Jedním z nejvíce propíraných mezilidských vztahů je bezesporu vztah - snacha versus tchyně. Kolik už se jen na toto téma napsalo vtipů a kolik se přihodilo různých historek! Ať už veselých, či přímo závažných.

tchýně

K závažné rozepři dochází každou chvíli i u mojí kamarádky Zuzany. Včera večer se ke mně přiřítila rozzuřená jako býk a se slovy:
„Já tu babu snad už zabiju,“ a usedla ztěžka na židli. Bylo mi jasné, že tou babou myslí svoji tchyni.
„Co se stalo?“
„Ále, zase mi udělala přepadovku,“
odpoví Zuzana

Příběh Zuzany

Už od svatby se snažím s tchyní vycházet po dobrém, ale bohužel ani za těch 17 let, co jsem vdaná, se mi to nedaří. Neustále na mně hledá nějaké chyby. A teď to vyvrcholilo tím, když dva dny před Vánocemi zavolala, že přijede na návštěvu.

Divila jsem se, že se tak zničehonic rozhodla, protože naše nedávné pozvání ke štědrovečernímu stolu odmítla s tím, že je to k nám daleko (150 kilometrů). Najednou to daleko není?

Ale co se dá dělat, asi dětem veze Ježíška, přece ji nevyhodíme.

Ježíška nepřivezla

Ježíška nepřivezla, přijela jen tak, prý je jí dlouhá chvíle. Naštěstí doma bylo vygruntováno, napečeno, navařeno, byt vyzdobený lépe než v kterémkoliv kostele, neboť na vánoční výzdobu si obzvlášť potrpím.

Tchyně to nijak nekomentovala. Chvilku poseděla v kuchyni, poté prošla obývákem a pak, že už pojede domů.
„Tak tu zůstaňte na noc, to vám stálo za to, jet takový kus cesty na otočku?“
„Stálo. A já už musím jet, zítra ráno jdu u nás do kostela.“

Když jsme spolu vycházely ze dveří, povšimla si u souseda na dveřích vánočního věnečku. Myslela jsem, že mě klepne, když to okomentovala slovy:
„No vidíš, jakou už má soused pěknou vánoční výzdobu.“

venecek

Pozn. : Zuzaně jsem poradila, ať příště pošle tchyni rovnou k sousedovi.

Čtěte také:

Reklama