Pokud doma pečete perníčky, máte zřejmě jasno v tom, jak je budete zdobit a k čemu je použijete.  Ale možná také ne, a hledáte inspiraci, jak s nimi dál naložit a co z nich dál vytvořit. Máme pro vás tipy, jak si s perníčky pohrát, aby byly krásné i na pohled.

p

Perníčky k vánocům prostě patří. Když je pečete, jejich vůně, která se line bytem, navodí tu správnou sváteční atmosféru. Když jsou hotové, přináší nám (a možná i našim malým pomocníkům) úžasnou zábavu při jejich zdobení. Proto právem patří perníčky mezi nejoblíbenější vánoční pečivo.

Jsou nejen připomínkou tradice, ale mají i široké uplatnění.  

Kromě toho, že si na nich po uležení pochutnám, dají se jako nápadité vánoční ozdoby pověsit na stromeček, můžete jimi nahradit papírové vizitky k dárkům, darovat je jako milou pozornost, ale také použít jako úžasný „stavební materiál“ na výrobu perníkových chaloupek, ozdobných řetězů, stromečků, Betlémů...

Ale co je nejdůležitější: Zdobení parníčků patří k těm krásným chvílím, které vrací Vánocům to, co je na nich nejkrásnější. Poklid, rodinnou pospolitost a zastavení se v dnešním uspěchaném čase.

Foto: Facebook Love for all seasons

  • Chcete vědět, jak si vyrobit polevu na zdobení perníčků? Poradíme vám v článku Zdobíme perníčky
  • Další nápady na perníkové netradiční dárky najdete ZDE

Čtěte také:

Reklama