Dnes, ve čtvrtek 23. 10., v den 71. narozenin legendy českého popu je - coby předzvěst alba a narozeninový dárek Václavovi - představen klip k pilotnímu singlu Andělé strážní. Už za necelé dva týdny, konkrétně v pátek 31. 10., vyjde u Supraphonu nové vánoční album Václava Neckáře Mezi svými.

Podle prvních reakcí těch, jež měli šanci nové vánoční albu Václava Neckáře slyšet, se zdá, že Mezi svými bude jednou z hudebních událostí letošního roku. Neckář se na novince opět obklopil silným autorsko-producentským týmem, a vznikla tak na naše poměry velkorysá a originální nahrávka. Celkem 13 autorů se mezi sebou podělilo o 12 původních, velmi silných a kvalitativně vyrovnaných nových písní, které korunuje svým zpěvem Václav Neckář, jenž je v mimořádně dobré formě.

sa

Nemá smysl mluvit o generacích, které na jedné straně reprezentuje dvorní autor Václava Neckáře jeho bratr Jan, či textařská legenda Eduard Krečmar, a na druhé straně mladí Filip Rácz, Luděk Špilauer, či dcera Zdeňka Rytíře Alena. Zde jsou všichni jedna pomyslná hudební rodina, kde se může cítit hlavní postava jako mezi „Mezi svými“.

Dušan Neuwerth, který měl coby producent alba právo veta ve výběru písní, dal prostor nejenom osvědčeným jménům, ale často i nečekaným autorským spojením. Nejčastěji se mezi autory objevuje Jan Neckář, který je zároveň co-producentem alba, aranžoval řadu písniček a navíc po letech stál také za dirigentským pultem při nahrávání orchestru.

A zde vám představujeme novou píseň Andělé strážní

Zdroj: tisková zpráva

 

Reklama