Bulvár

Valiant – statečný holub s velkými sny

VALIANT, animovaná rodinná komedie z produkce firmy Vanguard Animation, vypráví příběh malého holuba Valianta s velkými sny. Spolu s několika svými kamarády se přihlásí k elitní Royal Homing Pigeon Service a navzdory všem nástrahám osudu oslaví velký úspěch tam, kde jejich mnohem lépe trénovaní kolegové zklamali. Je to Valiantovo odhodlání, které jej spolu s obrovskou odvahou promění ve velkého dobrodruha a nakonec i hrdinu.

O filmu Valiant

Autoři

Recenze Evy Rajlichové

Kdo daboval české znění

 

Film vznikl v produkci společnosti Vanguard Animation pod režijní taktovkou Garyho Chapmana. Produkoval jej John H. Williams, koproducenty jsou Eric M. Bennett, Curtis Augspurger a Buckley Collum, vedoucími výroby jsou Barnaby Thompson, Neil Braun, Ralph Kamp, Robert Jones a Keith Evans. Scénář napsali Jordan Katz, George Webster a George Melrod.

VALIANT je film z produkce společnosti Vanguard Animation, který bude na území USA distribuovat společnost Touchstone Pictures. Mezinárodní distribuci zajišťuje společnost Odyssey Entertainment, v Británii jej bude distribuovat Entertainment Film Distributors.

Příběh filmu VALIANT vznikl v losangeleském sídle společností Vanguard Animation a samotný film byl vyroben ve studiích v Los Angeles a Londýně, přičemž druhé ze jmenovaných se nachází na půdě historických Ealing Studios.

Tato digitálně animovaná komedie vypráví příběh malého holuba jménem Valiant, který se během druhé světové války navzdory svému malému vzrůstu přihlásí do Royal Homing Pigeon Service a stane se hrdinou. Holubi z této elitní vojenské jednotky pomáhali spojencům s přenášením životně důležitých zpráv přes Lamanšský průliv, přičemž museli čelit nebezpečným útokům nepřátelské sokolí letky.

   
18.08.2005 - Společnost - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Andula [*]

  Nyotaimori: řekla bych, že máš zkreslené vnímání a pamatuješ si to jinak, moje skoro osmileté dítě čte hodně dobře, ale zatím to na titulky prostě není, protože v silách malých byť čtoucích dětí není vnímat obraz a titulky zároveń
  Vidím to doma, kde je něco jen s titulkama a on když čte, nevidí obraz a naopak, prostě to podle mě ještě není sto zvládnout a nesouvisí to čistě se schopností čtení. Ačkoli jinak chci s nimi co nejdřív chodit na verze titulkované, to zase jo.
  A proto mi vadí, když k mnoha filmů nejde do kin ani jedna.

  superkarma: 0 18.08.2005, 18:54:46
 2. [10] Rikina [*]

  U některých filmů je možno pozorovat dabing dvojí, jeden celkem slušný v kině, a druhý, zpravidla naprosto příšerný, když se tentýž film vysílá v některé komerční televizi. Zajímalo by mě, proč je nutno dabovat stejný film dvakrát, a proč ty televize tedy nemůžou zaplatit ze svých nemalých příjmů z reklam pořádný dabing, co by nerval uši. Víceméně souhlasím s Nyotaimori, že s titulky je valná většina filmů lepší.

  superkarma: 0 18.08.2005, 12:08:52
 3. avatar
  [9] risina [*]

  Když já se bojím ptáků, tak si tenhle film nechám ujít.

  superkarma: 0 18.08.2005, 10:43:07
 4. avatar
  [8] Radek Kříž [*]

  Nyotaimori: ten film je utčen i pro děti -6 tak mi řekni jak si to to dítě přečte. I když svého 4letého Bertíka považuji za poměrně velmi inteligentního - fakt nevím, jak by si ty titulky přečetl...

  superkarma: 0 18.08.2005, 10:32:58
 5. avatar
  [7] Susina [*]

  Foxy: souhlas, český dabing je určitě velmi dobrý. Syn taky daboval, a ve studiu mi říkali, že Američani jsou naším dabingem nadšeni...

  superkarma: 0 18.08.2005, 10:30:45
 6. avatar
  [4] narciska [*]

  A kdy neco napisete o 3,15 zemres??

  superkarma: 0 18.08.2005, 09:59:46
 7. avatar
  [2] Radek Kříž [*]

  Nyotaimori: film pro děti bez dabingu? Tady asi někdo nepřemýšlí co?

  superkarma: 0 18.08.2005, 09:18:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme