Dokážete si představit Vánoce bez mihotavých plamínků svíček? Já tedy ne. Zapaluji je celoročně, ale o Vánocích je to u mě doma jako o Dušičkách :-). Až se mi dcery smějí, že jsem svíčková bába. Ano, jsem, a hrdě se k tomu hlásím.
A jak se tak probírám redakční poštou, nejsem sama. Několik čtenářek nám poslalo vlastnoručně vyrobené vánoční svícínky a já jsem se rozhodla, že je využiji k vaší inspiraci. 

Zde jsou svícny od Augustyny, včetně návodu na jejich výrobu.

„Máme tady krásné předvánoční období. Většina z nás si snaží svůj příbytek zkrášlit, každý podle svého vkusu. Já dávám přednost klasické vánoční kombinaci, zelená, červená, zlatá, bílá. Posílám ukázku vlastnoručně vyrobených svícnů. Letos se na ně zase chystám, loni jsem je až na jeden všechny darovala.

K výrobě potřebujeme košíček vyložený igelitem nebo misku, florex (hmota na zapichování živých květů, k dostání v květinářstvích), svíčku, mašličky, zelené větvičky, velké nebo malé chryzantémy, případně malé karafiátky, můžeme použít i další zeleň, kterou seženeme v květinářství, záleží jen na naši fantazii, můžeme také použít zlacené větvičky, jmelí apod.Všechno napícháme do florexu, svíčku upevníme pomocí drátu. Na svíčku můžeme ještě nalepit ozdůbku pomocí oboustranné samolepicí pásky. Já jsem použila malého sádrového andělíčka. Výroba je naprosto jednoduchá, zvládne to i začátečník."

Augustyna

A perníčkové svícny nám poslala pro změnu _zelvicka_

Vánoční svícínky se dají (stejně jako betlémy) vyrábět z různých materiálů. Záleží na vaší fantazii a barevném cítění. Co třeba obnovit tradici a vyrobit si ho ze sušeného ovoce? A nebo využít kouzla něžných barevných kontrastů či zajímavé nádoby?
Fantazii se meze nekladou.


Máte také doma nějaký zajímavý nebo netradiční vánoční svícen?
Pošlete nám do čtvrtka jeho fotografii, třeba i s návodem na výrobu, a když ho vybereme a zveřejníme, dostanete bodíky do VVS
, tak jako dnešní autorky Augustyna a _zelvicka_

Posílám každé 1000 bodů a vám přeji tvůrčího ducha.

Reklama