Další čtenářský názor k dnešnímu tématu zaslala Átéčko. Myslí si, že umělé oplodnění je pro mnoho lidí bezvadná šance a přístup třeba v Polsku by pro ni byl u nás nepřijatelný...

Druhou čtenářkou, která se rozhodla vyjádřit svůj názor k umělému oplodnění, je Átéčko.


Nevím, ale u nás umělé oplodnění hradí zdravotní pojišťovny, ne?

To máme ještě dobrý, řešit zda je anebo není to proti přírodě. 

V Polsku mají vyřešeno. Stát, vláda a kněží už rozhodli za ženy, které nemohou být maminkami. Ne že nadstandard, ale že je to proti přírodě a je to zakázané.

Takhle bych to tedy nechtěla. To je podle mě špatné.

Vím, jak většina žen začne toužit po dítěti. Některé ne, připadají si, že budou dlouho mladé a dítě odkládají až po kariéře. Někdy si tu svou dobu prošvihnou a pak se marně snaží ...vrátit čas? ...o nadstandard? Prostě touží mít dítě.

Podle mě to proti přírodě není.

To by byly proti přírodě všechny operace. Všechny život zachraňující zákroky. Pokud by se tím chránila sama příroda, že nechce slabé jedince, což je podle mě blbost, děti takto počaté by se rodily nějak postižené a to se skutečně nestává.

Vadí mi na tom jen odstraňování „přebytečných“ plodů.

 Ale dítě je opravdu zázrak, a i tohle bych překousla, kdyby nebyla jiná cesta.

Átéčko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4.10.2013: Umělé oplodnění

  • Jaký máte názor na umělé oplodnění?
  • A máte s ním sama nějakou zkušenost?Zvažovala jste ho? Léčili jste s partnerem neplodnost? Nebo někdo z vaší rodiny?

Podělte se o své zkušenosti a názory s ostatními čtenářkami, třeba jim v jejich cestě k miminku pomůžete. Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte nejpozději do pátku 4.10.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravený pěkný dárek: knihu Marci Shimoffové Tajemství lásky z nakladatelství iKAR.

tajemstvi

Anotace knihy

Sedm kroků k životu v bezpodmínečné lásce.
Co kdybyste mohli vést život plný lásky a dokázali druhé milovat bez podmínek? Úspěšná americká autorka navazuje na předchozí bestseller Tajemství štěstí a přináší návod, jak se naučit lásce k druhým, k životnímu partnerovi i k životu jako takovému. Praktická cvičení a návody čtenáře naučí, jak může fungovat ono tajemství v praxi.

Reklama