Zažili jste někdy Vánoce jinde než doma? Pokud ne, nechcete to vyzkoušet? Co třeba na Kanárských ostrovech, kde není nikdy zima?

Pohoda Vánoc na pláži - to je pro nás, Evropany zvláštní představa. Žádné tradice, stromeček, zimní kabáty. Proč nezkusit změnu?

Můžeme vám doporučit ostrov Gran Canaria, kde nejméně fouká a i v zimních měsících jsou zde příjemné teploty. Je to naše nejbližší exotika.
Ostrov Gran Canaria je svou rozlohou 1 560 km2 třetím největším ostrovem Kanárského souostroví. Nachází se v atlantské oblasti nazývané Makaronésie, zhruba 210 km od nejbližšího bodu západního pobřezí Afriky a 1 250 km od španělského Cádizu, který je nejbližším pevninským přístavem. Pro Gran canarii je typický kruhový tvar, který je přerušen jen na severovýchodě ostrova poloostrovem La Isleta o rozloze 12 km2. Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria je 8. největším městem Španělska.Gran canaria

Krásné pláže a známé písečné duny

Pobřeží Gran Canaria je přibližně 236 km dlouhé, z toho 56 km zaujímají pláže (32 km pláže písečné). Nejatraktivnější z nich je bezesporu Playa del Inglés s písečnými dunami, které každou hodinu mění svůj tvar. Tyto až deset metrů vysoké duny vznikly rozmělněním schránek korýšů, mušliček a drobných kamínků. Procházka po dunách je krásným zpestřením horkého dne. Je lepší vyrazit, až když sluníčko není tak silné nebo v podvečer, přes den je písek velmi teplý, projít se po něm bosou nohou není příjemné. Večer, když vychladne a ještě při chůzi můžete pozorovat západ slunce, je to krásný zážitek. Procházka podél moře z Playa del Inglés směrem k majáku je dlouhá 5 kilometrů. U majáku jsou hotely, restaurace a krámky. Pokud se vám nechce zpátky pěšky, můžete si vzít taxi, které vás za pár Eur vezme zpátky do centra nebo kam budete potřebovat. Taxíky i autobusy jsou velmi levné, pokud vás cestuje víc, vyplatí se vám jedna cena za taxi.
Pláže tvoří světlý jemný písek. Přístup do moře je pozvolný, takže je koupání vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Vlny bývají často poklidné, zvedají se pouze při velmi silném větru.

Co si na ostrově užít?

Gran canaria

Na ostrově Gran Canaria můžete svou dovolenou pojmout aktivně. Jsou tu skvělé podmínky pro tenis, golf, vodní sporty i rybolov. Můžete jezdit na motokárách, létat na padáku nebo vyrazit s turistickou výbavou do hor. Mílovníci intenzivnějšího odpočinku dají přednost nepřebernému množství bazénů, které jsou v každém letovisku, a samozřejmě slastnému odpočívání na mořských plážích.

Největší turistická centra jsou: Playa del Inglés, Puerto Rico, San Agustín, Taurito a Mogán.

Doporučujeme navštívit: Národní park a rokle Agaete a Tirajana, muzea Museo Canario, Casa Museo Colón nebo Mundo Aborigen, zoologické zahrady Parque Cocodrillos a Reptilandia nebo indiánskou vesničku Sioux City a žlutou ponorku Yellow Submarine. Mezi další vyhledávané atrakce patří Camello Safari, Gran Carting Club Canaria a bezesporu i vodní parky Ocean Park, Aqualand a Aqua Park Atlanta.


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234 mobilní operátor 602313049 fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama