Vánoční koktejl v pražské módní čtvrti

návrhářky upečou modelkám dort.

 

V sobotu 9.12. od 14:00 hodin proběhne v pražské módní čtvrti Vánoční koktejl. Akci pořádají návrhářky z Czech Fashion Center, které připravují na tento den nejrůznější módní a sladká pokušení, včetně velikého vánočního dortu. Ten návrhářky nabídnou svým modelkám, které obléknou jejich oděvní kreace. Koktejl další akcí volného seskupení návrhářských značek, které se rozhodly společně propagovat módní distrikt rozprostřený v uličkách kolem Staroměstského náměstí (H. Stocklassová - BOHÉME, A. Pavalová a I. Šafránková - Timoure et group, M. Nevařilová - Navarila design, H. Havelková - Studio HH, T. Kováříková - TATIANA, I. Follová - If... a  D. Nová - DNB).

Dort bude slavnostně rozkrojen ve 14. hodin (před butikem Ivany Follové v Ungeltu-Týnu) a můžete být u toho, jak bude štíhlým kráskám chutnat. Poté se akce přesune do blízkých obchodů všech zúčastněných značek: i tam totiž čekají na ženy se zájmem o autorskou módu nejrůznější překvapení. Návrhářky chystají vánoční punče, drobné pozornosti, dárky a další zajímavé tipy, spojené s jejich aktuálními oděvními kolekcemi na letošní podzim a zimu.

 

A proč návrhářky věnují modelkám zrovna dort? „Chceme se takto alespoň symbolicky a s nadsázkou připojit k madridskému týdnu módy, který jako první při podzimních přehlídkách odmítl pustit na předváděcí molo příliš hubené dívky,“ říkají návrhářky z CFC, které na problém nezdravé štíhlosti reagují formou happeningu.

 

Jak uvádí i Doc. Hana Papežová, vedoucí Centra pro poruchy příjmu potravy 1.LF UK A VF, právě modeling patří v tomto směru k rizikovým povoláním. „Kritická je i doba kolem Vánoc, kdy se stav našich klientek často zhoršuje,“ říká lékařka, která se proti propagaci extrémní štíhlosti veřejně postavila už několik let před Madridem. „Obavy z toho, jestli nejsem moc tlustá, se obvykle táhnou napříč generacemi,“ říká MUDr. Papežová. „Postoje mladých dívek přitom ovlivňuje nejen reklama, ale také chování jejich matky, které samy neustále drží nějaké diety. Zejména před Vánocemi začne mnoho takových žen urputně řešit, co ze svátečních lahůdek ještě mohou sníst, co už ne a jak se pak jídla zase zbaví. Svátky, které mají probíhat v klidu a pohodě, jim tak přinášejí jen další zbytečná traumata.“

„Nezdravě vyhublé modelky nepreferujeme. Už proto, že naši módu nosí skutečné ženy - včetně nás samotných,“ dodávají návrhářky z CFC.  Dort s logy svých značek chtějí proto během stylového odpoledne nejen samy ochutnat, ale nabídnou ho i všem příznivcům originální české módy.


Co vy na to, milé ženy-in?
Když to tak rozpočítáme, kolik tam bude lidí, včetně kolemjdoucích příznivců české originální módy, tak se na každého dostane tak porce na vidličku. To být modelkou, tak se opravdu o linii bát nemusím. :-)))))

 

Reklama