Někomu se může zdát, že to s těmi psy, kočkami a jinou chlupatou či pernatou „havětí“ už přeháníme. Nejen že si je občas bereme do postele, ale dáváme jim i dárky. A proč ne?

Pes, kočka a další zvířata, která chováme pro radost a potěšení, jsou přece členy našich rodin a za svou lásku si dárek zaslouží. Ať už je to něco dobrého na zub, nová miska nebo pelíšek.

Takový názor sdílím já, mám pochopení pro ty, které to cítí stejně, ale nezlobím se na ty, pro něž je zvíře jenom k tomu, aby sloužilo. Ale pro takové zřejmě nebude dnešní téma zajímavé. Jedině že by si do nás, potrefených, trochu dloubli.

Tak ať!

Každé Vánoce dáváme našemu Alwínkovi alespoň nějakou drobnost a bavíme se tím, jestli ji pod stromečkem najde. Loni to nebyla drobnost, ale nový pelíšek. A protože nový pelíšek není pro psa nijak zajímavý, natož voňavý, zabalila jsem mu dovnitř pamlsek a čekala, že ho vyčmuchá a sám si dárek rozbalí. Těšila jsem se, jak bude papír cupovat na kousky, ale nic se nedělo.

n

Zase mě to zvíře převezlo a bylo moudřejší než já. Nakonec jsem musela papír sama roztrhnout, aby pejskovi dárek zavoněl. Jak je vidět, ne vždy se zavděčíte. Se zvířaty je to stejné jako s lidmi.

A co vy milé ženy-in? Dáváte svým domácím mazlíčkům dárky?

  • Už máte něco přichystaného? Prozradíte nám to?
  • Máte nějakou vánoční příhodu, nebo fotku?
  • Podělte se s námi o své vánoční zážitky s domácími mazlíčky.
  • Nějaká vánočná fotečka by nebyla?
  • Na vaše příspěvky, tipy na dárky a příběhy se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

My pro vaše mazlíčky máme přichystaný dárek

Partneři tématu dne:

b n

Cena pro autorku nejzajímavějšího příspěvku:

Kapsičky pro kočky Whiskas a pamlsky pro psy Pedigree v celkové hodnotě 1000 Kč!

n

Reklama