Čtenářka Verča má hodně silný názor na Vánoce. Je totiž jejich radikální odpůrkyní. Jako malá je měla ráda, ale dnes se díky nim jen nervuje...

Souhlasíte se čtenářkou Verčou, že Vánoce z lidí jen tahají peníze?

Více už v jejím příspěvku níže...


Když sem byla mladší a žila s mamkou, taťkou, babi, dědou, se sestrou a bratrem, tak sem se na Vánoce těšila jako malá. Tři hodiny jsme strojili stromek, potom rodinná večeře, kde rozhodně nic nechybělo a nakonec dárečky. Ale teď?
Můj názor se hrozně změnil, Vánoce bych zrušila, ne že bych je nesnášela, ale jen se nervuju (když tedy nepočítám den D). Podle mě to jsou povinné svátky. Lidi musí utrácet, kupovat dárky, péct cukroví... Proč musí být Vánoce? Dřív to bylo o tradicích, ale teď? Když nedáte někomu z rodiny dárek, tak jste za tu špatnou.
Já už dárky kupuji od srpna, abych to finančně zvládla. Také si píšu seznam, co je potřeba koupit na cukroví, na salát a tak... pak to finančně spočítám a jsem tam, kde jsem byla. Vánoce jsou proto, aby se z lidí jenom tahali peníze. A to je to, co mi asi vadí. Od léta se nervuju, že už zase musím šetřit, i když každému koupím jen drobnost a veškeré výdaje jdou jen na tyto svátky + Silvestr.
Letos si to zpříjemňuji tím, že máme skoro dvouletou dcerku a moc se jí líbí ozdobené stromečky a dárky už taky rozbaluje. Takže se moc těším na ty její radostná očka, až zjistí, co jí Ježíšek nadělil. A stromeček budeme zdobit spolu, aby Ježíšek věděl, kam donést dárky.

Verča

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama