První čtenářský příspěvek dorazil k dnešnímu tématu do redakce od čtenářky Tany M. Přiznává se, že televizi léta neměla, ale nakonec si je pořídila, aby nebyla v 21. Století trapná. No, myslím, že trochu lituje...

Tématem jsou dnes nechutné televizní a filmové scény. Se svou špetkou do mlýna přispěchala na stránky magazínu ŽENA-IN.cz dnes jako první čtenářka Tana M.


Milé ženy -in.cz.

Před několika lety jsem odhlásila televizi a žila jsem docela zajímavým životem. Vůbec mi nevadilo, že nemám TV a nekoukám na osud Esmeraldy, Doktorky Kentánové a nekonečné seriály. Dokonce mi ani nevadilo, že nesledují „zprávy ze zabíjaček“.... zda Franta z Horní Dolní zabil souseda sekerou. Myslím tím televizní noviny soukromé společnosti. TV ZNOVA dělá vše, aby stouply populární koláče sledovanosti a dává „přenosy ze zabíjaček“ na první místo.

Trochu jsem se zamýšlela nad svým životem a přístupem médii k nám divákům. Nevím, kdo v populaci normálních lidí touží o přímém přenosů a rekonstrukci vraždy? Já tedy nééé. Kdo z diváků touží vědět o tom, kde se masový vrah alias „Masák“ narodil, chodil do školky? Zda ho ve škole nešikanoval pan ředitel? Nebo zda masový vrah, násilník nebo vychytralý zloděj měl oběd v blízké restauraci na Růžků. Taky mě vůbec nezajímá do jaké školy chodil vrah 65 lidí, zda si pral v kvalitním pracím prášků /Ariel/ své spodky. Tak tyto informace mě opravdu nezajímají.

Když jsem si vloni koupila nejmodernější LED TV, /aby jsem nebyla ve 21 století trapná /, tak jsem zjistila, že si televizí velmi málo pouštím. V televizi mě zajímají nejvíc cestopisy, rozhovory se zajímavou osobností, koncerty božského a staré české pohádky. Taky mě hodně mrzí, že o unikátní laserové operací oka, kterou provedli lékaři v Thomayerové nemocnici nebyla ani jedna jediná zpráva. Dočetla jsem se tom stejně až z denního tisku.

A tak na závěr:
Zcela určitě nemám zájem o přenosy se „zabíjaček“. A taky mi na TV vadí reklamy. Hlavně ty nechutné reklamy na vložky BRRRR...

Hezký den,
Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. dubna 2011: Co vám vadí ve filmu?

  • Vzpomínáte si na nějakou nechutnou filmovou či televizní scénu?

Pokud je vaše odpověď na tuto otázku: „Ano!“ napište mi o tom do redakční e-mailové schránky (viz níže). Váš text a´t je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pište o důvodech, proč se vám tato scéna nelíbí a jak jste reagovala, když jste ji viděla poprvé. Najdete-li scénu na serveru YOUtube, zašlete mi také odkaz na toto video, které k vašemu příspěvku umístím. A co můžete tentokrát za svůj příspěvek získat? Pro jednu přispěvatelku tu mám připravený dárek: knížku Cesty za hity (vydala Mladá fronta), film Loď smrti (vydala firma Europ eproduction) a doplněk stravy Allegra s I-tryptofanem.

cestyallegralod

Reklama