Podle čtenářky Tiny5 za to, jak dnes vypadají Vánoce, nemohou tyto svátky, ale lidé a média. Nejvíce ji štvou vánoční půjčky na dárky...

Co si myslíte o vánočních půjčkách na dárky? Diskutovat o tom můžete pod touto novinkou, ve které vám svůj názor prozradí čtenářka Tina5...


Milá redakce, tak přemýšlím, co by se Vánocům dalo vytknout. Asi jen to, že přišly mezi lidi.

A proč? Protože lidé z nich udělali svátek obžerství, honičku za plnějšími koši v hyper super, soutěž o nazdobenější dům či více blikacích svíček, už vůbec není novinkou vzít si půjčku na „opravdu Šťastné Vánoce“ .. copak kupa drahých darů zaručí šťastné Vánoce? Když si to vztáhnu sama na sebe, kdyby si manžel vzal půjčku, no ty vánoční jsou spíše lichva, koupil cokoli, co potřebujem, auto, novou střechu.., vůbec by u nás nebyly šťastné Vánoce. Naopak. A kdo za to všechno může? Média? Kdo za nimi stojí? Nevím. Ale tlak je šílený. Reklama je mocná čarodějka a obchodníci na to jdou fikaně. Už nejsou jen reklamy na luxusní dary, už i na jídlo a pravé Vánoce zažijete jen s vajíčky od nás.. u nás akce na mandarinky..pouze u nás mandarinky jen za xKč.. pravé labužnické vánoce.. šunka, kaviár, lahev vína více jak za 1000Kč,.. nevím, včera jsem měla v peněžence 3000Kč, ještě jsem potřebovala koupit nějaké dárky, na ně mi 1000Kč nestačilo a za zbytek jídlo a ne pouze na Štědrý večer, po Šědrém dnu přijdou další dny a taky budeme mít hlad..koš mi nepřetíkal, ale myslím, že hlad mít nebudeme a něco dobrého si taky dopřejeme.

Minulý víkend tu byla za dcerkami kamarádka. Aby se mohla zdržet déle, navrhla jsem ji, že ji večer doprovodíme, bydlí na druhém konce obce a přece jen sama potmě by jít domů nemohla. Nakonec se chtěli provětrat i kamarádčiny rodiče, tak jsme se domluvili, že vyrazíme stejně a někde v půlce se setkáme. A tatínek kamarádky se ptal, jak se daří a kdy se sejdem mezi svátky a pak si tak povzdech, že jak jí cukroví, na ten Štědrý večer ani nemá chuť. Odpověděla jsem mu, že neví, o co se vlastně ochuzuje, když si na cukroví nepočká, když se nepostí. Říká se, že po postu víc chutná. Už druhý týden nám tu voní cukroví, ale neochutnala jsem. Loni jsem to také dokázala a ta chuť prvního rohlíčku je nepopsatelná. Je úžasný, rozplývá se na jazyku a těch 14 dní čekání na něj bylo k nepřečkání, já miluju rohlíčky, miluju sladké, ale ta odměna, ta jeho chuť, ten sladký pocit vítězstí sama nad sebou, to se prostě nedá popsat, to se musí zažít.

Tak přestaňme Vánocům vyčítat, ale raději si je užijme. Užijme si jich podle svého ne podle toho, jak to vidíme a slyšíme v reklamách, jsou to NAŠE Vánoce, tak si nenechme nikým a ničím vzít.

Krásný předvánoční čas přeje,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama