Novinky

Válka Roseových neměla chybu!

A teď tu pro vás máme jeden kulturní tip. A ne ledajaký! Určitě znáte americký film Válka Roseových, kde excelují Michael Douglas a Kathleen Turner v rolích rozvádějících se manželů. Jak tento film vypadá na divadle? Skvěle, což nám napsala čtenářka miuka.

Zkusím si zahrát na kulturní „redaktorku“. Určitě většina z vás zná film Válka Roseových s Michaelem Douglasem a Kathleen Turner. Já sama jsem ho viděla několikrát. A zrovna v pátek zavítalo do vedlejšího města Divadlo A. Dvořáka Příbram s divadelní hrou Válka Roseových. Tak jsme s kamarádkami vyrazily.

Vůbec jsem si nedovedla představit, jak lze tento film převést do divadelní podoby. Nejdřív bych asi měla zmínit, že v hlavních rolích se představí Michal Dlouhý jako Jonathan a Helena Lapčíková jako Barbara. Ještě na začátku představení jsem si nebyla jistá, zda to byla dobrá volba. A hned musím říct, že byla! Vše se převážně točí kolem rozvodu, který chce Barbara. Najme si chladného právníka, který jí radí ty nejpodlejší věci, jak dostat Jonathana z domu. Takže i Jonathan si najde svého právníka a začíná opravdová válka mezi oběma manželi. Vzájemně si ničí věci, dělají naschvály, protože ani jeden nechce přijít o jejich společný dům. Dokonce i domácí mazlíčci přijdou o život. I když se můj popis jeví skoro tragicky, jde o skvělou komedii, při které se z publika velmi často ozývaly úplné salvy smíchu. Dokonce i na slavnou závěrečnou scénu dojde, a to je smrt obou manželů kvůli pádu křišťálového lustru. I to jde v divadle zaranžovat a musím přiznat, že mi vrtalo hlavou, jak zrovna tato část bude zinscenovaná. Abych nezapomněla – režie se ujal Ondřej Sokol.

Nechci zde prozrazovat úplný průběh představení, to kdyby se někdo z vás rozhodl na něj vyrazit. Ale jedna věc je jistá. Michal Dlouhý je excelentní herec, určitě stojí za to vidět ho naživo a nejen v televizi. Jestli je mezi vámi nějaká fanynka tohoto herce, tak věřte, že v této hře dojde k jeho velkému odhalení. A to doslova!

valka

Michal Dlouhý v roli Jonathana Zdroj: www.divadlopribram.eu

miuka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.


Milá miuko,

ilietaky jsem si říkala, jak se dá film Válka Roseových převést na divadelní prkna. A podle toho, co píšete, se to příbramskému divadlu povedlo. Asi si půjdu koupit lístky. :-)

Moc díky za skvělý kulturní tip, pěkný den!

Lucka

A pozor! Teď už můžu prozradit, jakou knížku pošleme dnešní výherkyni - je to historická knížka Hořící lilie od Otomara Dvořáka (nakl. MOBA).

 

   
14.04.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kobližka [*]

  Tak na tohle představení se mi ještě nepodařilo sehnat lístky....Sml15

  superkarma: 0 14.04.2014, 20:19:21
 2. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16mám ráda příbramské divadlo - byla jsem tam sice jen jednou, ale hodně hostují v Praze....Sml67

  superkarma: 0 14.04.2014, 14:56:00
 3. avatar
  [1] Ivásek [*]

  Netřeba prozrazovat průběh představení už jen z toho důvodu, že většina zná film... Sml80 Sml54

  superkarma: 0 14.04.2014, 14:46:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme