Pět druhů vánočních jehličnanů a doplňkový sortiment bude možné v průběhu prosince zakoupit na 77 prodejních místech po celé České republice.

stromeček

Prodej vánočních stromků před vybranými hypermarkety Tesco bude spuštěn 1. prosince, tedy na první adventní neděli. Zákazníci budou mít letos na výběr z pěti jehličnanů v cenovém rozpětí 300 – 800 Kč, pouze jedle kavkazská v prémiové kvalitě a velikostech nad 2 metry může stát přes 1000 Kč. Prodejní stánky budou otevřeny sedm dní v týdnu od 9.00 do 20.00 hodin. Před některými obchody bude prodej ukončen až na Štědrý den v 11.00 hodin. Kromě řezaných stromků najdou zákazníci v nabídce i živé stromky v květináčích, umělé stromky a široký výběr vánoční dekorace, včetně jmelí či stojánků na stromky.

Stejně jako ozdoby či cukroví, i vánoční stromky podléhají módním trendům. „V českých domácnostech je dlouhodobě nejoblíbenější jedle kavkazská a smrk pichlavý,“ uvádí Jiří Mareček, manažer firemních vztahů společnosti Tesco a dodává: „V našem sortimentu však nebudou chybět ani domácí druhy stromků – smrk ztepilý, borovice černá a borovice lesní, které se rovněž těší značně oblibě. Stromky nabízíme ve velikosti od jednoho do tří metrů, nejprodávanější jsou pak stromky s výškou mezi sto padesáti až dvěma sty centimetry.“

Ceny nabízených stromků se liší podle jednotlivých druhů, výšky a důležitým parametrem je rovněž symetričnost a hustota větví. Cena řezaného stromku tak bude začínat na 300 Kč za smrk, borovici zákazníci pořídí také od 300 Kč a jedle pak bude k dostání od 600 Kč.

stromeček

Vánoční stromky společnosti Tesco pocházejí ze 70 % z českých plantáží, které se nachází na Šumavě, Slezsku, Beskydech a Vysočině. Prodej stromků zajišťují tři společnosti, se kterými Tesco spolupracuje dlouhodobě: BAOBAB – péče o zeleň s.r.o., KEŘE CZ s.r.o. a LEVAN CZ, s.r.o.

Venkovní prodej vánočních stromků bude probíhat u těchto obchodů Tesco:

Bílina
Boskovice
Brandýs nad Labem
Brno OD
Břeclav
Čelákovice
Česká Třebová
České Budějovice
Děčín
Dvůr Králové nad Labem
Frýdek Místek - Příborská
Frýdek Místek - Slezská
Havířov
Holešov
Hostivice
Hradec Králové - Rašínova třída
Cheb
Chrudim - Pistovy
Ivančice
Jaroměř
Jičín
Jihlava
Jirkov
Karlovy Vary - Dvory
Karviná - Ráj
Kladno - Kročehlavy
Klášterec nad Ohří
Klatovy
Kolín
Kopřivnice
Kralupy nad Vltavou
Kroměříž
Litvínov
Mariánské Lázně
Mělník - Vodárenská
Mikulov
Milovice
Mladá Boleslav (EXTRA)
Mohelnice
Most
Neratovice
Nový Jičín
Opava
Ostrava 1 - Třebovice
Ostrava 2 - Hrabová (EXTRA)
Ostrov na Ohří
Písek
Plzeň - Rokycanská (EXTRA)
Plzeň OD
Poděbrady
Praha - Skalka (EXTRA)
Prostějov
Přelouč
Přerov - Kojetínská (Kazeto)
Příbram
Rakovník
Rychnov nad Kněžnou
Říčany
Semily
Sokolov
Sušice
Šternberk
Tábor
Tachov
Trutnov (EXTRA)
Třinec
Uherské Hradiště
Uherský Brod
Uničov
Ústí nad Orlicí
Valašské Meziříčí
Vlašim
Vodňany
Vysoké Mýto
Vyškov
Žatec

www.itesco.cz

Reklama