Pokud ráda nakupujete vánoční dárky a drobná překvapení na vánočních trzích, ale chtěla byste vyzkoušet něco trochu jiného než obvykle, zajeďte si za nákupy do Vídně. Trhy tu započaly již 13. listopadu a otevřené budou až do 24. prosince!

Vienna

Nakupování na vánočních trzích má své kouzlo. Někdo rád nakupuje na trzích doma, jiní vyrážejí za hranice. Pokud patříte do toho druhého ranku, jistě jste už někdy navštívili předvánoční Vídeň. Zdejší trhy mají neopakovatelnou atmosféru, takže pokud nic nekoupíte, odnesete si minimálně jedinečný zážitek.

Konec konců vánoční trhy jsou hlavně o zážitku. Popíjení punče je na vídeňských trzích před Novou radnicí takřka povinností - zaplatíte dvě eura za hrneček a pak už si můžete čepovat u kteréhokoli stánku zdarma.

Trhy jsou tu otevřené již od 13. listopadu každý den od devíti ráno do devíti večer, na Štědrý den se ale zavírají dříve, už v 17.00 hodin.

Co tu seženete?

Pečené kaštany, hračky, sladkosti, včelí produkty, vánoční zboží, potraviny a nápoje, textilní výrobky, výrobky z kůže, sportovní zboží, parfémy, kojenecké zboží, stánky s řemeslnými výrobky, umělecké předměty, skleněné zboží, knihy, charitativní stánky, čaje, hudbu a video, maso a uzeniny, jmelí...

Kam zajít také?

Pokud vyrazíte do předvánoční Vídně, vězte, že menší trhy tu najdete skoro na každém náměstí, punč či svařák si můžete dát takřka na každém rohu. Za návštěvu ale rozhodně stojí trh před zámkem Schönbrunn, který není tolik „narvaný“ lidmi, a tedy působí mnohem poklidnější a domáčtější atmosférou (více o nich přímo na stránkách zámku: www.schoenbrunn.at).

Reklama