oral

Když se řekne vakcína či očkování, nejspíš si vybavíte injekční stříkačku a jehlu. Očkování proti chřipce se ale dočkalo zajímavé novinky. Vakcíny, která se podává ústy. Stačí ji po určitou dobu užívat a budete chráněni před nejčastějšími původci respiračních chorob. K dostání je už i v našich lékárnách.

Respirační onemocnění způsobují je bakterie (Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumonie a Klebsiella pneumonie aj.), které se snadno přenášejí kapénkovou infekcí. Tyto mikroorganismy využívají oslabení imunity, které je charakteristické pro podzimní a zimní období a vyvolávají nepříjemné nemoci.

„Tyto bakterie využívají oslabení organismu. Stačí, abyste se necítili dobře, měli špatnou náladu nebo třeba mrazem podrážděnou sliznici. Když potom přijdete do styku s bacilem, ten vašeho oslabení využije,“ říká lékařka Eva Nová.

Podpořte imunitu

Jak víme, možnou ochranou před těmito nemocemi je podpora naší imunity. Často tak dochází formou vakcín, kdy jsou do těla vpraveny buď přímo protilátky, či oslabení nebo mrtví původci dané choroby.

Stejně tak je to v případě vakcíny v tobolkách, kde jsou účinnou látkou tzv. lyzáty, částečky bakterií, které jsou izolovány z původců respiračních onemocnění. Do těla se dostávají v inaktivované formě, to znamená, že jsou neživé, efektivně pročištěné a neškodné. Přesto tělu prokazují velkou službu, protože stimulují organismus k vytvoření si vlastních protilátek a ostatních obranných mechanismů.

Tobolky většinou obsahují několik nejčastějších původců respiračních chorob.

Vakcína v tobolkách

Pokud zvažujete ochranu touto cestou, je právě teď nejvyšší čas. Tato forma vakcíny většinou vyžaduje dlouhodobé užívání ještě před začátkem sezony, aby tělo mělo dostatek času si potřebné množství protilátek vytvořit. 

Tuto novinku si můžete pořídit bez lékařského předpisu. Cena se pohybuje v řádu stovek korun.

Reklama