Vánoční hvězda neboli Poinsettie už k těmto krásným svátkům nerozlučně patří. Dnes vám poradíme krok za krokem, jak si ji netradičně naaranžovat, aby vynikla její krása, a navodila vám tu správnou sváteční náladu.

Vánoční hvězda se dá koupit v mnoha barevných varietách. Od krémově bílé, přes růžovou až po sytě červenou. Každý odstín má něco do sebe a je jen na vás, který si vyberete, aby co nejlépe ladil, nebo naopak kontrastoval s barevností vašeho interiéru.

Určitě si ji doma nevystavíte v plastovém květináči, ve kterém jste ji koupili. To by vám moc velkou parádu neudělala. Většinou ji dáte do nějakého ozdobného obalu, který se hodí k barvě květiny. Ale můžete jít ještě dál a pustit se do zajímavějších a efektnějších aranžmá, které vám navodí tu správnou slavnostní atmosféru.

Máme pro vás inspiraci a poradíme vám, jak na to.

Elegantní

ElegantníToto elegantní aranžmá v efektní barevné kombinaci se hodí do moderních minimalisticky zařízených interiérů. Cyklámenově růžovou barvu listenů úžasně doplňuje světlejší odstín věnce z dřevěných „špon“, ve kterém je bohatá kytice umístěna. Stříbrná váza působí velice čistě a chladně a dává vyniknout barvě květin. Kompozici zjemňují bílé keramické květináčky a svícínky.

ele

Rustikální

Rustikální

Tato kompozice v kombinaci červené s přírodním dřevem se hodí do interiérů v romantickém rustikálním duchu. Třeba do chalup nebo bytů, s patinovaným nábytkem ve stylu francouzského venkova. Tři vánoční hvězdy umístěné v dřevěných čtverhranných květináčích, zdobených křížalami, větvičkami skalníku a mechem působí přívětivě a pohodově. Aranžmá je jednoduché a prosté, ale zároveň velmi efektní.

rust

Mystické

Mystické

Aranžmá vánočních hvězd v krémové barvě v kombinaci se starostříbrnou působí svátečně až mysticky. Květiny jsou posazené ve filigránském stříbřitém věnci ze sušených popínavých rostlin zdobených velkou hvězdou. Nemáte pocit, jako by se vznášely? Tvar poháru, andílek a teplé světlo svíček navozují lehce melancholickou náladu této ušlechtilé kompozice.

mys

Monumentální

Monumentální

Toto aranžmá je opravdu velice efektní a dominuje celému interiéru. Hodí se do prostorných bytů, vstupních hal, ale třeba i do kanceláře, obchodu nebo restaurace. Klasická červená barva se krásně doplňuje s přírodním proutím a mechem. Ale opakuje se i na plodech drátovce, což zjemňuje celkový vzhled této atraktivní vánoční dekorace ve velkém stylu.

monum

Romantické

Romantika

Něžně působící aranžmá jistě potěší romantické duše. Losově růžová vánoční hvězda krásně ladí s „vázičkami“ z aranžovací hmoty, zdobenými skořicí a mechem. Voní už na pohled. Dvě a více květin pohromadě zesiluje účinek této půvabné kompozice, která se bude líbit každému, kdo má rád jemné barvy, vůni vanilky a romantickou atmosféru.

rom

 

 

Reklama