Punč k nám přišel koncem 17. století z Indie. Jeho indický název „panča“ znamená „pět“. Původně se punč totiž připravoval z pěti položek (čaje, cukru, araku, vína a vody). Nejčastěji se dochucoval hřebíčkem nebo skořicí. Pro příjemnou chuť se rozšířil po celém světě. Časem se však složení měnilo a přizpůsobovalo místním zvykům.

Vánoční punč
Suroviny: 750 ml vody, 250 g pískového cukru, 1 pomeranč, 1 citron, 125 ml rumu, 500 ml bílého vína.
Postup: Vodu s cukrem, pomerančovou a citrónovou šťávou přivedeme k varu. Přilijeme rum a bílé víno a zahřejeme k bodu varu. Vánoční punč nalijeme do zahřátých sklenic a každou můžeme ozdobit plátkem pomeranče nebo citrónu. 

Další recepty na hot drink „punč“.

Malinový punč
Suroviny:
500 ml vody, 100 g pískového cukru, 500 ml červeného vína, kousek celé skořice, kousek vanilky, 250 ml rumu, 5 lžic malinové šťávy.
Postup: Vodu svaříme s cukrem, vínem, skořicí a vanilkou. Přilijeme rum a malinovou šťávu. Necháme přejít varem. Koření vyjmeme a nápoj nalijeme do zahřátých sklenic.
Na dno sklenice můžeme dát několik zmrazených nebo kompotovaných malin.

Hořící punč
Suroviny:
3 lžičky pískového cukru, 1 lžička citrónové šťávy, 150 ml vody, tenký plátek citrónu, 50 ml rumu.
Postup: Do nahřáté sklenice dáme cukr a citrónovou šťávu, dolijeme vroucí vodou a zamícháme. Na povrch horkého nápoje položíme tenký plátek citrónu, na něj hned opatrně nalijeme rum, který jsme předem trochu nahřáli, zapálíme ho a ihned podáváme.
Jakmile nápoj lžičkou promícháme, hořící punč zhasne.

V mrazivém počasí punč příjemně zahřeje.

Za zahřátí nás všech si zaslouží jochova 1500 bodů.

Reklama