Zradila vás vytíženost dopravních společností? Nebo jste ve všem shonu prostě zapomněli na vzdáleného příbuzného, kterého ale chcete také pod stromečkem potěšit? Všechno se může stát, ale není to důvodem kazit si špatnou náladou poslední předvánoční dny.

 
Dárky ze supermarketu?
Říkáte si, že přece nebudete nakupovat dárky v supermarketu? Někdy prostě není zbytí. Originální balení za vás dokáže odvést velkou práci. Jednoduše tak i ze zcela obyčejného produktu uděláte dokonalý dárek. Tentokrát při balení nepůjde jen o to, aby obdarovaný na první dobrou nepoznal, co jste mu nadělili. S „obyčejným“ balením si nevystačíte. Můžete samozřejmě jednoduše využít balících služeb, ale pokud se do menšího aranžování pustíte sami, bude mít dárek navíc i žádané osobní kouzlo.
 
Vykoupené zboží?
Supermarkety jsou dnes přeplněny nejrůznějšími dobrotami. Před Vánoci se ale zrovna může přihodit, že oblíbené klobásky i sýr či jiné pochoutky, které jste se pro své blízké chystali nakoupit, budou vykoupeny. Máme pro vás zaručený tip, se kterým nešlápnete vedle snad nikdy. Vsaďte na čokoládu! Úplná nouzovka je koupit hotovou bonboniéru a originálně ji přebalit. Náplň pralinek zvolte podle toho, pro koho je bonboniéra určená. Z nabídky jistě vyberete i mužům, čokoládovna Carla nabízí například originální čokoládové Chmelinky s chmelovou náplní. Náplni pak můžete tematicky přizpůsobit i balení a osobní vzkaz pro obdarovaného.
 
Pralinky na míru
Pokud nechcete kupovat již hotové pralinky a máte volnou hodinku času, udělejte vlastní čokoládové bonbóny. Tabulkové čokolády, které na ně budete potřebovat, navíc jistě budou k dostání i těsně před Štědrým dnem. Vlastnoručně vyrobené pralinky, navíc budou mnohem více osobním dárkem. I příchuť čokolády můžete zvolit přesně podle chutí obdarovaného. Carla čokoládovna nabízí dokonce čokoládu s konopnými semínky, anebo bílou čokoládu s vysokým obsahem kakaového másla, s níž vykouzlíte sněhově bílé čokoládové pralinky raz dva. Bonbony můžete také dochutit i vlastními přísadami. Jak na to?
Rozpusťte si tabulkovou čokoládu ve vodní lázni a jednoduše ji nalijte do tvarovátek na led. Vzniknou tak originální čokoládové pralinky různých tvarů. Než dáte bonbony ztuhnout do ledničky, dochuťte je. Mužům zamotá hlavu pikantní chilli příchuť nebo slané nadrcené buráky. Ženy zase můžete okouzlit přidáním nasekaných růžových lístků, či vločkami kokosu. Nemusíte se bát přidat i větší kousky těchto dodatečných ingrediencí. Čím hrubší strukturu bude vršek pralinky mít, tím originálněji budou bonbony působit. 
 
Kouzelný balíček
Do čeho ztuhlé pralinky zabalit? Nejdříve se rozhodněte, jestli chcete balit každou pralinku zvlášť. Pokud jich máte větší množství, které následně nasypete do více vrstev nad sebe, je to rozhodně vhodné. Pralinky se pak o sebe navzájem nepotlučou. Pralinkami zabalenými do barevného staniolu, nebo klidně pouze do alobalu, naplňte například velkou sklenici se šroubovacím víčkem.  Sklenici i víčko můžete pomalovat barvami na sklo ve vánoční tematice. Namísto sklenice ale můžete použít i hezkou papírovou či plechovou krabici. Aby vypadalo balení luxusně vyložte krabici pomačkaným a znovu narovnaným pečeným papírem. Nakonec nezapomeňte vršek každého balení opatřit osobním vzkazem a informací o tom, co se v krabičce nachází. Ti největší vánoční nadšenci pak můžou ještě namísto mašlí, omotat balíček vánočními světýlky. Takhle i tento „obyčejný“ dárek pod stromečkem nikdo dozajista nepřehlédne.
 
Děkujeme značce Carla za krásné čokoládové dárečky, které získaly naše čtenářky na naší redakční vánoční akci. Těšíme se na spolupráci v příštím roce!

Reklama