Vánoce nejsou jen o dárcích a pohodě. Těšíme se na salát, kapra a nejrůznější pochutiny, které si během roku odpíráme. Dalo by se říci, že Vánoce zavánějí obžerstvím. Jednou v roce takový nápor jídla určitě přežijeme. Dbejme však na to, aby jídlo bylo kvalitní.

shopping

Blíží se nám termíny výplat, to je dobrá zpráva. Ta horší je, že nás čeká VVN - Velký Vánoční Nákup. S nákupním vozíkem budeme muset jezdit slalom mezi napráskanými regály, odstavenými vozíky a spoustou nakupujících. Ve finále si postojíme kilometrovou frontu u pokladny. Není lepší den na nákup, než všední. Dost lidí odkládá větší nákupy na víkend nebo pátek. Měli bychom proto vyrazit dnes, kdy nebude takový nával. Pokud vám na kontě ještě nepřistál potřebný obnos, napište si alespoň seznam s nákupem a poučte se, na co je třeba dávat při nakupování zřetel.
Víc než kdy jindy si budeme muset hlídat naše osobní věci. Kapsáři mají období žní a čekají za každým rohem na sebemenší pochybení budoucí oběti. Není to však jediný problém, se kterým se můžeme při nakupování setkat.

Lidé často nahází věci do nákupního košíku. V blízkosti kasy zjistí, že nakupili více, než by chtěli. Maso klidně fláknou do regálu se sušenkami. Zaměstnanci obchodu maso vrátí zpět do chladícího boxu. Jenže takovýto balíček může po konzumaci nadělat nepěknou paseku.

Jak poznat dobré maso a jak s ním zacházet, jsem se zeptala strýce mého manžela - kuchaře, vítěze grilovací soutěže a učitele vaření v hotelové škole

Kvalita mase se dá poznat velmi snadno i pouhým okem. Čerstvé maso je lesklé, nemá matný povrch. Nemá být nazelenalé. Kuřecí maso má světle narůžovělou barvu a kůži bílou až velice světle narůžovělou. Maďarská kuřata bývají často krmená kukuřicí, a tak je kůže a tuk jemně nažloutlý.
Hovězí maso je podle stáří dobytčete světle červená u mladých kusů. Čím je zvíře starší, maso je tmavší až do červeno hněda. Lůj (tuk) u dobytčat je bílý pevný, u starších kusů je nažloutlý a řidší.
Vepřové maso má podle stáří tmavší růžovou barvu až do světle červené. Sádlo u mladých zvířat je bílé, u starších nažloutlé až našedlé. Maso by mělo zrát při teplotě okolo 5 stupňů Celsia. Neodpočinuté maso je tuhé, má nevýraznou chuť a vůni.
Podle druhu masa je doba zrání 1 den až 1 měsíc.

Přibližná doba zrání:
Ryby nemusí zrát.
Drůbež mladá 1až 2 dny.
Drůbež starší 2 až 3 dny.
Telecí maso 3 až 5 dnů.
Vepřové maso 5 až 7 dnů.
Hovězí maso 10 až 14 dnů, maso na steaky až 28 dnů.
Zvěřina zraje 1 až 2 měsíce. Může se nechat zrát v mrazáku. V tom případě je doba zrání půl roku.

Pozor!
Maso nedávejte do lednice v mikrotenu nebo igelitu, rychle se zapaří. Výjimka je maso balené v ochranné atmosféře nebo vakuované. Obal však ani v jednom případě nesmí být porušen!“

Moc ráda chodím „sosat“ rady ke strýci. Ještě se mi nestalo, že by jídlo zbylo. Jen tu zvěřinu jsem neměla odvahu nechat v chladu uležet dva měsíce. Putovala do mrazáku a my půl roku čekali na mňamku. Byla jsem velice nervózní. Jídlo jsem připravovala po telefonu. Zrovna v tu dobu byl strýc na dovolené a nemohl mi názorně ukázat. I tak jsme to zvládli a od té doby je u nás zvěřina časté sváteční menu. Jednomu myslivci jsem kdysi zachránila štěně, mám své zdroje masíčka. Jestli chcete, o víkendu se stavte na kňoura s brusinkami a šípkem. Přílohy k tomu nevedeme. Po chlebu se práší z nosu a brambory zbytečně zaberou místo v žaludku.

Hodina gastronomie je za námi a nezbývá mi než vás pozvat na hodinu historie.

Zkuste si vyrobit zlato podle alchymistů. Třeba se vám povede :).

Renča ví, jak zabavit děti

Doufám, že všichni nejsou takové konzervy. Já bych se tedy na koncert řádně vyparádila.

Rodičovství je náročná úloha. Děti nám naše snažení vrátí i s úroky. Tentokrát v tom nejlepším slova smyslu.

Ludmila si vybojovala podpis pro svou nemocnou dcerku. Doufám holky, že jste pořád takové skvělé parťačky.

O chlapské chřipce (rýmičce) toho víme dost. Jak to dopadne, když chlapa chytne žlučník?

Když nevěříme dětské upřímnosti, alespoň se zasmějeme.

Okořeňte si dnešek smíchem.

Brali byste takového šéfa? Nebo byste ho sťali sekerkou?

Tento článek dejte přečíst mužům, kteří neumí balit dárky. Myslím, že je lepší mít na dárku více izolepy než papíru. Hlavně, že potěší.

Maje má úžasnou dceru a je skvělou mamkou.

Reklama