Domácnost

Vánoční úklid? Začněte mytím oken!

Tak to zase rychle uteklo, máme za dveřmi Vánoce! Tipy na dárky se na nás valí ze všech stran, přemýšlíme, jak všechny letošní přípravy na svátky zvládneme pokud možno beze stresu a ne na poslední chvíli. To, co mnohé z nás také čeká, je vánoční úklid domácnosti. A s tím je spojené i mytí oken.

clinNaštěstí jsou pryč doby, kdy jsme se potýkali s takzvanými univerzálními přípravky (pro někoho obyčejný saponát, pro jiného třeba ocet), kterými jsme umyli nejprve nečistotu, a pak se pustili do namáhavého leštění vzniklých šmouh, které ne a ne zmizet. Mytí oken byla úmorná práce, po níž byla každá hospodyňka doslova zničená. A jakmile přišel první déšť, mohlo se s mytím začít nanovo. Proto je dobré již při nákupu myslet na kvalitní přípravek, který je vhodný pro mytí oken. Naším tipem jsou vyzkoušené přípravky Clin.

Na okenních tabulích se totiž postupně usazuje prach z ulice, déšť na skla nanese i ta nejjemnější zrníčka prachu z ovzduší a vše skončí jako špinavá voda na skle. Každá kapka deště se pomalu vypařuje a zanechává za sebou pořádnou skvrnu. Proč je dobrou volbou pro čistění oken přípravek Clin?

Čím rychleji a rovnoměrněji voda stéká, tím méně nečistot zůstává na okenní tabuli, protože je voda snadněji odnese. Proto je dobré vybrat si takové přípravky na okna, které zajistí dlouhotrvající čistotu. Například tajemstvím receptury přípravku Clin s technologií NanoProtect® od společnosti Henkel jsou nano-částice, které se na skle jemně roztáhnou a uspořádají se samy do rovnoměrné vrstvy. Díky tomu se i drobné kapičky deště na okně ošetřeném novým čisticím přípravkem okamžitě spojí, tím stékají ještě rychleji a na povrchu skla zanechávají podstatně méně stop. Clin také obsahuje aktivní alkohol, který kromě jiného odmašťuje, což napomáhá k okamžitému lesku beze šmouh. Dále je okno díky němu dříve suché.

Jak se přípravky Clin používají?

Existují 2 typy prostředků na mytí oken. Jeden typ je určen k přímé aplikaci v neředěné formě a nejčastěji bývá v praktické pistoli. U druhého typu se malé množství prostředku naředí v kyblíku s vodou. Tento typ je ideální pro mytí velkých skleněných ploch, ale také např. okenních parapetů.

Z jakých přípravků Clin si můžete vybrat?

Clin v pistoli s rozprašovačem

Jcline vhodný pro čištění a lesk skleněných a hladkých omyvatelných ploch (např. sklo, zrcadla, TV obrazovky, skleněné stoly atd.).

Patentovaná hydraulická pistole umožňuje nanášet prostředek ve formě aktivní stabilní pěny přímo na čištěné místo, kde se déle udrží na povrchu, nestéká, a díky tomu působí na nečistoty delší dobu. Pistole dále umožňuje rozptýlení produktu ve formě spreje (odklopením sítka z konce pistole), a tím ošetří větší plochu.

Pistole je zároveň velmi praktická a nabízí dokonale pohodlný úklid.

Na rozdíl od jiných prostředků na okna Vám Clin zaručí a díky speciálnímu složení tenzidů garantuje:

 • vynikající čisticí účinek, který zanechá plochu zaručeně vždy beze šmouh
 • receptura Nano Protect zajistí zářivý lesk po delší dobu než ostatní prostředky
 • patentovaná technologie Nano-Protect založená na neviditelných částečkách ochrání povrch okna před opětovným zašpiněním a vznikem skvrn od kapek po dešti
 • nabízen ve variantách příjemných vůní citronu, jablka a květů.

Jak jej můžete použít? Čištěné plochy se nemusí před aplikací Clinu omývat. Produkt rovnoměrně naneste na povrch čištěné plochy a nechte chvíli působit. Poté otřete do sucha suchým hadříkem, papírovými utěrkami nebo gumovou stěrkou.

Na co si dát pozor? Nenechávejte prostředek zaschnout na plochách bez rozetření.

Clin na okna, rámy a jiné

clinJe to první čistič na okna, který se ředí vodou, a tím napodobuje zvyky českých hospodyněk - mýt okna přípravkem rozpuštěným ve vodě. Na rozdíl od prostředků na mytí nádobí, které se dříve pro mytí oken používaly, však Clin díky své účinné receptuře s alkoholem perfektně ošetří okna.

 • perfektně odstraní nečistoty z oken, rámů a okenních parapetů
 • jediným lehkým setřením vrátí oknům oslnivý lesk beze šmouh
 • díky speciální technologii aktivně zabraňuje vzniku stop po dešti
 • v nabídce je v klasické variantě a s vůní jablka
 • vystačí na 300 m2

Jak jej nejlépe použít? Nařeďte 20 ml přípravku (3 vstříknutí) do 5 litrů vody, omyjte špinavé místo, zbylou vodu otřete suchým hadříkem, papírovými utěrkami nebo gumovou stěrkou. Na odolnou špínu použijte neředěný roztok, nechte chvíli působit, a poté opláchněte.

Na co si dát pozor? Nenechávejte prostředek zaschnout na plochách bez rozetření.

Clin Universal

clinMá zesílený odmašťovací účinek. Je ideální na sklo a hladké povrchy, především na sklokeramické desky, mikrovlnné trouby a další povrchy zejména v kuchyni.

V nabídce výrobků Clin jsou i ubrousky na brýle! Pokud nosíte brýle, jistě se vám budou hodit, vyzkoušejte je.

Clin Čisticí ubrousky na brýle

Vyzkoušejte měkký vlhký ubrousek - díky aktivnímu odmašťovači zajistí čistotu bez šmouh a nutnosti leštění. Jedna krabička obsahuje 14 jednotlivě balených čisticích ubrousků na brýle - vynikající a praktické řešení od firmy Henkel.

clinOblast použití těchto ubrousků se neomezuje pouze na brýlová skla. Lze s nimi důkladně vyčistit všechny hladké povrchy jako např. displeje mobilních telefonů, skla fotoaparátů, kamery, zrcadla atd.

Clin je dobrý pomocník v domácnosti, který oceníte při vánočním úklidu.

Tyto výrobky lze použít nejen na okna, parapety, rámy oken, ale také na zrcadla, dlaždice, koupelny i kuchyně.

Jak myjete okna? Jaké přípravky používáte? Které prostředky jsou právě pro vás ty pravé? Máte nějaké vychytávky, osvědčené rady, triky? Pak se zapojte do diskuse pod tímto článkem a vyhrajte balíčky s produkty Clin. Balíčky jsou připraveny pro 5 z vás!

   
18.11.2009 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [223] majoneza [*]

  Já myji okna teplou vodou s obyčejným saponem a trochou octa. Poté vodu stáhnu stěrkou a už neleštím, protože není třeba. Tato metoda je rychlá, účinná a levná.

  superkarma: 0 28.11.2009, 16:42:52
 2. avatar
  [222] Bubunka [*]

  Clin mám doma a myji podle nálady. S Clinem to jde dobře, krásné pění a čistí, ale někdy používám jen parní čistič se stěrkou.

  superkarma: 0 28.11.2009, 06:59:39
 3. [221] libuno [*]

  Já jsem také používala Clin, ale zkusila jsem do lahve od Clinu nalít Okenu. Účinek stejný.

  TAK MI TO TU PŘIPADÁ, ŽE KVŮLI SOUTĚŽI ZVÍTĚZÍ CLIN. DAVOVÁ PSYCHÓZA. MOJE BABIČKA MYLA OKNA OCTOVOU VODOU, POUŽÍVALA JELENICI A NIKDY NEMĚLA OKNA ŠPINAVÁ.

  superkarma: 0 27.11.2009, 22:50:07
 4. [220] Slunicko2 [*]

  Také se připojuji k vyznavačkám Clinu. Vybrečela jsem si Clin Windows Apple s alkoholem. Krásně pění a okna se myjí sama Sml59

  superkarma: 0 25.11.2009, 22:58:59
 5. avatar
  [219] jachudka [*]

  U nás myje okna manžel.Né že bych byla líná , ale bojím se výšek.Bydlíme ve 4 patře a jen představa , že bych stála na židli nebo schůdkách u otevřeného okna mne děsí.Stačí abych se podívala dolů a mám závratě.Manžel používá jarovou vodu a stěrku.

  superkarma: 0 25.11.2009, 22:52:59
 6. avatar
  [218] honuska [*]

  Koukám, že většina používá na mytí oken Clin.

   Já zatím rámy i sklo myji jarovou vodou, pak použiji stěrku a nakonec klasickou okenu.

  A přitom tomám umyté docela rychle. Možná, že s nějakým Clinem to bude ještě rychlejší.

  superkarma: 0 25.11.2009, 22:11:46
 7. [217] kakamilkas [*]

  Zrovna jsem o tom přemýšlela, čím mám okna umýt. Asi teda zkusím Clin, ale na leštění používám jedině noviny, aspoň se jich zbavím a nemusím kupovat utěrky.

  superkarma: 0 25.11.2009, 20:53:38
 8. [216] Petronel [*]

  Používám jedině citronový clin, ten se osvědčil a pěkně voní :-) Nastříkám pěnu, vyčistím hadrem a pak ještě stříknu sprejem a vyleštím :-) Účinek zaručen :-)

  superkarma: 0 25.11.2009, 19:28:36
 9. [215] lUKÁŠ333 [*]

  Používám jedině Clin pěnu, ta mi příjde nejlepší!

  superkarma: 0 25.11.2009, 19:15:52
 10. [214] mollerova [*]

  Já už několik let (na "radu" tchyně) používám právě citronový Clin (a občas jen na přeleštění bez předmytí).

  superkarma: 0 25.11.2009, 18:33:45
 11. avatar
  [213] abaka [*]

  já používám clin do vody,tím umyji okna a pak jen stáhnu okna stěrkou a vemu švédskou utěrkou a je to...celkem rychlé a výborné.Sml59

  superkarma: 0 25.11.2009, 16:12:02
 12. [212] arezkova [*]

  Zrovna umyvam okna a zkusila jsem je nalestit beznou lestenkou a roznazalo se mi to. Clin karsne nalesti bez smouh. Ale nejlepsi je, kdyz objednam pana na umyvani oken:-))

  superkarma: 0 25.11.2009, 16:11:23
 13. [211] Stoklásková [*]

  Používám "Clin na okna v rozprašovači". Je to výborný pomocník okamžitě při ruce. Na zrcadla, sklo, i na chrom.

  Taková rychlá poslední záchrana. Sml67

  superkarma: 0 25.11.2009, 14:58:40

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [210] jidit [*]

  Zvykla jsem si dávat do vody na mytí přípravek Clin na rámy,umeju švédskou utěrkou,pak používám přípravek Clin s rozprašovačem.Nasříkám na okna a jednoduše setřu gumovou stěrkou.Paráda...

  superkarma: 0 25.11.2009, 12:34:50
 2. [209] adanuss [*]

  Kdysi jsem zkoušela mýt okna pudinkem. Nebylo to nejhorší Sml15  Ale dnes zásadně umyju okna vodou s trocha jarem a pak hurá na Clin s vůní jablíček. Jsem hodně spokojená

  superkarma: 0 25.11.2009, 11:59:01
 3. avatar
  [208] Ni-ka [*]

  Bohidík, že máme nové okna,práce se hned usnadní,dříve jsem na jednom okně visela dvacet minut, teď 10 minut a je to.Používám vodu s jarem,tím trochu okno setřu a potém nastříkám clinem a setřu švédskou utěrkou a je to.

  superkarma: 0 25.11.2009, 08:53:58
 4. [207] Linamo [*]

  Ja praktikuji nejprve saponat s vodou a setiram nejhorsi spinu gumovym hadrikem a pak bud s mamkou vodu s octem a hadrem, ktery neznechava vlakna nebo s manzelem pripravkem na sklo (okna) staryma novinama.

  superkarma: 0 25.11.2009, 07:54:02
 5. [206] barbara333 [*]

  Okna nejprve umyju vodou se saponem a poté naleštím Clinem pomocí švédksé utěrky nebo novin!Lesknou se jako zrcaldo!

  superkarma: 0 24.11.2009, 22:42:35
 6. [205] Enischka [*]

  také používám na mytí oken jedině Clin v rozprašovači je super Sml67

  superkarma: 0 24.11.2009, 21:40:57
 7. [204] usiusi [*]

  okna zatím myji švédskou utěrkou a lehce přeleštím suchým hadrem

  superkarma: 0 24.11.2009, 20:18:53
 8. [203] jankaevol [*]

  Na okna používam jedině clin s rosprašovačm,krásně voní, na rámy a parapety JarSml16Sml59mějte se krásně a přeji Vánoce podle vašich představSml54

  superkarma: 0 24.11.2009, 16:42:28
 9. avatar
  [202] MařkaK [*]

  Taky používám na okna Clin ...a vyhovuje mi ..na podlahy -dlaždice,lino Domestos ..atd  Ale okna také myji velmi nerada , hlavně když mi druhý den hned zase omoknou ...Sml30Sml30Sml15Sml15

  superkarma: 0 24.11.2009, 16:32:34
 10. [201] zdendulinekbudulinek [*]

  Okna nejprve umyju švédskou utěrkou bez žádného přípravku. Potom je vyleštím Clinem v pistoli a rozprašovačem spolu s kuchyňskými papírovými utěrkami.  Clin máme s vůní citrónu, tak  i mytí oken trochu příjemnější :)

  superkarma: 0 24.11.2009, 13:18:45
 11. [200] recinka [*]

  Okna myjeme nejdříve jarovou vodou do čista a pak vyleštím prostředkem který mám zrovna doma a používám jej i na zrcadla  aveškeré podobné plochy.

  superkarma: 0 24.11.2009, 12:23:23
 12. [199] scai [*]

  Myju přípravkem na zrcadla a okna co mám zrovna k dispozici...nastříkám a setřu novinama...

  Pokud je víc času a děláme to s manželem společně, pak použijeme jarovou vodu a stěrku

  superkarma: 0 24.11.2009, 11:33:43
 13. [198] jana123 [*]

  používám clin a jsem zatím spokojená.

  superkarma: 0 24.11.2009, 11:29:46
 14. avatar
  [197] lenagirl [*]

  na skla používám Clin s rozprašovačem a jsem s ním spokojená,jinak rámy myji Jarem a na leštění používám mikroutěrku Sml67

  superkarma: 0 24.11.2009, 10:25:36
 15. [196] kacice [*]

  Také používám Clin, a jsem s ním moc spokojená. A moje zkušenost s mytím oken - nemýt okna za přímého slunce, zůstávají pak šmouhy. Než byly mikroutěrky, také jsem leštila starými novinami anebo silonkami..

  Sml16

  superkarma: 0 24.11.2009, 08:51:39
 16. [195] Kačita [*]

  Používám Clin, je super, naučila mě na něj mamka, ta si ho taky nemůže vynachválit...ale okna myju hroooozně nerada, což mamka ví a vždycky řekne...to jenom umyješ Clinem, setřeš stěrkou a je to! žádný šmouhy

  superkarma: 0 24.11.2009, 08:01:24
 17. [194] zdenka798 [*]

  Okna myju teplou vodou s jarem. Na vylepšení do ní přidávám lžíci octa. Pěkně se pak lesknou. Na vyleštění používám stará bavlněná trika, která nepouští chlupy. Ale ještě si pamatuji doby, kdy moje máma leštila novinami.  Přeji všem ženám hlavně teď před vánocemi hodně pohody a zdraví a nepřehánějte to s úklidem. Mnohem víc než nablýskaný byt vaši blízcí ocení usměvavou a pohodovou ženskou.

  superkarma: 0 24.11.2009, 07:51:14
 18. [193] patri.l [*]

  okna myju naprosto klasicky-horkou vodou s jakýmkoliv přípravkem, leštím utěrkou

  Nejradši je ale nemyju vůbec

  superkarma: 0 23.11.2009, 22:38:43
 19. [192] bohuša [*]

  Jelikož můj manžel umí všechno "líp",tak samozřejmě i okna lépe umyje,tak jsem poslední rok nechala tuto práci na něm-a on,aby jeho mužská ješitnost zůstala neposkvrněna několikrát do roka okna myje jarovou vodou,a leští hospodářskýma novinama nebo bavlněnou plínou- když se u toho netváří nijak rozkošně,tak já mu zazpívám:...s chutí do toho,půl je hotovo...",a pak mu na oplátku upeču jeho oblíbený mřížový koláč a spokojenost je na obou frontách!

  superkarma: 0 23.11.2009, 21:50:31
 20. avatar
  [191] Kristulka [*]

  Okna myji horkou vodu a na leštění používám novinový papír.

  superkarma: 0 23.11.2009, 21:39:04
 21. [190] evamagdalena [*]

  Už dlouho používám Clin na ředění a stěrku. Případné šmouhy doleštím starými punčochami. Je to rychlý a snadný způsob čištění.Sml59

  superkarma: 0 23.11.2009, 21:23:32
 22. [189] haslo [*]

  Zdravím Sml16 ráda se rozepíšu na toto zajímavé téma Sml54 pokud už i naše koza (stojící na parapetu, sádrová, velikost asi 40cm x 40cm - svatební darSml16)

  nevidí z okna ven. Pustím se do toho. Naplním kbelík horkou vodou, dám

  kapku jaru, vezmu rukavice, hadru, stěrku a židli a začínám..po umytí

  vodou okna přeleštím za pomocí Clinu s pistolí a hadry a naše koza je

  opět spokojená. Mějte se Sml16

  superkarma: 0 23.11.2009, 21:20:56
 23. [188] veerac [*]

  Okna (skla) umyji voda, jar, ocet a setřu stěrkou. U rámu (pokud zůstane pár kapek) setřu papírovou utěrkou a nemusím nic leštit.Sml79

  superkarma: 0 23.11.2009, 20:55:16
 24. [187] Bobrik [*]

  Okna nejdříve umeju vodou s jarem a potom vyleštím novinovým papírem jakýmkoliv přípravakem na okna.

  superkarma: 0 23.11.2009, 20:27:37
 25. [186] matuszyk [*]

  clin je nej............Sml59

  superkarma: 0 23.11.2009, 19:27:03
 26. [185] mili33 [*]

  Okna a ramy umyvam CLINEM na okna a potom je lestim dle potreby pripravkem v rozprasovaci

  superkarma: 0 23.11.2009, 19:08:22
 27. [184] hanysek-h2 [*]

  používám delší dobu CLIN na okna a rámy,a jsem spokojená  Sml58

  superkarma: 0 23.11.2009, 17:42:27
 28. [183] Jirickova1985 [*]

  Rámy oken umyju jarovou vodou a okna umývám přípravkem ve spreji, vetšinou s citronovou vuni, ale je mi to jedno :)

  superkarma: 0 23.11.2009, 17:40:23
 29. [182] lll.mmm. [*]

  Okna nejdřív umyju jarovou vodou a potom vyleštím nějakým přípravkem na okna v rozpračovači, značku nerozlišuju

  superkarma: 0 23.11.2009, 17:19:19
 30. avatar
  [181] Makynka [*]

  Já používám Clin a někdy předtím vodu s jarem a zahradní hadici. Přízemní okna se dají krásně osprchovat a pak jen rozleštit :-) a dočistit

  superkarma: 0 23.11.2009, 15:44:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme