Když by se mě někdo zeptal, kde sháním vánoční dárky, určitě bych neřekl, že v lékárně. I když... proč by měl být vlastně potravinový doplněk nebo volně prodejný lék špatný dárek?

Možná je moje smýšlení o lékárnách zastaralé. Mám je spojené s nemocí a ohrožením života. Jenže doba se mění. Do lékáren se dnes chodí i pro potravinové doplňky, hygienické, ba i kosmetické pomůcky, všelijaké bylinné přípravky. Zkrátka v lékárně seženete kde co užitečného a zdraví prospěšného. A tady je jádro pudla! Když uvažuji nad dárkem, úvaha jde tím směrem, že bych chtěl darovat něco pro potěšení, něco užitečného nebo něco zdravého. Takže proč nejít pro dárek do lékárny?

drugstore

Mohlo by vás zajímat...

Je to zvláštní? Divné? Neměl by si každý takové věci vybírat spíš sám? Jistě že v lékárně nekoupím jako dárek Paralen – no, možná jako nějaký žertovný dárek ano – ale poohlédnu se třeba po nějaké vitamínové novince. Onehdy jsem (ne k Vánocům) pořídil mé sedmdesátileté mamince kapičky fyziologické regulační medicíny. Bylo mi jasné, že by si je sama nemohla dovolit, jsou docela drahé a věřil jsem tomu, že by jí mohly s její nemocí pomoct.

Přesto je představa, že člověk rozbaluje pod stromečkem dárky a objeví se třeba vitaminy, trochu zvláštní. Udělal by vám to radost? Když nad tím tak hloubám, určitě by tím obdarovávající chtěl říct, jak moc má obdarovaného rád a že mu záleží na jeho zdraví. Takže vlastně – co jiného by mohlo udělat větší radost? Tak mě tahle úvaha dovedla postupně k tomu, že není lepšího dárku než dárku pro zdraví!

Téma dne 19. 11. 2013: Dárek z lékárny

  • Jaký dárek z lékárny byste si přála?
  • Jaký dárek z lékárny už jste dostala? A trefil se?
  • A nakupujete občas sama dárky v lékárnách?

Příspěvky k tomuto tématu mi posílejte nejpozději v úterý 19. 11. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Nezapomeňte uvést v předmětu e-mailu heslo a nezapomeňte, že příspěvek musí být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, totiž balíčku Dove maximum protection a Marťánci GUMMI, který potěší nejen vás, ale i vaše ratolesti!

dove1martanci

Reklama