Dárky

Vánoční mlsání pro kočky

Kočky jsou zvířata jako stvořená pro dokreslení správné vánoční atmosféry, proto si zaslouží být odměňované a rozmazlované. Jak je odměnit za jejich něžné mňoukání, láskyplné olizování a přátelské dovádění?

Pro kočky je celkem typické, že jsou mlsné, v jídle vybíravé, ale ani ta nejvybíravější kočka neodolá skvělé pochoutce. Na český trh přichází zcela nová značka Dreamies s křupavými polštářky, plněnými lahodnou náplní s různými příchutěmi, které si kočky určitě zamilují. Dreamies jsou plněné lákavým hovězím masem, lahodným sýrem, vynikajícím kuřecím masem nebo báječným lososem a obsahují méně než 2 kalorie v jednom kousku.

KOčky

Nové pochoutky pro kočky Dreamies jsou vhodné pro zpestření jídelníčku, pro potěšení, jako skvělá odměna:

MVDr. Leoš Železný, veterinář a odborník na výživu psů a koček, varuje před podáváním lidských laskomin domácím mazlíčkům:

Kočky bývají na rozdíl od psů mlsné a jen málokdy si vezmou to, co se jim nezamlouvá. Psům sice vanilkové rohlíčky také příliš nevoní, přesto jimi nepohrdnou, pokud je dostanou od svého páníčka. Pár kousků cukroví žádné závažné problémy nezpůsobí, ale větší množství sladkostí už může mít značné následky. Může dojít k poruchám zažívání, k poruchám ve složení střevní mikroflóry s následným dietetickým průjmem.

Ze všech vánočních pochoutek jsou pro kočky i psy nejškodlivější čokoládové cukrovinky. Čokoláda je pro zvířata toxická, protože obsahuje theobromin, který nedokáží zpracovat.
Ani v tomto případě malý kousek obvykle neuškodí, pokud však malé kotě zkonzumuje celou tabulku čokolády, může u něj dojít i k otravě, projevující se apatií, křečemi, chvěním, někdy i ochrnutím nebo ztrátou vědomí. Návštěva ordinace je pak nezbytná.

Kdo chce svým mazlíčkům o Vánocích zpestřit jídelníček, měl by vsadit na speciální kočičí a psí pamlsky, které slouží jako zdraví prospěšné doplňky stravy a které nikomu neuškodí. Psi milují například masové kousky, kočky si zase potrpí na křupavé polštářky s náplní. Oblíbené jsou také tzv. funkční pamlsky, které zvířatům chutnají a zároveň jim pomáhají pečovat o zuby a dutinu ústní.

   
04.12.2012 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme