Milá ženy-in,

tak už se nám to zase blíží. Všichni nadávají jak jsou ty Vánoce příšerné, ale zároveň běhají po obchodech a zkupují kde co. A mě se to letos netýká! Hurá! Možná to někomu přijde smutné a nepochopí to, ale my jsme si letos s přítelem řekli, že se tomu nejhoršímu shonu vyhneme a uletíme pryč. A tak v polovině prosince zabalíme batohy a frnkneme na jiný kontinent.

Docela se těším, že si užijeme křesťanské Vánoce. Vánoce v trochu jiném duchu. Možná, že konečně naleznu smysl toho všeho. Mrzí mě, že v našich končinách jsou Vánoce opravdu jen o tom shonu, nákupech, narvaných obchodech a přecpaných nákupních taškách. Denně se z rádia a televize linou zpitvořené koledy a trapné reklamy. A začíná se opravdu čím dál tím dřív. Když jsem včera ve zprávách slyšela, jak finanční analytici předpokládají rekordní tržby za předvánoční nákupy je mi z toho opravdu zle. To už Vánoce nejsou o ničem jiném než o mamonu? Co nejvíc nakoupit, oslnit co nejdražšími dary...

Bude mi chybět rodina, bude mi chybět půlnoční v našem kostelíku v Chuchli, bude mi chybět bramborový salát (ten jsem pro jistotu udělala už minulý víkend), ale přes to všechno tu letos zůstat nechci.

Posílám vám jedinou vánoční fotku, kterou mám momentálně v počítači. Je ze začátku listopadu 2005, z ekvádorského Quita. Škoda, že vedle toho velestromu (umělého) nestojí někdo v krátkém rukávu nebo alespoň palma... :-))

Krásné Vánoce a zbytečně se nehoňte!
paviocko


Děkujeme za pěkný příspěvek i za fotku :).

Ten strom je teda obludnost :). Já bych radši zamířila do Asie - Kavkaz a pod., ale i tak závidím...

redakce@zena-in.cz

Reklama