Vztahy

Vandalem z vášně aneb skutečný příběh

Není to tak dávno, co jsem si vyslechla jeden zajímavý příběh. Stal se v malém městečku, kde skoro každý každého zná, takže se roznesl rychlostí blesku. A aktér příběhu se teď mezi lidmi radši moc neukazuje...

Jedné podzimní noci se v malém městě, říkejme mu třeba Lhota, začaly z náměstí rozléhat hodně hlasité zvuky, připomínající tříštění skla. Obyvatele okolních domů zvuky vzbudily ze spaní, a jeden z nich měl odvahu jít se na náměstí podívat.

.vandal

Očima svědka Petra

Ještě jsme s manželkou nespali, dívali jsme se na film v televizi. Zrovna tam byla nějaká akční scéna, takže mi ani nepřišlo, že se něco děje. Pak jsem ale zaregistroval, že venku něco hrozně rámusí, jako kdyby někdo mlátil do skla. Podíval jsem se z okna a uviděl na náměstí člověka s holí, který bouchal do oken pošty a křičel při tom. Napadlo mě, jestli to není zloděj a nechce vykrást poštu, tak jsem zavolal policii.

Přečtěte si také:

Šel jsem ven, což bylo docela riziko, ale říkal jsem si, že ten člověk bude chtít třeba utéct, než přijedou policajti, a já bych ho mohl chytit. Vzal jsem si s sebou radši taky hůl. Když jsem přišel blíž k poště, poznal jsem ho - byl to známý z města, Pepa. A byl úplně opilý, nebo zfetovaný, nevím, rozhodně se choval dost agresivně. Florbalovou hokejkou bouchal do oken pošty a do úřední desky, která byla na budově pošty pověšená, tu nakonec urval i s kusem zdi. Pak začal mlátit na dveře úřadu, při tom shodil schránku... A sprostě nadával, nejvíc na naši starostku, kterou nazval mnoha ošklivými jmény.

Záchytka a škoda za dvacet tisíc

A asi by pokračoval dál, kdyby nepřijeli policajti. Nějak ho zpacifikovali, ale úplně se jim to nepovedlo, protože jim na autě ulomil stěrač. Policajti se mnou sepsali protokol jako se svědkem a pak Pepu odvezli na záchytku. A škoda byla vyčíslena na dvacet tisíc: rozbitá okna i žaluzie na budově pošty, kompletně zničená úřední deska včetně zdi, zdemolované dveře, rozbitá schránka a cedule městského úřadu. To se mu teda opravdu vyplatilo.

Nechápu, že má někdo potřebu tohle dělat. Pepa byl normálně na florbale v místní tělocvičně, pak poseděl s chlapy na pivu, a když všichni odešli, pustil se do „akce“. Asi si potřeboval vybít vztek na „úřad“, nejspíš totiž tajně miluje naši starostku, a tak se chtěl pomstít, protože ta si našla někoho jiného.

Lidi jsou holt různí. Každopádně teď má ale Pepa problém, protože v sobě rozhodně neměl jen alkohol, choval se, jako by byl i zfetovaný. A trávit noc na záchytce, to už mu nikdo neodpáře... Na našem malém městě se tahle informace roznesla dost rychle, takže teď Pepa radši ani nevylézá z domu. I škodu přišla na úřad zaplatit jeho žena...

Stalo se vám někdy, že muž kvůli vám rozbíjel věci, případně se pral či dával jinak najevo nelibost, když jste ho odmítla?

Možnost%
Ano.20,6
Ne.55,9
Asi ne, nevím o tom.23,5
Jiná odpověď (napište do diskuse).0

Další články o vztazích:

   
12.02.2014 - Příběhy - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [8] Eva28 [*]

  Sml15

  superkarma: 0 04.03.2014, 19:17:19
 2. avatar
  [7] simpina [*]

  Sml68Sml68Sml68Sml68Sml68Sml68Sml80

  superkarma: 0 03.03.2014, 11:33:58
 3. avatar
  [6] denkas [*]

  Tak já myslim,že na příběhu je zajímavý to,že to zaplatilSml22 To se dnes moč často nestáváSml80

  superkarma: 1 12.02.2014, 22:36:34
 4. [5] Rikina [*]

  No, nějaký důvod ten pán asi měl, a dost pochybuju o tom, že to byla nenaplněná láska ku starostce. Sml80 Nicméně též jaksi nechápu, v čem je ona v úvodu avizovaná zajímavost příběhu. "Plochá historka okresního formátu"  -  říkal kdysi tuším Jiří Grossmann v nějaké scénce.

  superkarma: 1 12.02.2014, 11:03:48
 5. avatar
  [4] kobližka [*]

  Ještě,abych platila za blbost svého manžela...to tak!Jen ať si jde vyřídit sám,co si spískal.Hrdina noci pod vlivem alkoholu Sml68Sml68Sml68Sml68...to jsou siláci.Místo mozku,z piva kostku,jak říkávala H.Růžičková.

  superkarma: 0 12.02.2014, 10:26:16
 6. [3] cilani [*]

  jako do hospy ten příběh ujde.. po 5. pivu, ale jinak co my s tím? Sml80

  superkarma: 1 12.02.2014, 09:31:22
 7. [2] Draco [*]

  Chybí mi pointa tohoto příběhu. Sml80 Nějaký dement se ožral a zdemoloval obecní majetek, pak strávil noc na záchytce a škodu musel uhradit. Takovému bych ještě na cestu pár facek přidala a ostudu mu přeji. Pobavil mě akorát dodatek "Asi si potřeboval vybít vztek na „úřad“, nejspíš totiž tajně miluje naši starostku, a tak se chtěl pomstít, protože ta si našla někoho jiného." Ze začátku se článek tváří jako detektivka a nakonec z toho vyjde klasická vesnická drbna Sml30

  superkarma: 0 12.02.2014, 06:22:19
 8. avatar
  [1] gerda [*]

  O magora, který by se takto projevoval, bych si neopřela ani kolo, natož abych mu vůbec naznačila možnost seznamování. Nevěřím, že se nějak předtím neprozradil, tohle v člověku zkrátka je.

  superkarma: 0 12.02.2014, 05:47:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme