Zdá se mi, že poslední roky se svátky vánoční zvrhly v komerční šílenství a neskutečné nákupy zbytečných věcí. Kdo tomu podlehne a nechá se do toho vtáhnout, musí zkrátka nakupovat – mnohdy i na dluh!!! Což je podle mě opravdu na pováženou, lidé se zadlužují, všude nabízejí úvěry a kredity nám v bankách doslova nutí. Snažím se odolávat, protože jsem vychovaná k tomu „nežít na dluh“ a utrácet pouze to, co mám na hotovosti! Nechápu lidi, kteří před Vánoci dělají hogo-fogo, utrácejí tisíce za dárky a ukazují se tak v rodině, že oni na to mají, když pak musí po Vánocích splácet a uskromňovat se.

Vím, je těžké odolat všem těm lákavým reklamám, které se na nás valí doslova ze všech stran, televize, radia, novin i časopisů. Určitě hodně lidí podlehne a nechá se chytit do těchto pochybných sítí, ale měli by nejdříve zvážit, jestli budou moci splácet a kolik zaplatí navíc. Ony ty mnohdy lákavé a výhodné půjčky jsou vlastně pěkně drahé!

Takže lidičky, rozum do hrsti a utrácejte jenom tolik, kolik si můžete dovolit!

Vánoce jsou podle mě úplně o něčem jiném než o množství dárků pod stromečkem!

Mají to být svátky klidu, pohody a míru, svátky setkání s milými lidmi, rozdávání radosti v podobě vzájemných návštěv, příjemného posezení atd.

Naše rodina se snaží o to, aby nás komerce zcela nepohltila, proto v obchodních řetězcích odoláváme náporu vlezlých reklamních akcí a nakupujeme pouze to, co potřebujeme.

Samozřejmě nějaké dárky pro své blízké už mám, ale nepřeháním to a každému se snažím vybrat to, co mu opravdu udělá radost, a ne to, co nám vnucují reklamy.

 

Vaše Helip


Děkujeme za pěkný příspěvek.

Nemohu než s ním souhlasit.

redakce@zena-in.cz

Reklama