Vztahy

Válka s tchyní? Ne! Držte se strategie!


Napadlo vás někdy, jak je slovíčko tchyně zvláštní? Zaprvé ho čteme den co den snad v každém tisku, takže je to velice oblíbené slovíčko. A zadruhé je to velice ošklivé slovíčko. Tchyně – kdybych nevěděla, co to slovo znamená, vsadila bych tisícovku na to, že se jedná o jedovatou rostlinu.

Nu, rostlina to sice není, ovšem s tou jedovatostí nevím nevím. Zde samozřejmě platí jak kdo, jak kdy. Dnes necháme v klidu spát hodné maminky manželů, milující babičky a ženy, pro které je slovo tchyně skutečnou urážkou. Bez omáčky řečeno, dnešní článek bude o tchyních, které jsou na zabití, ze kterých šílíme, které chceme zadupat do země, vyhodit do povětří, poslat do vesmíru, nebo minimálně do Afghanistánu.

Je válka s nesnesitelnou tchyní nezvratná?
Není. Ovšem zde záleží i na vás, na vaší herecké schopnosti a na tom, jak moc se dokážete – pro klid v rodině – přetvařovat. S milým úsměvem, se souhlasným pochvalováním (pochlebováním?) a s obdivem nemůžete nic zkazit. Tedy za předpokladu, že budete působit přirozeně.

Ivanka šla na tchyni se strategií už od začátku.
„Matku manžela jsem znala z obchodu, moc dobře jsem věděla, co je ta ženská zač. Pomlouvačná, urýpaná, prostě nesnesitelná. Ovšem byl tu začarovaný kruh, já milovala manžela, on miloval mě ALE i matku a v případě, že by mě jeho matka nepřijala, věděla jsem, že bude po vztahu, po lásce. Takže jsem od prvního setkání s ní byla ta blbá, ale hodná Ivanka. Hrát tohle divadlo je vysilující a jediné štěstí je, že se s tchyní vidíme tak 2x do měsíce. Manžel samozřejmě ví, oč tu jde… tchyně možná také, ale zatím vše klape a v rodině je klid.“
 

Jak válce předejít?
Zaprvé si ujasněte, zda skutečně chcete hrát divadlo, že máte na to být falešná jako kočka, že vašemu manželovi nebude vadit, když se v přítomnosti jeho matky budete chovat poněkud jinak.

Pokud to chcete alespoň zkusit, pak si zapamatujte několik zásad!
NIKDY nemáte pravdu vy, ale tchyně (i kdyby tvrdila, že ten černý svetr je úžasně sněhobílý).
NIKDY jste nejedla lepší koláč než ten, který peče tchyně (i kdyby koláč nesežral ani váš pes).
NIKDY tchyni nepomlouvejte na veřejnosti (a už vůbec ne před tchánem nebo nejlepším kamarádem vašeho muže).
NIKDY si nestěžujte na svého muže. Pokud na něj bude ona nadávat, vy jen sklopte oči a mlčte.
NIKDY tchyni nenabídněte, že jí pomůžete s úklidem, pokud právě neuklízí (už nikdy jí pak nevymluvíte, že si o ní myslíte, jaký je bordelář).

V praxi tedy bude vypadat vaše strategie zhruba následovně:
ONA: Maruško, že ty si zase přibrala?
ŠPATNĚ: Já?! Podívej se na sebe!
DOBŘE: No jo, cítím to na sobě. Ale když já nikdy neodolám těm dobrotám, které vaříš.

ONA: Maruško, měla bys vařit teplé večeře!
ŠPATNĚ: Pokud chce manžel teplou večeři, může si ohřát párek!
DOBŘE: Také jsem o tom přemýšlela, myslíš, že by si mi pomohla najít nějaké dobré recepty?

ONA: Maruško, tedy to neumyté nádobí tady… to je hrůza.
ŠPATNĚ: No však mi ho můžeš umejt!
DOBŘE: Také nechápu, jak ty to všechno zvládáš. Prostě nedokážu být jako ty.
 

Pamatujte, že každá tchyně je jako meloun. Absolutně do ní nevidíte, a proto se v její blízkosti, alespoň zpočátku, pohybujte jako na minovém poli.

Znáte i vy nějaké fígle, jak na nesnesitelnou tchyni?
Dokážete se před tchyní přetvařovat?
Nebo se s ní hádáte až do krve?
Myslíte si, že nesnesitelné tchyně by měly vymizet z povrchu zemského?

   
30.10.2007 - Láska a vztahy - autor: Markéta Breníková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [157] dwolfova [*]

  Již tchyni 15 let nemám, ale nemohu si stěžovat, byla bezvadná, jako tchán, který ještě žije, je to o toleranci, pochopení z obou stran

  superkarma: 0 01.01.2008, 20:17:16
 2. avatar
  [156] Piskotek007 [*]

  moje tchýně(teda skoro tchýně)to je mazec všechnmo zná všude byla jen když ji slyším mám chuť ji zabít...Ale vydržet se to musí proto se jí jak jen to jde vyhýbám a musím přiznat na to že žijeme pod jednou střechou se mi to daří výborně.

  superkarma: 0 27.11.2007, 13:00:28
 3. avatar
  [154] rozula [*]

  Kam čert nemůže-nastrčí babu-tedy tchýni.Ta moje taky stojí za to.

  superkarma: 0 23.11.2007, 10:52:36
 4. [153] dasadasula [*]

  Tchýni mám děsnou, pomlouvá, závidí, překrucuje no děs. Od doby co se s tchánem rozvedla a odstěhovala se je relativní pokoj, protože ví, že o její návštěvy nestojíme, tak ani nejezdí a mi k ní taky ne. Teď ji její přítel prý hezky dává na budku, ale dobře jí tak, má co chtěla :)

  superkarma: 0 12.11.2007, 13:35:49
 5. [152] Bell [*]

  Virgi: Tak nevím ale myslím si že by se měl manžel rozhodnout za kým by měl sát!!! a řádně zakročit, věř že to pročistí vzduch a vyjasní vztahy.

  superkarma: 0 07.11.2007, 10:11:50
 6. [151] Virgi [*]

  idiska: Manžel se snaží být nestranný, ale je to téma, které v našem vztahu představuje velice tenký led, na který se neradno pouštět. Problému si je vědom, moc mu vadí, takže to s ním radši neprobírám. Vím, není to ideální, ale tento jeho přístup chápu. Tchyně je už deset let vdova a spolu s mým manželem obývali celý ten velký dům sami. To snad mluví za vše. Nechce si rozhádat ani mne ani ji, tak se snaží nějak mezi námi lavírovat.

  superkarma: 0 04.11.2007, 15:59:39
 7. [150] Virgi [*]

  Bell: Čtrnáct dní bez tchýně...to si snad ani nedokážu představit :-). Těžké to je dost, sama jistě víš.

  superkarma: 0 04.11.2007, 15:47:44
 8. avatar
  [149] idiska [*]

  Virgi: tak trochu mi to připomíná mojí babinu-máminu tchýni....chodila těhotná, ale jelikož byl táta předtím na operaci, tak ona i s dědou prohlašovali, že to není jeho...brácha pár dnů před porodem umřel...když se mamka zdeptaná vrátila domů, jen jí suše odsekli, že tak dobře parchantovi....a to je jen malá ukázka toho, co si musela vytrpět, urážky, napadání, vyhrožování smrtí...nejsi na tom nejhůř, ale můžeš být na tom ještě líp...máma byla taky pasivní...jen jí to vpal...že si tam ted může nasadit i ananasy, protože se už nechceš hádat, abys znova nepotrala...a propos...jak na to reagoval manžel?

  superkarma: 0 03.11.2007, 20:25:52
 9. [148] Bell [*]

  Virgi: Je to ale těžké,že? Já mám teď ráj, tchýně odjela na 14 dnů a ani se té pohody nemohu anbažit.

  superkarma: 0 03.11.2007, 19:02:43
 10. [147] Virgi [*]

  Bell: Snažím se o to samé, co ty. Nadhled, uvnitř skrývaná ignorance, na povrchu milá tvář. Musím to vydržet. Když si vzpomenu na svoji babičku, jak jí dokázala tchýně zatopit...a zvládla to, tak já to musím zvládnout taky. Ale stejně, když ke mně mluví a snaží se být třeba i milá, hned si vzpomenu na to, co se stalo. No, ale tak se snažím být milá taky - na povrchu.

  superkarma: 0 03.11.2007, 09:03:13
 11. [146] Bell [*]

  Virgi: Věřím že je to pro tebe moc těžké ztratit dítě, kór jestli je to tvé první dítě já mám už dvě, ale ani pro mě to lehké nebylo.Pokud tam musíš zůstat, nezbyde ti nic jiného než se nad problémi s tchýní povznést a těžce ji ignorovat. Já to poslední měsíc dělám a zatím mě to vychází jen přemýšlím někdy jak dlouho tato pohoda vydrží??????

  superkarma: 0 02.11.2007, 09:30:54
 12. [145] Virgi [*]

  Bell: Díky za vzkaz, aspoň vím, že nejsem jediná, komu se to stalo a že někdo prožívá to samé.

  superkarma: 0 01.11.2007, 22:07:19
 13. avatar
  [144] Heduš [*]

  S tchyní všechno na rovinu... a její území je její území, naše je naše. Válka byla s manželovou rozvedenou sestrou, která nám asi závidí náš "bezproblémový" život a házela nám klacky pod nohy i u manželových rodičů. To by bylo téma...

  superkarma: 0 01.11.2007, 21:39:04
 14. [143] Bell [*]

  Virgi: Něco podobného mám za sebou, jsou to dva měsíce co jsem potratila mé třetí dítě. Tchýně to ví a ví i jak mě ublížila jejíma bezohlednýma a bezdůvodnýma pomluvama, ale stejně je to má vina že jsem přišla o dítě, tak či tak, ona je přece bez chyby.

  superkarma: 0 01.11.2007, 13:21:13
 15. avatar
  [142] Lavete [*]

  UUUUUáááá,jen na ní pomyslím tak mám po náladě-mám tchyni učitelku(což je diagnoza sama o sobě) a manžela mamánka.První roky to byl boj,časem jsem na spoustu věcí pro klid rezignovala,ale občas narazí a pak se hrozně diví co si to ten její synek vzal.

  superkarma: 0 31.10.2007, 23:27:00
 16. avatar
  [141] Jaštěrička [*]

  Dášena: To je naprosto přesný popis mého bývalého tchána Budiž mu země lehká,prudil tak,že od něj nakonec utekla i tchyně a skončil moc špatně,ke všemu byl ještě alkoholik.

  superkarma: 0 31.10.2007, 21:48:09
 17. avatar
  [140] Kubecova1 [*]

  Já se s tchýní nehádám, celkem se dá, ale občas na ní chytám vztek. Má klíče od bytu, protože máme pejska a ona nám ho chodí venčit. Ze začátku si k nám chodila, kdy se jí zachtělo, ani nezaklepala, prostě si vešla dovnitř, protože měla pro nás jídlo. Teď jsme se přestěhovali, bydlíme vedle ve vchodě, takže je u nás furt. Ze začátku jsem to pokaždé ořvala, snažila jsem se jí to nenápadně, rozumně vysvětlit- přece nemůžu být ta špatná snacha. Pak se s manželem šíleně pohádala, na měsíc byl klid a už je to zase nanovo. Už to jen přehlížím, protože se co nevidět budeme stěhovat na baráček a tam jí neuvidím tak často, možná jen 1x za měsíc. Už aby to bylo.
  Jo a to mi ještě tchýně při návštěvách umývala nádobí a vanu, které čekali na manžela, jelikož si je zaprasil. No moje nervy trpí, ale už to brzy skončí, doufám. Na baráku mi na nic nešáhne a klíče už nedostane.

  superkarma: 0 31.10.2007, 18:21:02
 18. avatar
  [139] tomáš [*]

  Kdo si počká, ten se dočká...Tchýni jsem měla semetriku hnusnou,zlou, pomlouvačnou - a dělala to tak všem "vetřelcům" bez rozdílu,pro "svoje" obětovala první poslední. rozvedla, a tak ho můžu mít já :-)
  Nabrečela jsem se, po jednom velmi nespravedlivém útoku se manža na týden odstěhoval ke mě (to jsem u něj ještě nebydlela), pak se trochu babizna stáhla.Nikdy jsem se s ní "nerafala", naopak jsem ustupovala, snažila se dobře vycházet a pomáhat (sama už toho moc nezvládala). Syn z jejího chování býval nešťastný a stál vždy při mě. Měla ještě další 2 syny, ale nikde ji nesnesli, dožila s námi. Ať byla jakkoli nespravedlivá, pomáhali jsem jí, uklízeli, vařila jsem jí obědy, když byla ve špitále tak jsme ji hodně navštěvovali a povzbuzovali. A říkejte si o cynikovi co chcete, moc se mi po její smrti ulevilo, bez ní je to mnohem lepší!!!!!!

  superkarma: 0 31.10.2007, 14:35:56
 19. [138] Mehteb [*]

  Vzkaz pro Virgi: kdyby u mě chtěl někdo dělat cokoli na záhonech i jinde, tak ať to panebože prostě dělá po svém a kde chce ! A to se netýká jenom záhonů.......

  superkarma: 0 31.10.2007, 14:27:16
 20. [137] Mehteb [*]

  Tchýni jsem nezažila , zemřela rok předtím než jsem se vdávala. S manželkou a snachou se snažím vycházet jak to jde, protože každej jsme jinej a tak neexistuje pravidlo co a jak se má a musí dělat. Spíš vynadám svým synům a zdupu je co si to k nim dovolují, než abych se připravila o možnosti vidět často svá budoucí vnoučata. V zásadě kdyby se každý držel přísloví - když nejde o život jde o h...., tak není zlých tchyní a nepříjemných snach. A ona to je pravda - oboustranná. A nejhorší je, že i z hodných snach se stanou pro někoho zlé tchyně.

  superkarma: 0 31.10.2007, 14:23:52
 21. [136] Virgi [*]

  Evikus: Děkuji za radu, již jsem ji taky slyšela od své kamarádky :-). Ale já to zvládnu.

  superkarma: 0 31.10.2007, 10:54:52
 22. avatar
  [135] Evikus [*]

  Virgi: Na tohle bych nikdy nepřistoupila . Manžel měl velkou práci mě přemluvit abych souhlasila s bydlením ve dvougeneračním baráku s oddělenými vchody, se dvěma samostatnými jednotkami. Stejně toho lituju, a to tam ještě ani nebydlíme. Pokud se stěhovat nechcete nebo nemůžete, nelze to tam udělat tak, abyste měli svojí kuchýň? To se tam chcete celý život hádat co kdo jak vaří? A co koupelna - tu máte taky jen jednu? Možná bys to tchýni o tom potratu měla říct, třeba by jí docvaklo co ti způsobila.

  superkarma: 0 31.10.2007, 09:30:11
 23. [134] Virgi [*]

  Evikus: Bohužel bydlíme v jednom velkém domě, kde máme společnou kuchyň. Je to velký dům s velkou zahradou a dvorem. Jiné samostatné řešení bydlení u nás nepřipadá v úvahu. Manžela miluji, on mne, máme společné podnikatelské plány v naší vesnici. Jinam určitě nepůjdeme. Bydlíme pouze s tchyní - vdovou. Po té příhodě, kdy ani tchyně neví, co mi způsobila, se snažím být v nadhledu, vidět ji co nejmíň, být milá a myslet si svoje. I když je mi jasné, že se to ve mně čas od času nahromadí a budu brečet večer do polštáře. Ale zvládnout to musím :-).

  superkarma: 0 31.10.2007, 08:42:59

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [133] Evikus [*]

  Virgi: A to bydlíte spolu nebo vedle sebe? Je to dvougenerační dům se dvěma vchody, dvěma kuchyněmi a koupelnami? Pokud máte jednu společnou domácnost a všechno je dohromady tak se seber a utíkej co nejdřív odtamtud.

  superkarma: 0 31.10.2007, 08:26:28
 2. [132] Virgi [*]

  Hm, tak to já taky přispěji se svojí historkou, je stará asi tak čtrvnáct dní. Podařilo se mi otěhotnět, ještě jsem nebyla u gynekologa na potvrzení, ale věděla jsem to. Následně jsem měla šílený výstup se svojí tchyní, se kterou buhužel bydlíme. Byli jsme i s manželem na zahradě a domlouvali se, co se kde příští rok bude sadit a tak. Já jsem si dovolila říct, že chci, aby záhonky byly rozparcelované, resp. aby každý se o něco staral jenom sám. Už mi šíleně vadilo, když mi tchyně na můj záhon s bylinkama sadila salát a tak. Jí se to nesmírně dotklo, vyčetla mi kde co, že jsem psí čumák, brečela, nadávala. Byla jsem nesmírně rozrušená. Následující den jsem se celý třásla a šíleně mě bolela hlava. Hrozný stav. Do čtrnácti dnů jsem potratila. A to s ní musím bydlet a tvářit se, že je vše super.

  superkarma: 0 31.10.2007, 08:06:56
 3. avatar
  [131] fialinka [*]

  lindaa: nezbude, než je naučit aspoň zásadní slova česky, místo tchýně ale můžeš tvrdit, že se to řekne třeba "maminečka" ... no, nebo raději zůstaň u té Lindy

  superkarma: 0 30.10.2007, 21:50:41
 4. avatar
  [130] idiska [*]

  no jistě...už se vidím, jak budu babu chlácholit a hrát blbou...radši budu chytrá mrcha ...a válka už je, tak jen doufam, že ne stoletá
  jednou mi baba řekla, že mi do věcí jejího syna nic není...co na tom, že jsme spolu bydleli 2 měsíce...ted po skoro 5 letech jí tohle odpovídám já...at se stará sama o sebe...a ani to jí moc nejde...neschopná cokoliv dělat, neschopná prostě normálně fungovat

  superkarma: 0 30.10.2007, 19:40:35
 5. avatar
  [129] novinka [*]

  tyhle špatné a správné odpovědi mě fakt pobavily . Než bych tu správnou vypustila z huby(pardon ), tak tu babu radši

  superkarma: 0 30.10.2007, 16:34:46
 6. avatar
  [128] Odemětobě [*]

  Pro mě je manželova maminka taky tchýně a vykám jí.Mojí zásadní chybou je,že mám VŠ,lakuji si nehty,nosím podpatky a nic od ní nepotřebuji.Od začátku jsme žili sami a manžel stál při mě,protože měl a má svoji matku přečtenou.Po 20ti letech manželství jsme si ji nastěhovali k nám,občas se chytnou s manželem,oběma to udělá dobře a je klid.Já se hádat neumím,tak se manža vybije jinde.Já jsem taková,že když mi vykládá,jak mám něco udělat,přikyvuji a udělám si podle sebe.Do výchovy nám nemluvila a děcka si její rady stejně k srdci nebraly.
  Moje maminka měla tchýni semetriku-pravou selku,těhotná ať třeba chcípne,ale prasata musela být jak v bavlnce.Taťka se svojí tchýní vycházel,nepamatuji se,že by se někdy chytli.Taky jednou budu tchýně a to si piště,že svému chlapečkovi ubližovat nenechám.

  superkarma: 0 30.10.2007, 16:15:03
 7. [127] Dášena [*]

  Tak to já mám šíleného tchána. Všechno musí být podle něho, miluje velké rodinné oslavy, na které my nechodíme. Manžel je taky nesnáší a děti to tam nebaví. Když jsme tam jednou byli ( synovi byly asi dva roky), tak se ho dědeček ptal, jak se mu tam líbí a on odpověděl, že by šel radši jezdit na kolo. Samozřejmě, že byl ode mě navedený, jak jinak by to mohlo být. Nepochopil, že je tam nuda. Všichni se přetvařují, přitom se vlastně nesnášejí. Dceru jsme toho všeho ušetřili, nemá to smysl. My máme například úplně jiné stravovací návyky, řízek ze kterého teče olej prostě nejíme. Nejsme žádní makrobiotici, ale snažíme se jíst, tak, aby nám bylo dobře a ne být přejedění, nebo mít žlučníkový záchvat. Je to špatné, protože jsme hrozně hubení, děti vypadají podvyživeně, mám se podívat (na hodně obézní) děti švagra, Ty jsou pěkné, že jedí jenom párky, hranolky a tak, vůbec se nehýbou je správné. Vždy je prý lepší jít na dortík o víkendu k nim, než jet na výlet na kole zcela samostatně a bez jeho dozoru. Taky tchánovci nemůžou přežít, že moji rodiče se s nimi nenavštěvují, nedávají jim dárky k Vánocům a tak. Naši říkají, že je znají jenom kvůli nám a prostě mají svoje přátele. Naštěstí manžel stojí při mně. Takže si děláme co chceme. Vidíme se jednou, dvakrát do roka a stačí to.

  superkarma: 0 30.10.2007, 16:00:28
 8. [126] Bell [*]

  Kayty: Neboj pokud bydlíte blízko tak problémy dojdou...Já jsem se přistěhovala a byla jsem jak v ráji ale jen do té doby než se nám narodilo první dítě, to jsme se viděli intenzivně poněvač jsem byla doma a bydlíme v dvojdomku. No a pak jsem zjistila že vlastně nic nevím a nic neumím, vůbec nevím jak jsem mohla tolik let přežit bez nich a to je mě 30 a mému prvnímu synovi bude 6 a druhému 3.
  Ale nechci tě odrazovat, třeba budeš vyjímka a budou ti třeba i hlídat děti a tak....

  superkarma: 0 30.10.2007, 15:10:17
 9. [125] mindulinka [*]

  A to jsem si před svatbou říkala, jakou má muž skvělou maminku, že nikdy nebudu používat slovo tchýně. Názor jsem změnila velmi rychle. Tchyně žije doslova: "aby lidi viděli" a "na vrch huj, vespod fuj". A běda, kdo se nepodřídí. Má ještě jednoho syna a druhé snaše dělá to samé. Ale ta nemá asi takový temperament (nebo spíš hrdost)jako já a nechá si to líbit. Spíš mi připadá, že jí občas leze někam a pak si na ní postěžuje. Muž mi ještě před svatbou naznačil, že když rodičům občas alespoň mírně řečeno zalichotím, že to bude dobrý. Odpověděla jsem mu, že má rodiče dost chytré nato, aby poznali, jestli jim někdo leze do pr..., ale já to dělat nebudu. Přetvářku přímo nesnáším. A nebyla jsem k tomu ani vychovaná.

  superkarma: 0 30.10.2007, 15:05:51
 10. [124] mindulinka [*]

  A v boji s tchýní je strašně důležité, jestli za Vámi stojí manžel. Za mnou naštěstí stál a odešel bydlet jinam. Jinak věřím, že by nás rozvedla .

  superkarma: 0 30.10.2007, 15:01:02
 11. avatar
  [123] Gabi [*]

  Nufiny: ano, nic takového jako "ideální rodinné vztahy" nikdy neexistovalo. Když o prachy a o moc ...

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:56:10
 12. avatar
  [122] kwiny [*]

  Tchýni nemám ale tchán je někdy jako tchýně.

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:47:55
 13. avatar
  [121] Amálie [*]

  arjev 108: Anebo šperk

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:46:15
 14. avatar
  [120] OlgaMarie [*]

  Velmi jsem se cítila poctěna,když mě snacha poprosila,abych ji naučila dělat "nejlepší svíčkovou na světě".Mazala jsem koupit nový sporák,protože už zlobila trouba.
  Chce-li být někdo respektován, MUSÍ respektovat i protějšek.Časem ty křivdy nějak samy otupí,hlavně je nepřibrušovat.Ráno jsem také poznamenala,že jsem se kvůli tchýni nabrečela dost.Nesnáším a nesnášela jsem komunisty a maloměšťáky.A to bylo :"Vstupte do strany,budete se mít líp.Proč si nekoupíte auto,chalupu,surf a když komunisti padli,tak po nás chtěla,ať hrajeme golf.

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:27:33
 15. [119] mindulinka [*]

  Se svojí tchýní mám špatné zkušenosti. Tchán se mnou nemluví vůbec - ne že by mi to chybělo. Dočasně jsme u nich bydleli - stavěli jsme. Dokud jsem po všech uklízela, vařila, myla nádobí - tak bylo vše v pořádku. Zase mi nadávala moje máma, že dělám služku. Pak jsem vybuchla (přetekl u mě pověstný pohár) a stěhovali jsme se do podnájmu. Teď už bydlíme v domečku, ale sousedíme s tchyní. Když mi řekla, že syna vychovávám bez lásky, a že apeluje na muže, aby mu lásku dával . Od té doby, když mě chce vyprovokovat - tak odpovídám, že máme hezké počasí a odcházím od ní pryč. Nemůže proti mě nic použít. Navařeno mám, naklizeno, do práce chodím, do hospod výjimečně - tak se mi snaží ublížit přes syna. Teď se mě snaží uchlácholit řečma, jak je syn šikovný, ale jsem ostražitá a vím, že zase něco chystá.

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:26:24
 16. [118] dkd [*]

  Moje tchýně byla a je skvělá (a to je co říct, protože superlativy moc často nepoužívám)

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:13:57
 17. avatar
  [117] rek11 [*]

  Nufiny: tak tak

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:08:20
 18. avatar
  [116] rek11 [*]

  Dobroslava: já ji potřebuju,ale serou na nas vsichni

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:06:59
 19. [115] Nufiny [*]

  Dobroslava: Jako kdyby na mě dýchaĺa z tvého příspěvku nostalgie, jak to dřív bylo ideální a všechny snachy své tchýně respektovaly. Upozorňuju tě, že to je nesmysl, budiž příkladem moje osmdesátiletá babička, která mi o své tchýni vyprávěla. Babiččina první dcera (moje teta) byla hodně neklidné dítě, jako miminko neustále celou noc plakala. Chudák babička se kvůli ní celou noc nevyspala, tak někdy třeba spala až do devíti. To jí ovšem bylo tchýní vyčítáno, protože na statku se musí vstávat v šest, že ano. Takže to vypadalo třeba tak, že s ní pak tchýně celý den nemluvila nabo jí naopak nadávala. Možná je přece jen dnes oproti minulé době jeden rozdíl a to ten, že dneska už si nenechá každá mladá dívka všechno líbit a já myslím, že to je tak správně.

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:04:47
 20. avatar
  [114] phoebe24 [*]

  Dobroslava: brrrr - z Vašeho příspěvku vyplývá, že kvality člověka vstupujícího do manželství se dají poměřit tím, zda dotyčný(á) umí upatlat bramborové knedlíky, vyleštit okna, naškrobit límečky košile a do vypíglovaného bytu pozvat v neděli odpoledne maminku na mramorovanou bábovku. Taky nechápu, proč bych měla umět to, co moje tchýně. Knedlíky se dají koupit a pokud je dělám sama, je to čistě moje dobrovolná věc. A ona taky zdaleka neumí to, co já. Ovládání PC, mobilu i DVD už nepochopí ale to je taky její věc, ne?
  Moje první tchýně - to byla megera. Když jsem byla těhotná, tak mě sjela jak sirotu za to, že čekám dvojčata, že to tedy u nich v rodině nikdo a že to není normální. A potom dodala, že bůhví, jak ty děti budou vypadat, když jsem pár let před tím prodělala chemoterapii. Chovat se strategicky nebo snad s úctou k téhle osobě - to fakt nešlo.

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:04:19
 21. avatar
  [113] paníliška [*]

  Manx:

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:03:06
 22. avatar
  [112] danca79 [*]

  Moje potencionalni tchyne bydli daleko (pet hodin letadlem), a zatim po par setkanich mi prijde jako super zenska, pokud pominu ze huli jako fabrika ale pry se chce dozit vnoucat tak se bude snazit prestat....to jsem na to zvedava

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:02:39
 23. avatar
  [111] Meander [*]

  arjev: Že jo! Něco jako paní Marie.

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:01:51
 24. avatar
  [109] Gabi [*]

  Ono je to jedno, jestli matka nebo tchýně Předělat dospělé lidi nejde a tak je třeba omezit případné třecí plochy. Tj. základní podmínkou je vynechat společné bydlení (a to i v jednom baráku se dvěma vchody). Ke článku: modelové situace jsou opravdu veselé, ale možná by stačilo impertinence nechat bez jakékoliv odpovědi.

  superkarma: 0 30.10.2007, 14:00:17
 25. avatar
  [108] arjev [*]

  Holky, Dobroslava je na nás špek!

  superkarma: 0 30.10.2007, 13:59:19
 26. avatar
  [107] paníliška [*]

  Meander: 104 Tak nějak.

  superkarma: 0 30.10.2007, 13:55:17
 27. avatar
  [106] paníliška [*]

  Dobroslava: Víš, já bych třeba ráda nazývala svou tchýni maminkou. Jenomže to prostě dost dobře nejde. Je to člověk, který dělá rozbroje, pomlouvá,cizím lidem leze do zadku a na svou rodinu kydá špínu. Já jí nejsem dost dobrá,jsem hlupák bez vzdělání (mám SŠ, ona nic,celý život u lopaty), nemám peníze (i když pracuji a vydělávám), všichni kolem mně jsou chytří a bohatí,jen já chudá a blbá. Kdyby si to aspoň nechala pro sebe, ale roztrušuje to,kde může. Je to hrozně příjemné, víš. A mohla bych pokračovat. Věř mi,že bych moc rádanapsala,jak mám skvělou tchýni, ale nemůžu, není to pravda. Tchán byl fajn, rozuměli jsme si, i on si s ní užil svoje. A učit mě opravdu nic nemusela,ač simyslí, že všemu rozumí a všechno ví nejlíp, s dětma si navzájem pomáháme s manželem. Tož tak.

  superkarma: 0 30.10.2007, 13:51:27
 28. [105] Lindaa [*]

  Dobroslava: Umela jsem prd a ucila jsem se stylem pokus omyl a víte co, prezili jsme to i bez vsevedoucích rad od tchýne a nebo mojí mámy. Nevím jestli jsem byla hrdá a nebo blbá, ale nez abych jim telefonovala o radu radsi jsem to sama zkusila a nejak to dopadlo. A az prijdete na neco za co bych treba i teoreticky mela být tchýni vdecná dejte mi vedet. Jeste tak narození a výchova manzela by pripadala v úvahu, ale i to je obcas otázkou. Já nemám k tchýni negativní vztah, my jenom zijeme vedle sebe na stejné planete, stejne jako dalsích pár miliard lidí.
  PS. já az jednou budu tchýne tak mi budou ríkat svigemor a pokud budu babicka tak budu dvojitý mor(mormor), vedle toho mi pojmenování tchýne prijde královské .

  superkarma: 0 30.10.2007, 13:50:32
 29. avatar
  [104] Meander [*]

  Dobroslava: Před tchýněmi tvého typu mě Pánbůh ochraňuj.

  superkarma: 0 30.10.2007, 13:48:53
 30. avatar
  [101] Evikus [*]

  Dobroslava: Když někdo pomoc nechce, tak nejhorší je, když mu jí někdo nutí. I kdyby si tchýně myslela, jak strašně je to výhodné když jí všechno řekne, ukáže,...pokud o to snacha nestojí tak ať se na to tchýně vyprdne. Nejhorší je, když do všeho kecá a říká tomu, radí. Pokud pomoc nebo radu chci, tak si o ní řeknu .

  superkarma: 0 30.10.2007, 13:46:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme