vanoce

Trendy zdobení, vánočních ozdob, stromečků, balení dárků, či dekorací se mění každým rokem. Jednou „frčí“ zlatá a bronzová, jindy bílá a stříbrná, dalším rokem třeba zelená s červenou. Patříte mezi ty, kteří těmto trendům rádi podléhají, nebo se držíte osvědčené „klasiky“.

Ano, je to krásné, mít každý rok jinou vánoční výzdobu. Možná je to jediný způsob, jak si zpestřit Vánoce a udělat si každým rokem nové…Možná je to lepší než honba za dárky…V klidu si zdobit, kombinovat a vymýšlet, jak si zkrášlit vánoční období.

Přiznám se, že jsem také občas okouzlena novými a nečekanými nápady, které bych také ráda vyzkoušela. Ale kupovat stále nové ozdoby, řetězy, svíčky, jenom proto, že jsou podle nejnovějších trendů?

Naštěstí není nikdy jen jeden a každý si může vybrat podle svého vkusu. Nejdůležitější je, aby se nám vůbec hodil do bytu.

Do moderně a minimalisticky zařízeného interiéru si můžeme dovolit odvážnější, možná i trochu dekadentní kombinace: třeba černou, antracitově šedou se stříbrnou, nebo výrazné „signální“ barvy.

van

Do venkovské chaloupky zvolíme spíš červeno zelenou „klasiku“, nebo ozdoby, které vycházejí z lidových tradic. Třeba dřevěné, perníkové, nebo slaměné.

trad

V horské chatě s jednoduchým dřevěným nábytkem zase vynikne přírodní severský styl, který využívá krásy původních barev a přírodnin.

b

Ve zdobení vánočních stromečků se opět vrací vintage styl s patinou. Starozlaté, starostříbrné, ale i pastelové barvy a ozdoby s figurálními motivy se hodí nejen ke starožitnému nábytku, ale i k zařízení v provensálském stylu.

vint

Kdo má cit a vytříbený vkus, může si troufnout i na kontrasty: Studené, jakoby ledové, jinovatkou pokryté ozdoby a dekorace zkombinovat třeba se zmíněným historizujícím stylem.

Ať už si vyberete jakýkoliv styl, měl by souznít se zařízením vašeho bytu a podtrhnout jeho charakter. Vždyť je výrazem vaší osobnosti.

Podívejte se do fotogalerie na různé ukázky a inspirujte se. Který styl je vám nejbližší?

Foto: Facebook Bella Rose a Facebook Nordic Day Butlers

Čtěte také:

Reklama