Co by byl Štědrý den bez vánočního stromečku? Také řešíte dilema, jestli si koupit živý v květináči, mrtvý uříznutý, nebo jste si už dávno pořídili umělý? Dokonale tvarovanou, nezničitelnou, omyvatelnou, stále zelenou a relativně levnou napodobeninu. To není myšleno pejorativně, umělý stromeček má jistě spoustu výhod, ale nemohu se ubránit dojmu, že je to kýč. Jak jinak nazvat to, co je umělé a tváří se jako pravé? To máte stejné, jako když si plastový výlisek hraje na broušený křišťál nebo gumová dečka na krajku.

strom

Já nevím, jak vy, ale k atrapám všeho druhu, mám opor. To je jeden z důvodů, proč bych si umělý stromek nikdy nepořídila. Ale ne nadarmo se neříká: „Nikdy neříkej nikdy.“ Včera jsem se málem nechala unést a zařadila se do skupiny „umělostromečkářů“.

 V jednom obchodním centru v oddělení vánočního zboží jsem spatřila něco naprosto neuvěřitelného. Růžový vánoční stromeček ozdobený černými koulemi a řetězy. Úchvatně dekadentní.

růžový stromeček

Ano, takový stromek nemůžete postavit ledaskam. I interiér musí být, jak se říká, vydesignovaný, nejlépe minimalistický. Všechno musí dokonale ladit nebo být v kontrastu. Včetně dárků. No uznejte, copak by mohly být zabalené  v ladovsky malovaném papíru? Nemyslitelné!

strom

A když už jsme u těch netradičních stromečků, pojďte se podívat na malou přehlídku lidské fantazie. Z čeho všeho se dá vánoční stromeček udělat...

strom

Líbí se vám některý? Jaký stromek máte doma vy? Chtěla byste ten růžový, nebo vám připadá naprosto ujetý?

Reklama