Domácnost

Vánoční hvězda je ozdobou českého adventu

Vánoční hvězda už nyní v obchodech připomíná blížící se advent. Právě listopad nebo začátek prosince může být ideálním časem k jejímu nákupu. Obliba této krásné rostliny rok od roku stoupá a pro většinu českých domácností je nepostradatelnou součástí Vánoc a období adventu. Společnost Tesco letos pro své zákazníky připravila výběr hned z několika druhů a velikostí vánoční hvězdy včetně stále populárnější pozlacené verze. Všechny květiny navíc pocházejí od českých pěstitelů.

485

Vánoční hvězda si Čechy získala nejen jako nádherná dekorace, ale i jako dárek spojený s adventem a vánočními svátky, což potvrzují i prodejní čísla. „Vánoční hvězda získává u našich zákazníků stále na větší oblibě. Zájem o tuto adventní rostlinu meziročně roste v řádu desítek procent,“ říká Václav Koukolíček, manažer externí komunikace ve společnosti Tesco. Většina lidí zná klasickou variantu ponzécie s červenými listy. Tesco letos pro své zákazníky nabízí hned několik druhů této krasavice, a to v květináčích o rozměrech od 6 do 23 centimetrů. Pro ty, kteří hledají něco ještě svátečnějšího, přinášejí obchody Tesco pozlacenou variantu v květináči o velikosti 12 centimetrů. „Pozorujeme, že pozlacená vánoční hvězda z českých skleníků společnosti TU-Flor se za poslední dva roky stala trendovou záležitostí,“ dodává Koukolíček.

Česká květina na český stůl

Podpora lokálních dodavatelů patří mezi základní pilíře podnikání společnosti Tesco. „Vánoční hvězda se stala symbolem českých Vánoc, proto jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout tuto květinu výhradně od českých pěstitelů,” uvádí Václav Koukolíček a tuto strategii potvrzuje i Zuzana Hladká, ředitelka odbytového družsta CZ Flora, se kterým Tesco již několik let spolupracuje: „Naším cílem je dodávat české květiny na český stůl.”

V obchodech Tesco najdou zákazníci sortiment vánočních hvězd již od 11. listopadu. „Největší zájem o nákup ponzécií pozorujeme na konci listopadu a v prvních prosincových týdnech,” doplňuje Václav Koukolíček. Právě listopad, kdy ještě venkovní teploty nejsou příliš nízké, může být ideálním časem k pořízení vánoční hvězdy. Dostatečná teplota uvnitř obchodů Tesco a ochranná obal zaručí bezproblémový přenos ponzécie domů. „Zákazníci se vůbec nemusí obávat, že by jim rostlinka do Vánoc nevydržela. Stačí ji uchovávat v teplotě okolo 20 stupňů Celsia a přiměreně ji zalévat,” radí Stanislava Mele, manažerka nákupu ve společnosti Tesco.

Ať má člověk rád klasiku, nebo chce něco netradičního, v obchodech společnosti Tesco si vánoční hvězdu určitě vybere každý.

Více na www.tescocr.cz

   
07.12.2015 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme