Domácnost

Valentýnské kytičky

Pokud slavíte svátek svatého Valentýna, pak určitě budete souhlasit, že květina k němu neodmyslitelně patří. Nejde ale jen o obligátní kytice růží. V romantické vyznání lze proměnit i jiné květiny, nebo dokonce celá aranžmá. A konečně, neexistuje jeden jediný důvod proč lásku nevyznat také hrnkovou rostlinou. :-)
Podle výsledků průzkumu jednoho internetového portálu pro mladé dostávají ženy nejraději kytici, růži nebo valentýnku a muži nejčastěji obdarovávají růží, plyšákem nebo kytici. A když romantiku, nikdy bez květiny. Český florista, mistr ČR ve floristice 2002, Petr Kopáč, to pozoruje už několik let. „K Valentýnu se v květinářství samozřejmě nejvíce žádá růže, a to i v neobvyklých aranžmá. Hned po ní to jsou kytice z různých druhů květin v červených tónech, tulipány a malé kvetoucí pokojové rostliny, které pro tento účel upravujeme, například omotáním různých druhů sisálových vláken, a to i barevných, zejména červených. Pro neobvyklá aranžmá, i z jediné růže, lze použít měkké kokosové vlákno přírodní nebo v barvě květu, které kolem růže obtočím a upravím do kornoutu. Správný tvar se udrží měděnými drátky, na jejichž konce připevním barevné skleněné korálky, přesně podle současného trendu Nature`s Jewels. Jinou možností je vytvořit aranžmá, v němž květy jakoby vyrůstají na srdíčku připraveném z tvrdšího papíru.“
Na trhu se objevují nové odrůdy, které vábí svým jedinečným vzhledem. Patří sem například nově vyšlechtěné odrůdy gerber, na pohled i dotek něžně sametové. Méně známé řezané květiny se v kyticích a jiných květinových výzdobách používají, aby podtrhly jejich luxusní až smyslnou vizáž a atmosféru: červenožlutá glorióza, všechny odstíny anemonek, plnokvěté pryskyřníky a červené a lila frézie se svou fantasticky výraznou vůní, která způsobí, že je každé aranžmá téměř hmatatelně voňavé.
Papouškovité tulipány s barevným žíháním a roztřepenými konečky okvětních lístků jsou ve valentýnských aranžmá jako doma. Stejně tak mají v aranžmá pro zamilované úspěch nevinně bílé klasické tulipány. Inspirací pro Valentýn můžou mezi hrnkovými rostlinami být kalanchoe i begónie s červenými květy, symbolizující svou barvou hřejivost a lásku.

Text a foto: Holandská květinářská kancelář
   
14.02.2003 - Dům a byt - autor: Odborný článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Neslavíme Ale kytičku bych přivítala i při jiné příležitosti.

  superkarma: 0 04.12.2003, 21:35:13
 2. avatar
  [6] Simba [*]

  Chudáci tulipány na obrázku ... takovou kyti bych teda nechtěla ...

  superkarma: 0 10.11.2003, 08:49:21
 3. avatar
  [3] hašlerka [*]

  superkarma: 0 17.02.2003, 14:23:37
 4. avatar
  [2] hašlerka [*]

  superkarma: 0 17.02.2003, 14:23:19
 5. avatar
  [1] Veruška [*]

  Miluju tulipány!

  superkarma: 0 14.02.2003, 14:25:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme