Herečka Iva Pazderková tvrdí, že je „absolutně konzervativní a tradiční vánoční tyran“ - prozradila nám to na sebe ve vánočním blogu, který píše pro náš magazín. Dnes se tedy dozvíte, kdy zdobí stromeček a proč si nedovede představit Vánoce bez televize.

Letošní Vánoce v magazínu slavíme s herečkou Ivou Pazderkovou. V dalším pokračování jejího blogu se dozvíte, že je iva vánoční tyran. Proč tak silné slovo? To už vám na sebe prozradí sama...

IvaIva

Stromeček - kdy ho zdobíte a kdo ho u vás vlastně zdobí?
Stromeček je u nás kapitola sama pro sebe... Odjakživa týrám tatínka tím, že musíme mít smrček - když je jedlička, ztropím škandál. Taky musí být v plechovém stojanu se třemi trpaslíky, který je určený na stromek maximální výšky metr a půl. Jenže rodiče vždycky kupují stromek o metr delší, takže tatínek musí kmen složitě osekávat, ořezávat a cpát ho do naprosto nevyhovujícího stojanu. A taky trvám na zdobení stromečku až na Štědrý den ráno. Když jsme se sestrou byly malé, vždycky to tak bylo. Jsem absolutně konzervativní a tradiční vánoční tyran. Jinak u sebe doma mám smrček v květináči na balkoně a zdobím ho v posledním předvánočním týdnu...

Co televize? Pouštíte si na Štědrý den pohádky?
Ano, já na tom trvám. Intelektuálové mě odsuzují, ale já se prostě na Vánoce chci vrátit do dětství se vším všudy, zažít znovu ten sváteční a tajemný pocit plný rodinné pohody, lásky a očekávání. A ty tisíckrát viděné a milované pohádky k tomu prostě patří.

Na další pokračování Ivina vánočního blogu se můžete těšit den před Štědrým dnem, tedy v pátek 23. prosince. Přečtete si v něm, jak vypadá Ivin štědrovečerní stůl a jaké tradice o Štědrém dni dodržuje. A třeba v Ivině vyprávění najdete i kousek inspirace, milé čtenářky.

  • Fotografie: Kateřina Pazderková

Čtěte také...

Vánoce s Ivou Pazderkovou...

Reklama