hvezda

Okno, do domu oko, říká se a je na tom hodně pravdy. Okna poutají naši pozornost a o Vánocích to platí dvojnásob. Zdobení oken se stalo takřka samozřejmostí, ale přiznejme si, že se to někdy přehání. Mám pro vás tip, jak ozdobit okna a přitom nepřekročit hranice dobrého vkusu

Vánoce svádí k závodům ve zdobení. Kýčovitost a pouťová přeplácanost se nejen promíjí, ale někdy je dokonce žádoucí. Čím více světýlek, blikajících řetězů, nebo dokonce sobů a Santa Clausů, tím lépe. Nikomu to neberu, ale já jsem spíš pro jednodušší dekoraci, která okno ozdobí, ale nebije do očí a umožní výhled.

Jestli jste na tom stejně, bude se vám možná líbit svítící hvězda. Je to krásný symbol Vánoc, který udělá parádu a přitom vypadá vkusně.

Vyrábí se z různých materiálů, ale nejčastěji z plechu, takže vám vydrží i několik let. Dají se sehnat i levnější plastové nebo papírové varianty, ale také dražší, prosklené, které vypadají opravdu luxusně. Já bych se držela zlaté střední cesty a zůstala u plechu, který mi přijde nejpraktičtější a nejbezpečnější.

Pozinkovaná, barevná, nebo patinovaná hvězda je hustě perforovaná, takže po rozsvícení ve tmě působí velmi subtilním až krajkovým dojmem.

hvezda

A co je další velkou předností této jednoduché vánoční dekorace?

Můžete si ji pověsit kamkoliv bytě a vždycky vám udělá parádu. Na rozdíl od světelných řetězů, které ve dne ztratí veškeré kouzlo a stanou se jen změtí zelených kabelů, vypadá hvězda krásně i za denního světla.

Co jí říkáte?

Foto: facebook Bella Rose a Facebook Nordic Day

Čtěte také:

Reklama