Vodafone Zoom:

Role mobilních telefonů v lásce


Jak se změnila mezilidská komunikace příchodem mobilních telefonů? Jak ovlivňují komunikaci, vztahy a lásku? Výzkumný projekt Vodafone Zoom, který se na toto téma zaměřil, přináší zajímavá zjištění…

 

Jak flirtujeme? 

Alespoň jednu z „mobilních možností“ (SMS, mobilní telefonát, pevná linka, MMS...) už k flirtování využilo 65 % dotazovaných. Naprostá většina flirtuje přes SMS (58 %), flirt přes mobilní telefon (hovor) si užívá 43 %, 30 % respondentů flirtuje od stolu přes pevnou linku.

 

Jak si domlouváme rande?

Naprostá většina si domlouvá schůzku hovorem přes mobilní telefon (68 %), 62 % respondentů zve přes SMS zprávu. To samé procento respondentů (62 %) již dostalo pozvání na rande přes SMS, 60 % z nich bylo pozváno hovorem přes mobilní telefon.

 

Pikantní vzkazy a sex po telefonu s partnerem

Pikantní vzkazy s erotickým obsahem se nejčastěji objevují v SMS zprávách. Ale jen každý pátý přiznává, že provozuje s partnerem sex přes SMS zprávy a více než každý desátý přiznává hovor přes mobilní telefon.

 

Řešíme problémy přes telefon?

Je zajímavé, že komplikace ve vztahu řešíme v naprosté většině přes mobilní telefon. Až 75 % respondentů už někdy řešilo partnerský problém telefonem.

 

Jak podvádíme a podezíráme?

Většina oslovených tvrdí, že nemá žádnou „telefonickou bokovku“, to přiznává jen každý pátý respondent. Podíl nevěrných mužů a žen je stejný, vzájemně se liší pouze frekvencí. Muži většinou podvádějí opakovaně, ženy převládají v kategorii „jednou“.

 

Rozcházíme se mobilem?

Rozcházíme se většinou osobně, ale přes mobilní telefon se už rozešlo nebo by se rozešlo 24 % lidí. Téměř jedna pětina to udělala (nebo by to udělala) přes SMS zprávu.

 

Soutěž: Vyhrajte pro sebe nebo svého „Valentýna“ mobilní telefon Nokia 6101 s fotoaparátem. Soutěžte tady!

 

 

 

 

Reklama