.

Vánoční čas nebo příchod nového roku po maďarsku. Proč ne?

Cestování

Vánoční čas nebo příchod nového roku po maďarsku. Proč ne?

Shánění dárků, pečení cukroví, příprava štědrovečerní večeře, stejně jako organizace všech těch drobností kolem, které dělají vánoční svátky nezapomenutelné, to je každoroční výzva. A co letošním Vánocům dodat punc jedinečnosti a vyrazit na svátky nebo těsně po nich někam, kde se naopak všichni postarají o vás? Maďarské lázeňské městečko Hévíz je z ČR vzdálené jen pár hodin cesty autem a svým hostům poskytuje služby vysokého standardu. Navíc jeho unikátní léčivé termální jezero nabízí celoroční venkovní koupání a to i v mrazivých dnech. Vskutku originální předvánoční nebo vánoční program, co říkáte?

mad

Vánoční trhy doplněné jedinečnou léčivou koupelí

V předvánočním období budou v Hévízu probíhat o víkendech hudební koncerty, těšit se můžete na hudbu klasickou stejně jako vánoční koledy v podání dětí i dospělých. A pak samozřejmě nesmí chybět vánoční trhy, které je možné navštívit v průběhu celého prosince, otevřeno je každý den od 13.00 hodin. A co na takovém vánočním trhu naleznete? Svátečně vyzdobené prostranství s tradičním vánočním stromem, stánky s tradičním vánočním zbožím, které doplní místní pochutiny.
K hlavním symbolům maďarských vánočních trhů patří klasika s pečenou klobásou, jitrnicemi, kyselými okurkami, paprikou, s takzvaným pompošem, což je jakási „maďarská pizza“, svařeným vínem a hlavně dobrou náladou.

A až vás pobyt na vánočním trhu unaví, nebo budete prokřehlí zimou, není nic snazšího, než se jít ohřát do jedinečného termálního jezera, jehož teploty i během zimy dosahují velmi příjemných 23 – 25°C  či zvolit koupel v termálním bazénu přímo v lázeňských a wellness hotelech. Stejně tak můžete svému prokřehlému a unavenému tělu dopřát léčebnou terapii jako např. masáž či zábaly.  Samozřejmostí je i bohatá nabídka wellness služeb. 

mad

Štědrovečerní večeře – pikantní halászlé nebo oplatka s medem a česnekem

Stejně jako u nás patří i v Maďarsku Vánoce k nejvýznamnějším svátkům roku. Druhý svátek vánoční, tzn. 26. 12. se navíc v Maďarsku slaví svátek sv. Štěpána, který je jmenovcem zakladatele Maďarska a tak se není čemu divit, že pro Maďary jsou Vánoce svátkem nejen církevním, ale doslova celonárodním. Mimochodem víte, co se v Maďarsku jí na Štědrý večer? Štědrovečerní hostina se zahajuje oplatkem s medem a česnekem, aby i v dalším roce zůstali všichni zdraví. Následuje tradiční halászlé, což je rybí polévka, která musí být patřičně pikantní. Potom přichází na řadu smažená ryba s bramborovým salátem. Večeři bývá zvykem zapít dobrým vínem, nejlépe z vlastní úrody.

Příchod nového roku se vším všudy

Rozhodli jste se v  Hévízu přivítat Nový rok? Pak doporučujeme využít některý ze speciálních balíčků, které si jednotlivé hotely pro silvestrovské období připravily. Kromě ubytování obsahují i večerní raut nebo speciální večeři v doprovodu zábavního večera, živé hudby, koncertu a tance až do ranních hodin. Vybírat je určitě z čeho vždyť jen, co se ubytování týče, tak Hévíz nabízí 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely. To vše za velmi atraktivní ceny.

Více o Hévízu na www.heviz.hu/cz/hevizske_jezero

   
24.11.2016 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme