píše ve svém příspěvku na dnešní téma čtenářka s nickem black.bird.third. Proto nosí límce jen na košilích. Hlavně límce z kožešin, včetně umělých v ní vzbuzují nepříjemné asociace

Zdravím všechny žínky-in.

Nosím límce jen na košilích. A to jen na těch klasických. Na nějaké extravagantní límce velikosti veliké šály mě opravdu neužije. Vadí mi, když mě něco šimrá na krku. Tudíž nějaké kožešinové límce jsou pro mě tabu. Navíc při pohledu na kožešinový kabát nebo kabát s kožešinovým límečkem si vzpomenu hned na zvířátka, ze kterých se kožešinové límečky dělají. A je jedno, že jsou to většinou kožešiny umělé. Prostě to tak nějak mám v sobě. Vidím kožešinu (i umělou) a okamžitě mi naskočí to utrpení zvířátek.

   Kabát nemám bohužel ani jeden. Takže ani kabát s límcem. Ale chtěla bych si pořídit vínový kabát s kostkovaným vzorem. Když jsem byla na Proměně, jako ilustrační fotku tam ke mně do časopisu dali právě zmiňovaný vínový kostkovaný kabát. Nevím jak, ale paní byly opravdu odbornice. Podívaly se na mě a hned měly v oku, co by se ke mně hodilo. Asi bych je občas potřebovala s sebou na nákupy. A jsem si jistá, že by mi i nějaký ten límec určitě slušel.

   Když tak přemýšlím. Vlastně jeden „límec“, pokud se tomu tak dá říkat, mám. Je obrovský. Mám dlouhý upnutý svetr a zapínací roláček kolem krku se dá natřikát přehrnout. Z dálky to jako límec vypadá. A není to vůbec špatné. Tento svetr jsem si moc oblíbila. Upoutá pozornost a lidé už se nedívají, jestli je někde nějaké to kilo navíc. Ve svetru to naštěstí ani vidět není.

   Takže když to shrnu: límce nosím, ale málo. Raději mám klasická trička, svetry, mikiny. Ale kdyby mě někdo vytáhl do obchodu a poradil, určitě bych si vybrala. Mám nápad. Budu muset poprosit sestru. Ta má na takové věci „čuch“. Co ona vybere, to tomu člověku opravdu sluší a i sedí. A nemusí ten dotyčný ani v obchodě být!

S pozdravem black.bird.third

Milá black.bird.third, to jste mě překvapila s těmi zvířátky. Tedy s kožešinami umělými, které ve vás vzbuzují zvláštní asociace. vy musíte být hodně citlivá

Text nebyl redakčně upravem

A co vy, milé ženy-in?

Jaký typ límce máte na svém kabátu? Líbí se vám límce kožešinové? Jste raději pro límce objemné, které upoutají pozornost, nebo pro nenápadné límečky, které nepodléhají příliš módě? Máte ráda variabilní límce, které můžete různě zapínat, ohrnovat, nebo nechat široce rozevřené? Vybíráte si oblečení podle tvaru límce?

Jaký druh límce vám nejvíc sluší? Šálový, límec s klopami, „bubi“-kulatý, stojáček, nebo límec ve tvaru chomoutu?

Napište mi, na vaše příspěvky, ale i fotky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama