Prodeje startují začátkem prosince.  Zákazníci letos mohou vybírat z pěti druhů vánočních jehličnanů, nejprodávanějším druhem je jedle kavkazská.  V nabídce je i doplňkové zboží jako stojánky, jmelí nebo kontejnerované stromky.

stromky

Začátkem adventu se před vybranými obchody Tesco po celé České republice objeví prodejní místa s vánočními stromky. Zákazníci letos v nabídce opět najdou oblíbené druhy stromků, kterými jsou především smrk pichlavý a jedle kavkazská. Nebudou chybět ale ani další populární druhy jako borovice černá, smrk ztepilý a borovice lesní. Sortiment zahrnuje také moderní stromky v květináčích, ozdobnou klest, jmelí a stojánky.

Nejprodávanějším druhem vánočních stromků v Česku je již několik let jedle kavkazská. „Právě tento druh si kupuje téměř polovina našich zákazníků. Druhým nejoblíbenějším vánočním stromkem je smrk pichlavý, kterému dává přednost přibližně třetina kupujících,“ uvádí Jiří Mareček, manažer firemních vztahů společnosti Tesco, a dodává: „Převážnou většinu stromků máme z české produkce. Necelá třetina je z dovozu, především z Dánska.“

Ceny stejné jako loni

Ceny stromků zůstávají na stejné úrovni jako v loňském roce, liší se podle regionů a kvality každého stromku. Standardní vánoční stromek seženete v cenovém rozpětí od 300 do 800 Kč. Z nabídky si vyberou ale i ti, kteří hledají něco speciálního – v nabídce budou i stromky o výšce více než 2 metry při zachování prémiové kvality.

Prodeje budou probíhat od začátku prosince na 67 prodejních místech po celém Česku, každý den od 9:00 do 21:00, až do Štědrého dne. Českými dodavateli stromků jsou BAOBAB – péče o zeleň s.r.o., LEVAN CZ s.r.o. a Pavel Ondráček.

stromky1

Seznam prodejních míst:

Boskovice Přerov - Kojetínská (Kazeto) Mariánské Lázně
Brno OD Rychnov nad Kněžnou Mladá Boleslav (EXTRA)
Břeclav Šternberk Most
Český Krumlov Tábor Ostrov na Ohří
Dvůr Králové nad Labem Uherské Hradiště Praha - Skalka (EXTRA)
Holešov Uherský Brod Říčany
Hradec Králové - Rašínova třída Uničov Sokolov
Chrudim - Pistovy Vyškov Sušice
Ivančice Česká Třebová Tachov
Jaroměř České Budějovice Vlašim
Jičín Trutnov¨(EXTRA) Žatec
Jihlava Ústí nad Orlicí Příbram
Kolín Vysoké Mýto Rakovník
Kroměříž Brandýs nad Labem Frýdek Místek - Příborská
Mělník - Vodárenská Čelákovice Havířov
Mohelnice Děčín Karviná - Ráj
Nový Jičín Hostivice Opava
Písek Cheb Ostrava 1 - Třebovice
Plzeň - Rokycanská (EXTRA) Karlovy Vary - Dvory Ostrava 2 - Hrabová (EXTRA)
Plzeň OD Kladno - Kročehlavy Valašské Meziříčí
Poděbrady Klatovy Třinec
Prostějov Kralupy nad Vltavou  
Přelouč Litvínov  
Reklama