Vánoce jsou naše jistota, vždycky budou 24. prosince. A budou takové, jaké si je uděláme. To je hlavní myšlenka dalšího příspěvku, který nám poslala čtenářka Helena. A je to tak.

Milá Helčo, to je pravda, záleží jen na nás, ať se kolem děje cokoliv. Já teda doufám, že naše letošní Vánoce budou dobré. A přeju totéž i Tobě, krásné Vánoce celé rodině! Hezký den a děkuju za příspěvek.


Vánoce, vánoce přicházejí... tuto písničku mám hluboce vrytou z dětství, kdy ji v prosinci vyhrávala tehdy Československá televize... po roce vánoce, vánoce přicházejí, štastné a veselééééé....

Je to trochu zvláštní. Venku zpívají ptáci, travička je zelená jako z jara a teploměr ukazuje něco k deseti stupňům. Máme v sobě představu, že ty správné Vánoce jsou ty z Ladových obrázků, sněhové závěje, mráz v oknech maluje květy a ledový vítr se opírá do zdí našich stavení. Slyším to ze všech stran, toto nejsou ty správné Vánoce, takhle to není ono, a všichni se v tom vědomě utvrzujeme.

Kde potom vzít tu vánoční náladu? Když nad vším visí varovný červený nápis - Něco je JINAK!!!

A je?

Martin Stropnický v jednom svém rozhovoru napsal, že jediná naše jistota jsou vánoce. Vždycky budou 24. prosince :-)

To se mi tehdy opravdu líbilo, a je to pravda. Ve sněhu, v dešti, i v parném slunci - stejně budou. Náš národ Trautumberků má věčně kyselo moc kyselý a bramborák moc bramborovej.

V mém oblíbeném filmu od Terryho Prachetta - Otec prasátek - na začátku vypravěč říká: Filozof Dydaktylos to shrnul jednou větou, věci se zkrátka dějí, čert to vem....

Vánoce budou, jako každý rok - takové jaké si je uděláme :-)

Helena

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vánoce

  • Jaké vánoční zvyky dodržujete?
  • Co děláte k večeři?
  • Kdy zdobíte stromeček?
  • Díváte se na pohádky?
  • Chodíte na půlnoční?
  • Máte nějaké zajímavé vánoční historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát výherkyně získá Dárkový balíček Anti-stres (péče o pleť), kde je Denní krém 30 ml, Lotion 60 ml a Odličovací mléko 60 ml od firmy Les Fleurs Bach. Na vaše příspěvky se těším tradičně do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je VÁNOCE. Předem děkuju!

balik

Reklama