Bulvár

Valentu málem sežral lední medvěd

 

O tom, že živá zvířata umí být někdy pěkně nebezpečná, se přesvědčil lyžařský mág Aleš Valenta při natáčení prvního dílu pořadu Zázraky přírody, jehož první díl bude vysílat Česká televize na prvním programu každou sobotu od 14. 2. 2009.

Situace jako ze špatného hororu: Aleš přistupuje k údajně krotkému lednímu medvědovi, jeho ošetřovatel pouští kožený řemen, který drží doposud klidnou šelmu na uzdě. Aleš se snaží hodit medvědovi rybu a poplácat ho po šíji, ale ledního zabijáka ryba nezajímá.

„MRUOOOU!!!“ stoupá si na zadní a vrhá se na bezbranného sportovce...

Žertujeme. K žádné podobné tragédii na Kavčích horách nedošlo. V prvním díle pořadu Zázraky přírody vystupuje sice lední medvěd, ale pouze plyšový. Přesto diváci a hlavně aktéři pořadu nepřišli o návštěvu živého hosta z říše zvířat, byl jím místy nevraživý tučňák.

Mnohem zajímavější pak bude druhý díl, ve kterém se účastníci setkají s živým velbloudem, ale pojďme zpět k prvnímu dílu...

Sedmdesátiminutový formát pořadu přebrala Česká televize z Německa, kde Zázraky přírody slaví veliký úspěch. Pořadem provází dva moderátoři, populární slovenský herec Maroš Kramár a Vladimír Kořen, který bude procházet experimenty a na vlastní kůži si vyzkouší, jaké to je stát zvířatům tváří v tvář.

Protože jde o pořad zábavný, je to zároveň také pořad soutěžní. Soutěžícími jsou čtyři známé osobnosti, které postupně odpovídají na šest témat. V prvním díle si tvůrci pozvali zpěvačku Ilonu Csákovou, lyžaře Aleše Valentu, baviče Josefa Mladého a modelku Moniku Žídkovou.

A jak vypadají otázky, na které se jich Maroš Kramár ptá? Například takto...

Co umožňuje lednímu medvědovi, aby přežil v oblasti věčné zimy a ledu?

   a) Jeho srst, která je složená z průhledných chlupů.
   b) Má pod srstí vrstvu peří.

   c) Jeho tělo produkuje glycerin jako ochranný prostředek proti mrazu.

Správná odpověď je a) Jeho srst, která je složená z průhledných chlupů. Protože chlupy ledního medvěda jsou skutečně průhledné a navíc duté, jsou medvědi schopní dobře zachycovat a udržovat teplo. Jen kvůli odrazu světla nám připadají chlupy bílé. Srst zachycuje světlo, které odvádí přímo do černé medvědí kůže. Ta, díky své barvě, vstřebává teplo a světlo daleko lépe než kůže světlá.

Tři otázky pro Maroše Kramára

Budete moderovat česky, nebo slovensky?
Česky a bude to trošku náročné. Tenhle pořad bude hodně o improvizaci. V češtině si musím vždycky nejdřív uvědomit, co chci říct, pak si ještě musím dávat pozor, abych to řekl správně česky. Doufám, že když něco spletu, tak mi to český divák odpustí a bude se smát.

Proč by si diváci neměli nechat ujít Zázraky přírody?
Diváci se mohou dozvědět, co vše nám příroda nabízí, zatímco my lidé jí hlavně ubližujeme. Ona si to nezaslouží. Obohacuje nás úžasným způsobem. My ji zase úžasným způsobem likvidujeme. Lidé, kteří o těchto věcech nepřemýšlí, si to třeba díky Zázrakům přírody uvědomí a začnou se k přírodě chovat ohleduplněji.

Kdy vás příroda naposledy překvapila?
Když se mi narodilo třetí dítě, syn Marko. Vždycky žasnu, když vidím, jak ten malý živočich začíná chápat, rozumět a vnímat svět kolem sebe.

Tři otázky pro Vladimíra Kořena

V pořadu procházíte různými experimenty. Jak se ve své roli pokusného králíka cítíte?
Experiment byl hodně zajímavý: V aerodynamickém tunelu se zkoušelo, při jaké rychlosti větru vzlétnu do vzduchu... Byl to pokus, který měl v sobě trochu nebezpečí a hodně adrenalinu. Musím se přiznat, že jsem se trochu bál. Mé pocity byly posléze povznášející. Jestli to takhle s natáčením půjde dál, tak se nejen já, ale i diváci máme na co těšit. Pokusů na mém těle bude do budoucna totiž více.

Máte rád adrenalin?
Jsem člověk, který má kořeny ve zpravodajství České televize. Když člověk dělá editora zpráv, musí mít adrenalin rád, protože se velmi často rozhoduje na poslední chvíli.

Proč by se, podle vás, diváci měli dívat na Zázraky přírody?
Protože příroda je plná kouzel. Já sám mám hodně blízko k vědě a taky k přírodě, což je vidět i na práci, kterou jsem pro Českou televizi odvedl. Lidé si možná ještě vzpomenou na České hlavy nebo Živé srdce Evropy, kde ukazujeme české přírodní unikáty. Zázraky přírody jsou propojením toho nejlepšího, co česká i světová věda nabízí, ale zároveň i toho, co nabízí příroda. Kdo si zapne v sobotu večer televizi, bude se rozhodně divit.

Ozdobou pořadu nebudou pouze čtyři celebrity, ale oko mužského diváka si přijde na své při pohledu na krásné křivky poloobnažených pomocnic Vladimíra Kořena.

Jestli vás baví pořady typu Clever, při kterých se zasmějete a zároveň se i něco zajímavého dozvíte, budou vás bavit i o trochu méně šílené, ale zato velkoryseji pojaté Zázraky přírody.

Zajímáte se o přírodu? Jak často chodíte do zoo? Budete se dívat na pořad Zázraky přírody? Chtěli byste někdy stanout tváří v tvář nějakému divokému zvířeti?

   
16.01.2009 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [31] evelyn [*]

  kareta: Rikina: my teda d nima na vylety nejezdili, neb to slo koupit za tretinovou cenu primo v hotelu od mistnich, ale byla jsem svedkem, kdy nejaka snad rusina, co koupila zajezd na posledni chvili, na nespecifikovane misto, si stezovala a stezovala na pocasi, na jidlo v restauracich, jeji smrade nezralo nic nez hranolky, na ubytovani...a delegat trpelive vysvetloval
  Poslala bych ji do koncicich zad velice zahy, on ne


  superkarma: 0 18.01.2009, 10:26:30

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] evelyn [*]

  kareta: zdejsi cestovky

  superkarma: 0 18.01.2009, 10:22:55
 2. [29] Rikina [*]

  evelyn: jistě, je to všechno v lidech, když si cestovka najme ty nesprávné, tak se nemůže divit, že přijde o dobré jméno. Osobně bych dala jedničku s hvězdičkou průvodcům Adventury. Ti podle mého dělají svou práci naprosto špičkově a bez výhrad. Naproti tomu s Čedokem už nepojedu nikdy více. Možná máte ve Švédsku schopnější agentury.

  superkarma: 0 18.01.2009, 10:20:28
 3. avatar
  [28] kareta [*]

  evelyn: češi?

  superkarma: 0 18.01.2009, 10:12:06
 4. avatar
  [27] evelyn [*]

  Rikina: tak ja teda takove zkusenosti nemam, naopak, ted jak jsme byli v Thajsku, jsem obdivovala jejich trpelivost, byli tam idioti, co remcali na vsechno a ti s nima hodiny resili jejich stiznosti. Pak musej delat pro hosty program kazdej den...

  superkarma: 0 18.01.2009, 10:04:21
 5. [26] Rikina [*]

  evelyn: přesně to si myslím já, že delegáti nic jiného nedělají, než že ubytují hosty a pak už se nestarají o nic než o své pohodlí. Možná jsem měla smůlu na reprezentativní vzorek. Ovšem zkušenost, kdy ostatní spoluturisti opečovávali zraněnou ženu ze zájezdu, sháněli jí léky, náplasti, obvaz, posléze i odborné ošetření, což jaksi v cizí zemi při neznalosti poměrů a jazyka není žádná sranda, zatímco delegátka bezmocně krčila rameny s tím, že tohle teda není její starost, to mě fakt naštvalo. Přitom se od ní nechtělo víc než poradit, kudy kam. V jiných případech zase například delegát zapomínal, že v zájezdu jsou dospělí svéprávní lidé, a doslova je peskoval jak malé děti. Nu což, poučila jsem se, že organizované zájezdy tohoto druhu jsou zlo.

  superkarma: 0 18.01.2009, 01:12:35
 6. avatar
  [25] kareta [*]

  Simba: delegáti, co jsem znala já, byla líná pakáž Vrcholem bylo, když jsem se informovala na jimi nabízené zájezdy- fakultativní. Prý je moc HORKO Lidem neřekli, kterým směrem je pláž, prodávali jen nejdražší výlety a i manažer hotelu nad ním kroutil očima. No a ti, co jsem znala v době, kdy jsem žila na Krétě byli úplně stejní- otrávení z turistů, naivky hnali do obchodů, restaurací a půjčoven, ze kterých měli provize Znala jsem jich DOST

  superkarma: 0 17.01.2009, 21:53:32
 7. avatar
  [24] borovec [*]

  Už mám datum uloženo v poznámkách na internetu,budu koukat.chtěla bych si pochovat mládě tygra.A jsem mykolog-houbař.

  superkarma: 0 17.01.2009, 16:17:05
 8. avatar
  [23] Aja [*]

  Simba: Neobjímal nikdo, jen jsem dělala ťuťuňu...

  superkarma: 0 16.01.2009, 20:18:26
 9. avatar
  [22] Elišběta [*]

  Simba: Viděla jsem práci delegátek na vlastní oči. Nejednou a to zdůrazňuji, přjiedou opilé pro turisty na letiště. Z práce, kterou mají dělat, dělají jen zlomek.
  Různí se to podle cestovek, to je pravda. Ale pokud si člověk myslí, že se o něj postarají, v případě kdy mají, má smůlu.
  átéčko:
  Proč nesnášíš ZOO?

  superkarma: 0 16.01.2009, 20:05:42
 10. avatar
  [21] átéčko [*]

  1.ano
  2. ZOO nesnáším
  3.
  4.to stávám i tady, na ženě in tváří v tvář různým kravičkám divokým .Ale netoužím po tom.

  superkarma: 0 16.01.2009, 19:29:04
 11. avatar
  [20] evelyn [*]

  Simba:

  superkarma: 0 16.01.2009, 13:12:34
 12. avatar
  [19] Simba [*]

  evelyn: Tak to přesně je, já byla vždy nakonec ráda, že jsem řešila jen spoustu "naléhavých" blbin a nikdy se nestalo nic fakt vážného. Pak bylo na konci pěkné, když třeba někdo i poděkoval. A nejlepší byl právě tenhle zájezd plážových náruživců, když přijeli, pršelo dva dny, čemuž odpovídala jejich nálada a stupeň remcání. Když odjížděli, tak se mezi sebou pohádali, s kým a kterým autobusem se budu vracet a málem dali přes hubu řidiči jednoho z těch autobusů, že byl drzý na mne, jejich delegátku.

  superkarma: 0 16.01.2009, 12:55:35
 13. avatar
  [18] evelyn [*]

  Simba: jj, slunce dela s lidma divy
  Taky si vetsina lidi predstavuje, ze delegati nic nedelaj, jen ubytujou hosty a pak se cele dny vali na plazi, max vyresi nejakou stiznost. Oni makaj cele dny

  superkarma: 0 16.01.2009, 12:38:04
 14. avatar
  [17] Simba [*]

  evelyn: Obdobím delegátky a průvodkyně jsem si taky prošla, už bych do toho nešla. Oni i dospěláci umí hnout delegátce žlučí Velmi kouzelné bylo v Itálii řešit s místními stížnosti nevhodné chování mých turistů = sex na pláži. Tehdy mi bylo 24, věk lidí ze zájezdu začínal tak od 45 roků výš a měla jsem jim DOMLUVIT

  superkarma: 0 16.01.2009, 12:35:14
 15. avatar
  [16] evelyn [*]

  kareta: velkej spal, v tom vedru pochopitelne, tak ho majitel budil nejalou holi mu tloukl do tlap zespodu

  superkarma: 0 16.01.2009, 12:26:11
 16. avatar
  [15] Simba [*]

  Aja: Kdo objímal koho?

  superkarma: 0 16.01.2009, 12:25:46
 17. avatar
  [14] evelyn [*]

  Simba: se mas, takovou praci bych brala, i kdyz na nektere lidi potrebujes hodne pevne nervy. Vcera vecer zrovna zacali v blbce nejakou serii o svedech v Thajsku, Fritidsresor jsou patronem, tak jsou ti lide z cestovky hlavni osoby. Nejaka novicka tam vezla tlupu na Bond Island, mezi nima rodinka vypasencu, co se odstehovali z hotelu, aby byli usetreni toho ruchu tam. Meli s sebou 12ti leteho spratka, hnusneho na zabiti uz od pohledu a stejne protivneho a ta delegatka se snazila ho zabavit, mela pocit, ze to patri k naplni, at se snazila, jak se snazila, hajzl byl porad znudenej a umrmlanej, jen kdyz mu dala kus zvance a sladke piti zavrel hubu, protoze musel zvykat

  superkarma: 0 16.01.2009, 12:24:50
 18. avatar
  [13] Aja [*]

  Musím najít doma fotku s tygrem, jak se k sobě lísáme...

  superkarma: 0 16.01.2009, 12:15:19
 19. avatar
  [12] kačinka [*]

  Tygra jsem sice nehladila, ale kdysi jsem byla v zoo s kamarádkou ošetřovatelky a pochovala jsem si mimčo lenochoda. Nádherný.

  superkarma: 0 16.01.2009, 12:01:06
 20. avatar
  [11] Simba [*]

  evelyn: Na Koh Samui byl před místním akváriem/mořským světem, ani jsem o tygrovi nevěděla, vyzvedávala jsem si pro sebe nějaké materiály o místě na recepci a protože jsem byla pracovník cestovky, potencionální dodavatel klientů, tak šup a byla jsem u odrostlého tygřete Ale byl taky nádherný.

  superkarma: 0 16.01.2009, 10:48:08
 21. avatar
  [10] kareta [*]

  evelyn: vypadá zfetovaně

  superkarma: 0 16.01.2009, 10:46:17
 22. avatar
  [9] evelyn [*]

  kareta: to bych si netroufala zkouset


  Simba: tohle je Pataya 2000, loni jsme byli na Phuketu, mozna tam byla nekde taky takova atrakce, ale stacily mi opice uvazane na retezech nebo v klecich, spatne to snasim

  superkarma: 0 16.01.2009, 10:42:53
 23. avatar
  [8] Simba [*]

  evelyn: Thajsko? Taky jsem si jedno odrostlé tygří kotě hladila na Koh Samui.

  superkarma: 0 16.01.2009, 10:38:32
 24. avatar
  [7] kareta [*]

  evelyn: to jsou tygři vegetariáni? Bych měla docela respekt Ovšem to kotě je boží

  superkarma: 0 16.01.2009, 10:06:58
 25. avatar
  [6] evelyn [*]

  kareta: ten malej byl uzasnej, mekouckej a vonavej

  superkarma: 0 16.01.2009, 09:58:20
 26. avatar
  [5] kareta [*]

  evelyn: krása
  o ledním medvědovi jsem to netušila- zázraky přírody nahraju a budeme na to koukat s dětma- díky za tip

  superkarma: 0 16.01.2009, 09:54:57
 27. avatar
  [4] evelyn [*]

  Arči: to neni takovej problem si pohladit tygra
  http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotoffvruhnbiy53962.jpg
  http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotoxieshydidq53961.jpg

  jen z toho ma clovek dost rozpacitej pocit, tyhle zvirata stravi celej zivot na kratkem retezu v horsim pripade je podstrci lovcum k odstrelu

  superkarma: 0 16.01.2009, 09:49:47
 28. avatar
  [3] ifulinkaa [*]

  to může být zajímavé,pokud budu některý večer v dosahu televize,jistě mrknu! Do ZOO jsem se dostala loni jednou a to je takový průměr na rok,takže splněno.

  superkarma: 0 16.01.2009, 09:05:30
 29. avatar
  [2] Aja [*]

  Kdo na tom pracuje z odborníků?

  superkarma: 0 16.01.2009, 08:29:26
 30. avatar
  [1] Arči [*]

  O přírodu se zajímám, jistě že. Do Zoo chodíme 2x do roka. A můj sen je pohladit si tygra:))))

  superkarma: 0 16.01.2009, 08:12:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme