Bulvár

Valentýna vidím rudě


Jednak tou přehršlí červených srdíček, pitomoučkých plyšáků a všech těch na růžovo přebarvených kýčovitých dárků, které se dávají na Svátek všech zamilovaných na Valentýna.

Druhak Valentýna v našich končinách chápu  vyloženě jako uměle vyvolaný komerční tah obchodníků.
Však si také libují, že po tučných vánočních a silvestrovských kšeftech a masových zimních výprodejích je Valentýn dalším významným datem, kdy změknou i dřevěné peněženky skrblíků a přinesou tučné zisky.
Ležáky se vtipně opatří zmíněnými srdíčky a valentýnský sortiment je na světě.

Naštěstí okolo sebe nemám nikoho, kdo by mě chtěl valentýnsky obdarovat.
Naštěstí se nemusím křečovitě usmívat nad žertovnými kalhotkami se srdíčkem nebo odepisovat na stupidní pohlednici s valentinskou tematikou.

Naštěstí jsem z Valentýna už vyrostla, lépe řečeno, jsem už na něj stará.

Ne že bych nechtěla být zamilovaná, ale je to asi jako se Silvestrem. Teď je svátek, tak se bav, křepči a vesele poskakuj.

Celý život jsem se bez něj obešla, obejdu se i teď a odmítám na stará kolena cukrblíkovat podle toho, jak se komu zlíbí.

Mějte si mne za škarohlída, mrzouta a nemoderní páprdu, je mi to fuk.
Zalezu si do brlohu a Valentýna s radostí přenechám druhým.

Archivní článek

   
27.01.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [4] jarkaj [*]

  souhlas

  superkarma: 0 28.01.2007, 20:36:53
 2. [3] gentiana [*]

  Valentým není svátek lásky. Láska nesouvisí s tím, že někomu koupím srdíčkované spoďáry. Když mi bude někdo chtít učinit vyznání pomocí plyšového psíčka, kterej drží v pařátkách plyšové srdíčko s nápisem Ajlavjů, tak poletí psíček, srdíčko i ctitel podle teorie, že když je někdo tak mimo, že si nevšimne milované zájmů a nezájmů, tak si milovanou nezaslouží.
  Zajímalo by mě ovšem, co tedy tímto svátkem světí Američané. Pochybuju, že vesměs protestantská země chodí na mše u památky světce uznaného církví katolickou.

  superkarma: 0 28.01.2007, 11:16:54
 3. avatar
  [2] amidala [*]

  Valentýn je opravdu typický americký svátek, my v Česku máme přece prvná máj lásky čas ne?Někdy mám pocit,že budeme za chvíli slavit i Díkůvzdání , chápu mladé čerstvě zamilované páry, že se chytí krásné příležitosti jak si vyznat lásku ale pro mne je to kýč jak bič!!! P.S. a ty srdce velikosti Renaultu Espace, které na nás ignoranty útočí z každé výlohy se snažím přehlížet .

  superkarma: 0 28.01.2007, 10:40:51
 4. [1] tanecnice [*]

  no a co, kdyz ho rada prenechas tem, co si ho zalibili, proc ne?Ja jsem tak napul,svatek lasky je krasna vec, to ze se prvni maj u nas neslavi..Ale ty predrazene obchodni srdce me take rozciluji,myslim ze prochazka se svarakem, dat druhemu do nej cukr a zamichat a rict To mas ode me, je krasny darek

  superkarma: 0 28.01.2007, 08:59:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme