Pravidelně zařazujeme články o hubnutí, efektivním formování postavy a představujeme vám výhody přístroje Vacushape. Zeptali jsme se proto osobní trenérky, Dity Šípkové, jakou má s Vacushape zkušenost a zda jej doporučuje svým klientům, kteří chodí do fitnesscentra Euforie na pražském Smíchově cvičit.

Vacushape

Proč jste si pořídili do vašeho fitness centra Vacushape přístroj?
Vacushape je skvělý pomocník při spalování tuku a formování postavy, myslíme si, že každé fitness centrum by mělo nabízet více možností jak si splnit své cíle, než jen posilovnu.

Jaké s ním máte zkušenosti, jakým klientkám a pro jaké účely jej doporučujete?
Nejčastěji jej doporučujeme pro klientky, které se cvičením začínají, pravidelnost cvičení zaručí rychlé a viditelné výsledky, poté je motivace ke cvičení mnohem větší. Je vhodný například pro maminky, které nemají čas, strávit 2 hodiny na cvičení. Vacushape zabere pouze 30min. Nejlepší výsledky máme v boji s celulitidou.

Jakou kúru by měla žena absolvovat, aby mělo působení Vacushape nějaký efekt?
Na začátku doporučujeme tři půlhodiny týdně po dobu šesti až osmi týdnů. Pak se můžete rozhodnout pokračovat v další likvidaci tuku při stejné intenzitě nebo stabilizovat dosažené výsledky při jednom cvičení týdně a s kombinací jiného cvičení.

Je vhodný i pro ty, co chtějí zhubnout? Proč?
Samozřejmě. Konstrukce přístroje je postavena na faktech, že pro spalování tuku je nutný pohyb, tkáně musí být dostatečně prokrveny a že nejhůře postiženými oblastmi jsou břicho, boky, hýždě a stehna. Jako aerobní část byla zvolena chůze coby nejpřirozenější lidský pohyb. Dokonalé prokrvení problémových partií je pak zajištěno střídavým řízeným podtlakem ve vakuové kabině. Tento zvýšený přívod krve, výživy a kyslíku k dolní části těla při cvičení svalů vede ke zvýšenému metabolismu tukové tkáně, buněčné činnosti a rychlejšímu spalování tuků.

Vacushape

Dita Šípková, osobní trenér Fitness Euforie, Praha 5, www.euforie.cz

Můžete číst i další články:

Proč cvičit s VacuShape a co se děje uvnitř?

VacuShape funguje stejně jako normální běžecký pás až na to, že je klient při 30 minutové chůzi uzavřený od pasu dolů v komoře. Komora je vakuový systém, který vytváří nízký atmosférický tlak. Krevní a lymfatické kapiláry jsou v podkoží a tukové tkáni vakuem uvolněny a činností svalů je krev a lymfa vháněna do pokožky a do tukových vrstev. To dovoluje koncentrované spalování tuku a jeho redukci přesně v oblasti boků, břicha, stehen a hýždí. Při normálním cvičení se dotkněte pokožky na vašem pase, hýždích a stehnech hřbetem ruky. Pokud je teplota všude rovnoměrná, pak jste jeden ze šťastných lidí obdařených dobrou dispozicí. Pokud je však pokožka na horní části vašeho těla teplá, ale stehna a hýždě jsou chladnější, pak jste náchylný v rozvoji celulitidy a hromadění tuku Jak se tělo pokouší spálit tuk jako zdroj energie, nejdříve spaluje snadno dostupné zásoby, zejména kolem hrudníku. Výsledek je, že ženy cvičí, aby si zlepšily svou postavu, nicméně hubnou zejména kolem ňader, paží ramen a obličeje, aniž by ztrácely tuk v dolních částech těla, tj. přesně tam, odkud ho chtějí odstranit. Kvůli zajištění optimálního spalování tuku, monitoruje VacuShape vaši tepovou frekvenci, aby byla vždy pod vaší maximální hodnotou, jež je v rozmezí 100 až 135 tepů za minutu, v závislosti na vašem věku a fyzické kondici.

Jak často je doporučeno cvičit ve VacuShape?

Na začátku tři půlhodiny týdně po dobu šesti až osmi týdnů. Pak se můžete rozhodnout pro stejnou intenzitu nebo stabilizovat dosažené výsledky při jednom cvičení týdně.

Jaký efekt a výsledky můžete očekávat?

Klinické odborné testy prokázaly, že ženy ztrácejí při použití VacuShape na stehnech třikrát více tuku, než při použití normálního cvičení. Pomocí VacuShape dokonce i ženy se stálým přírůstkem tuku, které jsou přirozeně náchylné k hromadění tuku, ztrácejí aspoň 1 centimetr obvodu na kilogram úbytku váhy na stehnech. Bez VacuShape by tyto ženy ztratily maximálně 0,3 až 0,5 centimetru na kilogram úbytku váhy. U žen, které ukládají nadbytečnou vodu, mohou být tyto výsledky více než zdvojnásobeny. Pravidelné využívání VacuShape vede k průměrnému úbytku tukové tkáně o 1 až 1,5 konfekčního čísla za měsíc, tj. 5-7 cm v obvodu nejkritičtější tělesné míry.

Více zajímavých informací najdete na http://www.vacushape.cz/

Reklama