Jitka Asterova

Co pro vás představuje vánoční čas? Je to radost, stres, nebo běžné období roku?
Poslední dobou je to dost o stresu. I moje děti (11 a 16 let) to tak cítí. I je rozčilují vánoční reklamy, které jsou k vidění už od září. Jinak si Vánoce užívám, mám krásnou velkou rodinu, tatínka, kterému bude 100 let, a maminku, které je 82 let. Je to pro mě každý rok nádherný moment, když jsme pohromadě, je to taková komorní záležitost.

Co vánoční cukroví? Najdete si čas na pečení?
Každý rok slibuji dětem, že budeme péci, alespoň ty vanilkové rohlíčky, které mají nejraději, ale...

Když mi bylo osmnáct, naši odjeli před Vánocemi pryč a já se rozhodla, že je překvapím a upeču vanilkové rohlíčky. Poprvé. Všechno jsem zvládla, navážila, připravila těsto. Jenže jsem pak neměla nervy se s tím dlouho dělat, a tak vznikl jeden obrovský rohlík z celé dávky těsta!

Vzpomenete si na nějaký ne úplně povedený dárek, který jste dostala?
Nějak si na žádný takový nevzpomínám, zato si pamatuji, jaké ne moc povedené a draze zaplacené dárky jsem byla donucena v  darovat já. Bylo to v roce 1984, když jsem byla s Markem Vašutem. Ještě den před Štědrým večerem jsem byla u něj doma a neměla nakoupené žádné dárky. On mě ale ujišťoval, že na Štědrý den je do dvanácti všude otevřeno. V půl dvanácté jsem vyrazila na nákupy. Otevřen byl jen hotel Jalta. Koupila jsem tam cigarety a lahev whisky, kterou dostala nakonec babička. No bylo to povedené...

Kdybyste si měla vybrat... svařák, grog, nebo čaj?
Čaj! Ale abstinent nejsem. Mám ráda bílé víno, sekt apod.

Kapr, nebo řízek?
Určitě řízek!

Fotografie převzata z www.frekvence1.cz

Reklama