I Vánoce podléhají módním trendům. O tom se přesvědčujeme každým rokem a nejinak je tomu i letos. Aktuálním trendem letošních Vánoc je ledový chlad, ale pokud se vám nelíbí, buďte v klidu, existují i „hřejivější“ alternativy.

Prý se nosí stříbrná, bílá, mentolová. Sníh, ledové krystaly a zmrzlé plochy hlubokých horských jezer se staly inspirací letošních vánoc. Nic proti tomu, když vejdu do designového obchodu, kde jsou stromečky ozdobené jako na zámku zimní královny, žasnu nad jejich krásou. Jako bych se ocitla v pohádce.

Ale abych se přiznala, po chvíli mě z ní trochu mrazí a nevím, jestli bych ji chtěla mít doma. Když pak vidím  stromeček ozdobený v klasické červenozlaté, mám z něj mnohem příjemnější pocit. Je mi bližší. Možná je to tím, že mám s Vánocemi spojenou s barevnou trojkombinaci zelené, červené a zlaté. Je to klasika, ke které se ráda vracím. Možná i vy.

Dokonce i vánoční strom na Staroměstském náměstí jde proti trendu a je ozdoben v duchu staročeských Vánoc. Tedy hřejivě a přívětivě. Líbí se mi jako nikdy předtím. 

A tak jsem ráda, že i trendy ve zdobení stromečků nám nechávají volnou ruku. Kromě zmíněné ledové a chladné krásy můžeme hýřit červenou a zlatou podle libosti. A pokud ji přece jen chceme trochu „zchladit“, použijme fialovou. Tato kombinace je elegantní a slavnostní.

A co jsem ještě vypozorovala? Do módy se po letech vrací pestrobarevné ozdoby, jaké si většina z nás pamatuje z dětství. Na větvičkách stromečků se opět usídlili barevní ptáčci, andílci, kominíčci, ale i chaloupky, autíčka, zvonečky a šišky.

Možná je máte doma ještě někde schované. Co kdybyste je z nostalgie oprášili a ozdobily jimi stromek? Budete nejen „trendy“ a (což je mnohem důležitější) uděláte radost svým dětem.

Foto: Sia Home Fashion

Čtěte také:

Reklama