Bramborový salát patří již tradičně téměř na každý štědrovečerní stůl. Každá rodina má trochu jiné zvyky a rodinné recepty se dědí z generaci na generaci. Nebojíme experimentovat a saláty trochu odlehčovat nebo zkoušet nové recepty. Jak to máte vy?

U každého bramborového salátu je důležitá jedna věc. Vybrat správné brambory. Vybírejte vždycky varný typ A. Tyto brambory jsou ze všech druhů nejméně moučnaté a po uvaření zůstanou pevné. Což je právě to, co v salátu potřebujete. Vybírejte krásné pevné kusy, bez skvrn. Jaký druh vybrat, na to se názory různí. Někdo vychvaluje brambory s červenou slupkou, jiný oblíbené keřkovské rohlíčky. Mezi kuchaři je velice oblíbená odrůda brambor typu A, Annabelle. Tak se ptejte u svého prodejce zeleniny nebo v obchodě.

Když máte brambory doma, je dobré uvařit je alespoň půl dne předem. U nás se to dělá tak, že brambory vařím ráno, den před Štědrým dnem. Večer udělám salát a přes noc se v něm chutě krásně rozleží. Ráno zjistím, jestli je dost slaný a ochucený. V případě potřeby přidám trochu soli nebo pepře. Aby byl fakt dokonalý.

Ptala jsem se mezi svými známými, jak dělají bramborový salát oni

Lucka: Brambory nakrájím na plátky vlnkovanym nožem, ne na kostičky. Celerová zálivka, sůl, pepř, uvařené vajíčko, nastrouhaný okurek, na závěr vmíchat majonézu. Žádné Moravanky a podobne konzervy...

Lenka: Brambory, vařená vajíčka, zavařená paprika, okurek, sterilovaný hrášek, cibulka najemno a majonéza.

Jana, Solnička v kuchyni: Na Vánoce děláme naprostou klasiku - uvařím brambory ve slupce a kořenovou zeleninu (mrkev, petržel, celer). Cibuli nakrájím na kostičky, zaliju lákem z okurek a nechám svařit (aby nebyla tak výrazná a lépe se strávila). Uvařím vejce natvrdo. Brambory protlačím přes takové to super udělátko, zeleninu nastrouhám, přileju cibuli i s lákem, přidám hrášek, najemno nakrájený sterilovaný okurek a vejce. Osolím, opepřím dle potřeby přijelu lák s okurek (popřípadě si udělám sladko kyselý nálev - voda+ocet+sůl+cukr) a vše završím domácí majonézou.

Markéta: Dokud žila mamčina mamka, tak nám salát vždy dělala ona. Byl to ten nejlepší salát na světe, samozřejmě a byl prostě klasický (bez šunky). Když babi umřela, tak můj otec sedl na net a hledal recept, který si pak upravil podle sebe. :-D Uvaří se brambory ve slupce, zelenina, vajíčka. Vše se nakrájí na kostičky a hodí do mísy. Přidá se cibulka, okurky, olivový olej, trocha majonezy a tatarky a sůl a pepř. Na závěr se do salátu nakrají dvě jablíčka.

Mia: Jedu dle receptu manželovy prababičky. Brambory (v mém podání zásadně a jedině keřkovské rohlíčky:-)), jablko, vařená kořenová zelenina (celer, petržel, mrkev), cibule, kyselá okurka, kapary, matjesy (naložené v oleji). Majonéza šlehaná doma ze žloutku, olivového oleje a citronové šťávy).

Adriana: My ještě jednodušeji... brambory rohlíčky uvařené ve slupce, oloupané pak... okurky na kostičky, spařená cibule, letos uvažuji, že dám červenou... zálivka z hořčice, oleje a okurkového láku a klasika sůl pepř... Kdo chce může majolku, jogurt, zakysanou smetanu. Jde o základ salátu, který je i v učebnicích. Říká se mu salát chudých nebo burianův salát. Z něj se pak začaly dělat odnože, že se tu šuplo to a ono.

Jaký salát děláte vy?

Tipy na různé saláty, které najdete na našem magazínu

Pikantní bramborový salát z Thajska

salátBramborový salát s křenembramborový salátTradiční bramborový salátbramborový salátZdoj fotografií: Hellmann´s

Reklama