V tento den před pětasedmdesáti lety se narodil poslední československý prezident, polistopadová ikona a muž, který udal směr naší postkomunistické zahraniční politice. Jeho život ale nebyl jen politika, zmítaly jím vášně k ženám...

5. října - datum, ve kterém se narodil v roce 1936 Václav Havel. Snad nejskloňovanější osobnost po Sametové revoluci. Krásný dokument o jeho politické a korektně i životní polistopadové dráze můžete shlédnout zde...

Ani po ukončení své prezidentské kariéry nepřestal být Havel aktivní, o čemž řada knižních titulů, ale také jeho první režisérský počin v podobě filmu Odcházení, který v těchto dnech vychází na nosičích DVD.

Nezajímavé nejsou ani milostné okamžiky života Václava Havla. S manželkou Olgou prožil kus komunismu a těžké revoluční i porevoluční chvíle. S manželkou Dášou pak krutou plicní chorobu a druhou prezidentskou volbu. Poslední aféra, kterou nastartovala Tajná kniha, hovoří o jeho ročním mileneckém poměru se spisovatelkou Irenou Obermannovou.

Vnímání Václava Havla je mezi lidmi různé, jedni jej oslavují, druzí odsuzují... ať už je pravda jakákoli, je bezesporu, že Václav Havel je skutečně inspirativní osobností, rád bych mu dnes popřál: Vše nejlepší!

Reklama