46] wich [*]

  Ch.Z. Kochanská: Mám v horních poličkách věci, které se používají jen zřídka - formy na pečení, mixéry, "vakuovač", kráječ a podobné spotřebiče.

  superkarma: 0 25.11.2008, 21:16:16
 5. avatar
  [45] Ch.Z. Kochanská [*]

  wich: Fotku. A co máš v nejvyšších poličkách? Ty do nich dosáhneš?

  superkarma: 0 25.11.2008, 19:11:13
 6. avatar
  [44] Ariesek67 [*]

  Jo v sobotu jdu na to vyprat záclony a umýt okna chtěl jsem tepovat koberce ale od toho mě manželka odradila.

  superkarma: 0 25.11.2008, 18:12:25
 7. avatar
  [43] wich [*]

  Ch.Z. Kochanská: Mám kuchyň do stropu

  superkarma: 0 25.11.2008, 17:44:02
 8. avatar
  [42] átéčko [*]

  MEK:

  superkarma: 0 25.11.2008, 17:37:31
 9. [41] Rikina [*]

  Ále - ráno jdu z domu, je tma, večer se vracím taky za tmy, na co tedy budu mýt okna, když přes ně stejně neuvidím než světla severočeské metropole. A vůbec, dva roky jsem nemyla okna, a stalo se něco? Nestalo. Tak je holt neumyju ani ten třetí rok.

  superkarma: 0 25.11.2008, 16:26:38
 10. avatar
  [40] MEK [*]

  já už mám okna umyté

  superkarma: 0 25.11.2008, 15:39:41
 11. avatar
  [39] Ajiiiii13 [*]

  U nás je mytí oken mužská práce, tak to budu muset přítelovi připomenout... Minule je myl v takovym mrazu, že si k tomu musel vzít fén ... ale byl to jeho nápad, tvrdil, že ten umělej sníh přeci nebude stříkat na špinavý okna

  superkarma: 0 25.11.2008, 15:20:32
 12. avatar
  [38] Radka27 [*]

  Manx: To ale nebyl Vánoční úklid, ale manévry spojené s malováním . Na Vánoce už tady budu mít pořádek, takže se zběžně přeluxne a utře prach.

  superkarma: 0 25.11.2008, 14:52:36
 13. [37] Jenka2 [*]

  ToraToraTora:
  a dodávám - příliš uklizený byt je studený a já mám ráda teplo

  superkarma: 0 25.11.2008, 14:45:39
 14. avatar
  [36] ToraToraTora [*]

  wich: ..navíc Ježíšek se narodil v chlévě, tak nač úklid, bude se alespoň cítit jako doma, až dovalí s nadílkou

  superkarma: 0 25.11.2008, 14:36:43
 15. avatar
  [35] gwen [*]

  Clin je fajn, ale okna v zimě zásadně nemyju. Mám věčně ledové ruce, tak je nebudu vystrkovat mokré do zimy.

  superkarma: 0 25.11.2008, 14:30:45
 16. avatar
  [34] Ch.Z. Kochanská [*]

  wich: Jestli utíráš každý týden prach i na horních plochách kuchyňských závěsných skříněk, tak jsi divná.

  superkarma: 0 25.11.2008, 14:27:40

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [33] wich [*]

  ToraToraTora: To je také můj názor a zároveň otázka. V čem ti lidi, co dělají ty generální úklidy žijí? Jednou za týden utíráme prach, vytíráme a vysáváme podlahy, věci se snažíme mít pořád uspořádané, protože nemáme žádné zbytečné krámy. Je pravda, že za skříněmi prach nemáme, protože skříně nemáme, ale i tak. Jinak si tedy myslím, že když v půlce listopadu udělám "generálku", do týdne mám přece prach znova

  superkarma: 0 25.11.2008, 14:19:34
 2. avatar
  [32] spetulka [*]

  Aja: no vidíš - kvalita se pozná, dlouho vydrží

  superkarma: 0 25.11.2008, 14:12:07
 3. avatar
  [31] Aja [*]

  Ten Clin tu jede už dlouho. Jsem ho tu vyhrála někdy před pěti lety a ještě ho furt mám!

  superkarma: 0 25.11.2008, 12:55:05
 4. [30] Kloni [*]

  Já nynímeju okna průběžně - přestavba bytu. Clin je opravdu dobrej, používám ho už dlouho a i teď se osvědčil.

  superkarma: 0 25.11.2008, 12:41:18
 5. avatar
  [29] Meander [*]

  Koukám, že přes okno v pracovně sotva prolezou sluneční paprsky. Ostatní okna můj milý již stihl umýt, jen tohle jedno ne. Bude to muset napravit, aby kočky viděly ven.

  superkarma: 0 25.11.2008, 11:39:35
 6. avatar
  [28] ToraToraTora [*]

  Vánoční úklid je nesmysl, uklízíme pravidelně a když je to třeba, ne, když společenský zvyk zavelí. Copak většina lidí žijou jako prasata celý rok, že je třeba nějakého vánočního generálního smejčení?
  Nehledě na to, že okna meju, když odstraním truhlíky a to je podle mrazů a ne podle kalendáře

  superkarma: 0 25.11.2008, 11:28:21
 7. avatar
  [26] Radka27 [*]

  Díky za rady, já už mám hotovo úplně vše! Okna precizně, vysmějčeno za nábytkem, vysmějčené skříňky a skříně a také vymalovaný celý byt. Pravda, od 14. do 17. listopadu jsem měla co dělat, ale jedině prací se práce udělá.

  superkarma: 0 25.11.2008, 11:24:45
 8. avatar
  [24] Ťapina [*]

  Teď koukám na tu fotku, vždycky mě zajímalo, jak se tadyta anglická okna myjou. A ať koukám, jak koukám, furt to nevím

  superkarma: 0 25.11.2008, 11:17:58
 9. avatar
  [23] RenataP [*]

  wich - šmarjá, to musíš mít kalhotky a kalhoty, né že tam budeš lízt jen tak, na Evu...

  superkarma: 0 25.11.2008, 11:15:43
 10. avatar
  [22] Ťapina [*]

  wich: Proto je potřeba se zahřát pohybem a řádně doma vyvětrat

  superkarma: 0 25.11.2008, 10:41:16
 11. avatar
  [21] wich [*]

  V téhle zimě na okna? Vždyť jste ve vedlejším článku říkali, že máme záněty močáku z frajeřinky

  superkarma: 0 25.11.2008, 10:33:54
 12. avatar
  [20] Vivian [*]

  Meander: ať si trhne, baba... Řekni jí, že odteď se bude mejt na jaře a na podzim :)

  superkarma: 0 25.11.2008, 10:14:09
 13. avatar
  [19] Mipe [*]

  Clin na okna používám už pár let,teď jsem koupila i ten v rozprašovači a jsem s nimi moc spokojená

  superkarma: 0 25.11.2008, 09:56:37
 14. avatar
  [17] spetulka [*]

  Tak okna mám umytá od minulého víkendu Ale ne až tak v rámci předvánočního, nýbrž postavebního úklidu. Ono když se dělá omítka, tak se okna zašpiní a je potřeba je umýt Takže jsem vlastně už začala s vánočním úklidem(zároveň víceméně i skončila, protože jinak hodlám uklízet stejnou měrou, jako celoročně) a ani o tom nevím

  superkarma: 0 25.11.2008, 09:47:39
 15. avatar
  [16] Ťapina [*]

  Bébina: On se dělá i Clin na ředění do vody

  superkarma: 0 25.11.2008, 09:30:15
 16. avatar
  [15] Ťapina [*]

  Já jsem asi divná, ale myju v zimě okna ráda. A tentokrát budu muset už proto, aby bylo vidět ven, až se k nim vůbec dostanu

  superkarma: 0 25.11.2008, 09:26:34
 17. [14] Bébina [*]

  Ja mam namytych hoodne oken a kdybych mela tech 6 pater v panelaku smudlat rucne jen s pomoci hadru a nejakeho rozprasovace, tak me rani. Neni nad hadr a sterku a cistici pripravek naredeny pekne ve vode. Hadr si dam na sterku s teleskopickou tyci, nemusim nikde lezt a je to rychlovka, za 2 hodiny mam tech 6 pater umytych. Pripravek v rozprasovaci pouzivam jen na docisteni par smouh, ktere nekdy vzniknou.

  superkarma: 0 25.11.2008, 09:24:33
 18. avatar
  [13] gerda [*]

  Ani mě nehne. Okna jsem umyla, dokud bylo hezky a svítilo slunko. Spustím žaluzie a bude to.

  superkarma: 0 25.11.2008, 09:16:50
 19. avatar
  [12] átéčko [*]

  Na vánoce okna nemyju, ale Clin je fajn
  zlato: Kdo ti tak nějak celý rok uklízí?

  superkarma: 0 25.11.2008, 09:05:31
 20. avatar
  [11] RenataP [*]

  Kdyžtak si můžete Clinu s alkoholem trochu cucnout, abyste se rozehřáli i uvnitř. Štamprdlíka k tomu přibalit, páni výrobci... Jinak fakt nevím, která škeble vymyslela a prosadila za tradici mytí oken v mrazu a plískanicích.
  Okna mě můžou el políbit..

  superkarma: 0 25.11.2008, 08:27:48
 21. avatar
  [10] Landriel [*]

  No jasný, hned o víkendu se svlíknu a půjdu mejt

  superkarma: 0 25.11.2008, 08:05:16
 22. [9] janina01 [*]

  Meander: myla jsem je o víkendu, hadr nepřimrzl, ale já ano

  superkarma: 0 25.11.2008, 07:58:34
 23. avatar
  [8] mmarianne [*]

  A dámy laskavě uvmývejte v tílku a s budovatelským úsměvem - viz ilustrační foto.

  superkarma: 0 25.11.2008, 06:57:34
 24. avatar
  [7] Julča [*]

  Meander: Jasně, před Vánocemi musí být okna umyta, obzvlášť na chodbě

  superkarma: 0 25.11.2008, 06:19:59
 25. avatar
  [6] Meander [*]

  Vivian: Sousedka nám přišla říct, že ona myla okna na chodbě v létě, takže na nás je řada před Vánocemi Ještě že máme ten Clin s alkoholem, aby nám nepřimrznul hadr k tabulce

  superkarma: 0 25.11.2008, 01:09:27
 26. avatar
  [5] Vivian [*]

  Jasně - co jiného dělat, když venku mrzne a padá sníh, než mejt okna... ?

  Nic proti Clinu, já jsem s ním spokojená

  superkarma: 0 25.11.2008, 00:50:09
 27. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  superkarma: 0 25.11.2008, 00:19:56
 28. avatar
  [3] zlato [*]

  Meander:

  superkarma: 0 25.11.2008, 00:17:51
 29. avatar
  [2] Meander [*]

  Uáááááá. Už je to tu zas

  superkarma: 0 25.11.2008, 00:15:34
 30. avatar
  [1] zlato [*]

  Ja nechapu,proc by meli lidi vysilovat s vanocim uklidem...nohy na stul a pohoda.Uklizeno je tak nejak stale cely rok.

  superkarma: 0 25.11.2008, 00:07:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme