christmas

Naše milé čtenářky. V loňském roce, v předvánočním období, jste nás zahrnovali recepty z vašich voňavých svátečních kuchyní. Letos nám vaše recepty chybí, a tak stále čerpáme z loňské zásoby receptů, které ještě nebyly zveřejněny.

Vyhlašujeme proto takový vánoční „last minute“. :-) Pošlete nám recept na oblíbené pečené i nepečené cukroví, na vaše vychytávky při pečení a třeba taky na netradiční štědrovečerní pohoštění. Vítáme také nápady na silvestrovské občerstvení a novoroční vyprošťováky. :-)

Pro inspiraci jeden z úžasných loňských receptů...

Pokaždé, když jsem měla možnost ochutnat u někoho vánočku, byla jsem překvapena, že všechny chutnají trošku jinak než ta naše, co vždycky pekla babička, a později tuto úlohu převzala její dcera, tedy moje maminka.
Mně tedy vždy chutnala ta naše nejvíc, ale to bude asi zvykem.
Při pročítání receptů jsem na to asi přišla, základem té naší je třená hmota z tuku, žloutků a cukru, to jsem v žádné jiné receptuře neviděla.
Tady je celý recept:

Recept na naši jihočeskou vánočku

Suroviny

1 kg mouky (10 dkg hladké, 10 dkg hrubé a 80 dkg polohrubé)
4 žloutky
20 dkg tuku (hera, máslo..)
15 dkg cukru krupice
3-4 dkg kvasnic
špetka soli
1/4 l mléka
muškátový oříšek a květ
sekané mandle a rozinky podle chuti

Postup

Utřeme žloutky, máslo a cukr. Připravíme si kvásek - vlažné mléko, troška cukru, droždí - a necháme vykynout. Obě směsi (kvásek a utřenou hmotu) smícháme s moukou a vypracujeme.
Z hotového těsta ihned  upleteme vánočku (vánočku spojíme ze tří dílů - spodní část pleteme ze čtyř, prostřední z pěti a vrchní ze dvou „hadů“) a  necháme vykynout. Vykynutou vánočku potřeme rozšlehaným vajíčkem a dáme péct do předehřáté trouby na cca 160-180 stupňů.

Dobrou chuť přeje Augustyna.

 

Reklama