Proč čtenářka s nickem Jureckova otevřeně prohlašuje, že nesnáší Vánoce, to si můžete přešíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Další velice silný negativní hlas týkající se Vánoc, přišel k dnešnímu tématu od čtenářky s nickem Jureckova...


Pravděpodobně se mnou nebude nikdo souhlasit, ale vánoce jsou ty nejodpornější svátky v roce. V současné době jsou strašně medializované a „duch vánoc“ byl zabit. Většina lidí se může ztrhat, aby měli napečeno, uklizeno až se všechno leskne, vyzdobené až přezdobené, dárků plno nebo zbytečně hodnotné, až si na ně musí půjčit, jsou stresovaní, vyčerpaní ... má to smysl? ... nemá! ... jsou i jiné hodnoty a člověk si je uvědomí, až prožije něco negativného a „rozsvítí se mu“ ...

Všude se mluví - jsou to svátky klidu, míru, pohody, odpuštění, prožijte je v rodinném kruhu ... skvělá myšlenka, ale ... když Vám rodina postupně vymírá a v 18 letech zůstanete u štědrovečerního stolu pouze s bratrem sami ... to si moc v „rodinném kruhu“ nepřipadáte ... NESNÁŠÍM VÁNOCE!!!

Právě v tyto dny se vrací všechny vzpomínky na blízké, kteří nás opustili ještě mladí. Pro mě jsou to svátky vzpomínek a slz. Aby toho nebylo málo, tak tchán je nevyléčitelně nemocný, má to velice rychlý spád ... svých 70. narozenin v dubnu se pravděpodobně nedožije ... díky tomu již manžel chápe můj odpor k vánocům...

Již 19 let všechno na svátky připravím, napeču, uvařím, vytvořím a dokoupím dárky, ale rozhodně se neraduji, neužívám si je. Tyhle svátky mě vždy stojí spoustu sil, jsem z nich psychicky vyčerpaná.

Svůj příspěvek ale zakončím pozitivně. Na vánocích miluji pečení cukroví, pohádky a rozzářené oči dětí. A právě kvůli dětem se budu snažit dělat vše pro to, aby měly jen kladné vzpomínky na vánoce a milovaly je.

Jureckova

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama